Me usume, et kodu on maailma kõige tähtsam paik. Seetõttu viib IKEA igal aastal läbi ülemaailmse uuringu nimega „Kodune elu“. Uuringu eesmärk on selgitada välja, kuidas inimesed elavad, ja mõista, mis muudab nende koduse elu paremaks. 

2020. aastal oli meie suhe koduga varasemast teistsugune, sest koroonaviiruse pandeemia paiskas koduse elu ootamatult ja põhjalikult segi. Oleme alati mõistnud, milline tähtsus on ühel turvalisel paigal, mida me saame kutsuda koduks. Niisiis otsustasime sel aastal uurida lähemalt, milline on ülemaailmse pandeemia mõju kodusele elule nii praegu kui ka järgnevatel aastatel.
 

 
Paljudel inimestel hakkas tekkima uus side kodu rolli ja väärtusega meie eludes. Enamik meist tunneb koduga tugevamat sidet kui enne pandeemiat. Nüüd teevadki paljud meist plaane, et ka tulevikus säilitada seda uut lähedust ja heaelu, mida kodu meile pakub. Me kutsume seda „Sinu uueks koduseks eluks“.

Millist värskendust vajab sinu suhe koduga? Vasta küsitlusele ja saa teada!


 
Tänavune valentinipäev on paljude jaoks tavapärasest erinev. Need, kes varem sel puhul restoranis käisid, peavad nüüd tõenäoliselt koju jääma. Nii või teisiti on see armastusele pühendatud päev võimalus pöörata tähelepanu oma teisele poolele ja piduliku meeleolu saab luua kõigest väikeste detailide abil. Nii et kutsu oma kallim kohtingule – IKEA spetsialist jagab lihtsaid nippe, mis aitavad vähemalt hetkeks rutiini eest ära põgeneda ja tunda nagu oleksite restoranis.

Iga-aastane IKEA uuring „Kodune elu” näitab, et pärast pikka kodusveedetud aega 2020. aastal unistab 33% eestlastest nüüd aiast või terrassist. Paraku pole kõigil oma terrassi või rõdu, kuid see ei tähenda, et koju ei saaks luua loodusest pakatavat nurka. IKEA sisekujundaja jagab rõõmuga inspireerivaid ideid, kuidas seda teha.

Veetes suurema osa oma ajast kodus igatseme ilmselt kõik ühte kosutavat õhtusööki oma lemmikrestoranis. Nii et miks mitte luua kodus restoranivääriline õhkkond? Pole tähtis, kas see on romantiline õhtusöök kahele, perekondlik pidustus või eriline aeg iseendaga. Meie sisekujundaja annab nõu, kuidas enda kodusesse ellu värskust tuua. 

Kuna paljud söögikohad on osaliselt suletud ning kõik pereliikmed veedavad ühe katuse all üha rohkem aega koos, on köök muutunud üheks enim kasutatud kohaks kodus. Ligi kolmandik Eesti elanikest sooviks praegusel ajal oma köögipinda suurendada. Aga kuidas muuta köök suuremaks nii, et sa ei peaks seejuures lõhkuma seinu ja pere eelarvet? IKEA sisekujundajal on tagataskus mõned nutikad lahendused.

Karantiini piirangute ajal töötab rohkem kui 36% Eesti inimestest kodus. Kahjuks pole aga paljudel neist, kes kodus tööd teevad või õpivad, selleks oma kindlat kohta. See tekitab sageli ebamugavaid olukordi, kus lapsed või teised kodused tuppa sisenedes mõne tõsise töövestluse või videokonverentsi katkestavad. Meie sisekujundaja jagab nõuandeid ja nippe, kuidas selliseid olukordi vältida, luues kodus rohkem privaatsust. 

Lisaks kõigile uutele tegevustele, milleks me oma kodusid hiljuti kasutama hakkasime, pidime ka oma hobid koju ära mahutama. Uuring näitas, et 39% Eesti inimestest soovib nüüd luua või täiustada kodust ruumi, kus nad saaksid oma huvidega tegeleda. Seetõttu jagabki meie sisekujundaja mõningaid ideid, kuidas teha seda ilma märkimisväärsete kulude ja pingutuseta.

IKEA uuringust „Kodune elu“ selgus, et iga kolmas Eesti elanik sooviks omale kodust töötamiseks luua eraldi nurga või olemasolevat parandada, tuginedes piirangute ajal kogetule. IKEA sisekujundaja sõnul on kodukontori loomine üsna lihtne, isegi siis, kui sul on kodus vähe ruumi. Loe edasi, et saada ideid, kuidas luua kasutamata ruumidesse ja ebatavalistesse kohtadesse mugav töö- või õppenurk.

