Söögituba IDEED ja inspiratsioon

Moodsas stiilis söögituba perele
Moodsas stiilis söögituba perele

Meie usume, et õhtusöök maitseb veelgi paremini, kui saad seda süüa stiilses keskkonnas. See moodne söögituba näeb küll tagasihoidlik välja, ent on palju enamat kui pelgalt must-valge tuba. Proovi lugeda ridade vahelt ja leiad siit sellised Skandinaavia disaini ikoonid, nagu LISABO puidust söögilaua (seda on lihtne ilma tööriistadeta kokku panna),  ümbertöödeldud plastikust ja puidust valmistatud ODGER toolid ja metallist ning tugevatud klaasist valmistatud VITTSJÖ riiuli.

Avatud söögituba suure pere majas
Avatud söögituba suure pere majas

See suure pere majas asuv söögituba on hea näide moodsast interjöörist. Tammepuidust valmistatud MÖRBYLÅNGA söögilaud püüab pilku ja mõjub naturaalselt. Selleks, et oleks lihtsam kogu pere kokku ajada ja nendega pisut pikemalt aega veeta, on laua äärde paigutatud kuus äärmiselt mugavat lisapolsterduse ja käepidemetega SAKARIAS tooli. Söömise ajal saad end mugavalt käetugedele toetada ning pärast sööki toolid laua alla lükata, et need vähem ruumi võtaksid.

Kooselu: köök ja väike ruum söömiseks
Kooselu: köök ja väike ruum söömiseks

Kuigi selles paarikese korteris eraldi söögitoa jaoks ruumi napib, on nende köök piisavalt suur, et teha sinna eraldi nurgake einestamise jaoks. Traditsiooniline Skandinaavia interjöör on täis funktsionaalset ja ruumisäästvat mööblit. Siit leiab NORDEN klapplaua, mille pind talub ka vedelikke, toiduplekke, õli, kuuma, kriimustusi ja lööke. Lauaplaadi all on 6 sahtlit, kus saab hoida söögiriistu, salvrätte või küünlaid. Istumiseks on aga mõeldud kaks RÅSKOG taburetti ning KULLABERG tool, juhuks kui keegi külla sattub.

Väike söögilaud üürikorteris
Väike söögilaud üürikorteris

Vahel piisab ka vähemast. See väike köök, mis mahutab ka väikse söögilaua, tõestab seda ilmekalt. MELLTROP söögilaud täidab vajadusel ka kirjutuslaua rolli ning selle ümber, TEODORES toolidele mahub istuma kasvõi neli inimest. Lisaks leiab siit ka mõned MARIUS taburetid, mille saab virna laduda ja nõnda kompaktselt hoida. Seinal asuv SKÅDIS perfotahvel korrastab kõik pisemad asjad, et need oleks alati käeulatuses.

Söögituba perele ja külalistele
Söögituba perele ja külalistele

Selles moodsas Skandinaavia stiilis korteris on piisavalt ruumi tervele perele ja nende külalistele. BJURSTA pikendatava söögilaua taha mahub istuma kaheksa inimest ja selle suurust saab vastavalt vajadusele reguleerida. Mõnusa istme ja vormitud seljatoega LEIFARNE toolid on mugavad. Lisaks on telerialuse alla peidetud neli MARIUS taburetti. Neid on lihtne virna laduda ja vajadusel kiiresti kasutusele võtta.

Söögituba maal: söömiseks, koosviibimisteks ja tähistamiseks
Söögituba maal: söömiseks, koosviibimisteks ja tähistamiseks

See maamaja toob pere kokku. Traditsiooniline Skandinaavia stiilis interjöör on hea taust suvepäevadele ning pidusöökidele ja pühapäevastele lõunatele pere keskel. Söögituba on piisavalt suur, et mahutada ära pikk SKOGSTA söögilaud ja NORRARYD toolid. Ja mitte ainult, siit leiab ka teist tüüpi toole ja taburette.