2020. aasta muutis meie elu viisidel, mida me ei osanud ettegi kujutada. Paljud tegevused, mida me varem mujal tegime, kolisid järsku meiega koju. Vaata, milliseid nutikaid lahendusi kasutas IKEA sisekujundaja Eliise Tallinna väljastuspunktis, et ka kõige väiksemasse tuppa mahuks kõik, mida sa oma uueks koduseks eluks vajad.

IKEA uuring „Kodune elu“ näitas, et 1/5 eestimaalastest nautis karantiini ajal kodus aiatööde tegemist. Kuidas aga ilma aia või rõduta kodus taimi kasvatada? Kirglik taimekasvataja Tiia Päkk, kes on Instagramis nime Petite Botanic all, jagab selleks praktilisi näpunäiteid.
Pandeemia muutis meie elu sellistel viisidel, mida me ei osanud ettegi kujutada. Miljonid inimesed püsisid kõikjal üle maailma oma kodudes. Ruumid, kus me elasime, muutusid kontoriteks, koolideks, jõusaalideks, mänguväljakuteks ja sotsiaalseteks keskusteks. Korraga sai kodust meie maailma keskpunkt. Kodus rohkem aega veetes mõistsid paljud meist, et arenguruumi on küllaga. Siin on seega mõned inspireerivad ideed, kuidas värskendada oma elutuba, kodukontorit või kööki.


 


 


 
74% Eesti inimestest ütles, et kodu oli 2020. aasta karantiini piirangute ajal nende varjupaik. Kodu pakkus meile kohta, kuhu põgeneda ja kust saada lohutust ülemaailmsete sündmuste keerises. Kodus leidsime tuge tuttavlikkusest, turvalisusest ja omanikutundest nende väheste asjade puhul, mida me ise kontrollida saime.
Lähedasem suhe koduga jääb kestma. Me hakkasime oma kodusid uutel viisidel kasutama ja see oli tore. 32% eestlastest nautis perega rohkem koosolemist, 26% armastas süüa teha ning 22% rõõmustas kodus töötamise üle. Ja me loodame neid tegevusi jätkata ka pärast pandeemia piirangute kadumist.
Enam kui kolmandik Eesti inimestest on oma kodu karantiini piirangute tulemusena muutnud.
Tuginedes senisele koduse elu kogemusele 2020. aastal soovivad Eesti inimesed luua või täiustada oma privaatset aeda või õueala (33%), kodukontorit (34%) ja ruumi hobidega tegelemiseks (39%).

Sorteeri: Soovitatud
  • Soovitatud
  • Kategooria
  • Hind alates madalamast
  • Hind alates kõrgemast
  • Nimi
LENNART

sahtliboks

30x34x56 cm valge

12,99

JONAXEL

riiul/kapp

25x51x70 cm valge

24 €

Saadaval rohkem võimalusi

VINTERKYNDEL

lillepott

15 cm läbipaistev

0,99

KUNGSFORS

hoidik

26.5x Ø12 cm roostevaba teras

7 €

Saadaval rohkem võimalusi

RISATORP

ratastega riiul

39x86 cm valge

64,99

SVALKA

veiniklaas

18 cm läbipaistev klaas

3,99 / 6 pk

MICKE

kirjutuslaud

73x50x75 cm valge

39,99

Saadaval rohkem võimalusi

SATSUMAS

lillepostament

78 cm bambus/valge

39,99

Saadaval rohkem võimalusi

VARIERA

riiulisisu

32x28x16 cm valge

4,99

Saadaval rohkem võimalusi

TJUSIG

nagi

19x7x78 cm valge

13,99

Saadaval rohkem võimalusi

IKEA 365+

kuivtoiduaine kaanega purk

8x18 cm läbipaistev/valge

2,49

Saadaval rohkem võimalusi

RISATORP

korv

25x26x18 cm valge

7,99

RÅSKOG

ratastega riiul

45x78 cm must

59,99

Saadaval rohkem võimalusi

RABBLA

lahtritega karp

35x10 cm

14,99

Saadaval rohkem võimalusi

SÄLLSKAPLIG

veiniklaas

19 cm läbipaistev klaas/mustriline

12,99 / 4 pk

KNIXHULT

laualamp

37x Ø26 cm bambus/käsitöö

24,99
X