Söögituba paarile: stiilne ja vastupidav
Söögituba paarile: stiilne ja vastupidav

Pisut suurema sissetulekuga paarike hindab kvaliteeti ja asjade kestvust. Seega on nende söögituba täis vastupidavat moodsas stiilis mööblit. Siit leiab MÖRBYLÅNGA paksust tammespoonist söögilaua ja elegantsed BERNHARD toolid. Polsterdatud istmed on valmistatud pehmest, vastupidavast ja lihtsasti hooldatavast nahast, mis muutub aja jooksul vaid kaunimaks.

Söögituba perele: intiimne, kutsuv ja külalisteks valmis
Söögituba perele: intiimne, kutsuv ja külalisteks valmis

Kui soovid veeta rohkem aega enda perega, alusta söögilaua tagant. MÖRBYLÅNGA tammespoonist söögilauda on testitud kõige rangemate vastupidavus-, stabiilsus- ja ohutusstandardite järgi ning see peab vastu igapäevasele kasutusele pikki aastaid. Koos VOLFGANG polsterdatud istmega  toolidega loovad need kaks ehtsa Skandinaavia stiilis interjööri.

Suure pere söögituba, mis töötab kõigi jaoks
Suure pere söögituba, mis töötab kõigi jaoks

Kui sul on suur pere, pead pidevalt mõtlema, kuidas luua lisaruumi. Ruumi iseendale ja ruumi, kus olla koos, seda tihtipeale samaaegselt (ja samas toas). Et see oleks mugav kõigi jaoks, vali selleks moodsas stiilis söögilaua mööbel, näiteks NORRÅKER söögilaud. Ära karda omavahel kombineerida erinevas stiilis toole, nii laste kui täiskasvanute omi. Just see annab toale iseloomu. Millisel toolil soovid sa täna istuda?

Elu väikses korteris: söögituba lastega perele
Elu väikses korteris: söögituba lastega perele

Kas väikses korteris asuv väike köök võiks olla ka mugav söögituba, kui elad koos lastega? Aga muidugi. AGAM lastetool on väikelapsele õige kõrgusega ning sobib samal ajal söögilauaga ideaalselt. NORRARYD toolid ja NORRÅKER laud on tõeliselt moodsad ning laud on ühtlasi ka äärmiselt vastupidav ning selle ümarad nurgad tagavad laste turvalisuse.

Julge söögituba kunstnikest paarile
Julge söögituba kunstnikest paarile

See stiilne söögituba kuulub vanemale kunstnikest paarile. Mõõdukalt moodne interjöör sisaldab  rohelisi seinu, kuldseid aksessuaare (näiteks raame, küünlajalgu ja kandikuid) ja EKEDALEN tumedates toonides söögilauakomplekti. Komplekti kuulub pikendatav laud ja neli puidust tooli, mille seljatoele võib soovi korral ka katte panna.

Hele ja kutsuv söögituba
Hele ja kutsuv söögituba

Selles sõbralikus eeslinnakodus on söögitoaga kombineeritud avatud elutuba üks olulisemaid tube. Siin on piisavalt ruumi tervele perele, nende sugulastele ja sõpradele. Elutuba on täis heledaid ja elavaid värve, samas kui söögitoamööbel on tume. Siit leiab kollase mooduldiivani ja rohelise BESTÅ kapi ning pruuni pikendatava BJURSTA laua ja tumesinised ümbertöödeldud plastist ja puidust ODGER toolid.

Ideid lihavõttelaua katmiseks
Ideid lihavõttelaua katmiseks

Värviküllane lihavõttepühade aeg on käes! Ehkki sel aastal tähistavad paljud meist seda väikeses pereringis, kahe kaupa või isegi üksinda, ei takista see siiski piduliku meeleolu loomist. Lihavõttepühade hommikueine on eriline sündmus ja kaunilt kaetud laud tõstab kindlasti igaühe tuju. IKEA sisekujundajad jagavad peolaua kaunistamiseks ideid, mis rõõmustavad nii su pereliikmeid kui ka rahakotti.