IKEA uuringust „Kodune elu“ selgus, et iga kolmas Eesti elanik sooviks omale kodust töötamiseks luua eraldi nurga või olemasolevat parandada, tuginedes piirangute ajal kogetule. Me saime teada, et 36% Eesti elanikest töötas pandeemiapiirangute ajal kodus ja 34% on valmis looma omale mugava töö- või õppimiskoha. Õnneks pole IKEA sisekujundaja sõnul vaja kodukontori püsti panemiseks kogu kodu ümber tõsta, sest unarusse jäetud ruumidesse või kohtadesse saab väga lihtsasti luua mugava töökoha. IKEA sisekujundusekspert Eliise Tammekivi jagab viite nutikat ideed koduse töönurga loomiseks, mis ei võta palju ruumi.
1. Tühi sein
Kui sul on kodus seina kõrval tühi ruum või kasutamata nišš mõne mööblieseme vahel, siis võib see olla suurepärane koht töölauale. Tammekivi sõnul ei ole vaja muretseda, kui see koht on standardse laua jaoks liiga kitsas, sest alati saab kasutada seinale paigaldatavat riiulit koos sahtlitega või n-ö rippuva lauaga. Sellisel „laual“ puuduvad jalad, mistõttu hoiab see ruumi kokku ja on palju väiksem. Samuti pole kõigi tööga seotud esemete hoidmiseks ka kapp ilmtingimata vajalik. „Ratastel abilauda saab kodus kasutada mitmel otstarbel, ka töölaua kõrval. Seda saab igal ajal veeretada, kuhu vaja, ja see võtab vähe ruumi. Samuti tasub kasutada erinevaid perfotahvlite võimalusi, et kõik pastakad, paberid ja märkmed oleksid alati käepärast,“ lausus sisekujundaja.
2. Lisaruum
Puhas ja tühi lisaruum või panipaik võib olla ideaalne koht, kus töötada või õppetükke teha. Lihtsalt vali kitsas laud, mis mahub isegi tühja riidekappi ning taburet või pink, mille kõrgust saab reguleerida. Kui sa istet parasjagu ei kasuta, saad selle laua alla lükata. Taburet, mis mahub laua alla, ei hoia ainult ruumi kokku, vaid parandab ka rühti ja kehahoiakut. Loomulikult on oluline ka hea valgustus, kuna see muudab töötamise tõeliselt mugavaks.
 

„Kui laud mahub sellisesse lisaruumi, siis on kõik hästi. Kuid kui ruum on liiga väike, siis vali hoopis kompaktne ja multifunktsionaalne lahendus, näiteks klapplauaga kapp. Selliselt saad kapist laua teha millal iganes soovid ja kui lauda ei kasuta, saad selle alati ära panna,“ ütles Tammekivi.

3. Trepialune ruum
See koht ei vaja erakordseid lahendusi, sest standardne laud mahub trepi alla kindlasti. Sa saad valida, kas kasutad tavalist või reguleeritava kõrgusega lauda. Vali juurde tool ja võib-olla ka paar seinariiulit, millel oma asju hoida. „Kui trepi all ei ole piisavalt päevavalgust, lisa mõni seinale paigaldatav kohtvalgusti või klambriga kohtvalgusti ja see probleem ongi lahendatud. Oma isiklikke asju ja dokumente saad hoida seinariiulitel, mis ei võta palju ruumi,“ sõnas IKEA sisekujundaja.
4. Klapplaud
Juhul kui kodus ei ole ühtegi töökohaks sobivat kohta, võib hädast välja aidata klapplaud. See võtab kokkuvolditult sama palju ruumi kui kitsas köögikapp ja sellesse mahuvad erinevad tarvikud ning materjalid. Seda võib kasutada ka diivanilauana. Selline laud sobib suurepäraselt kokkupandava tooliga, mis säästab ruumi.
5. Tualettlaud
Selleks, et ruumi säästa ja võimalikult vähese mööbliga elada, soovitab Tammekivi valida multifunktsionaalsed mööbliesemed. Tualettlaud võib olla nii koht, kus meiki teha või juukseid harjata kui paik, kus töötada. Teisest küljest võib ka töölauda kasutada tualettlauana.
Sinu uus kodune elu
Me usume, et kodu on maailma kõige tähtsam paik. Seetõttu viib IKEA igal aastal läbi ülemaailmse „Koduse elu“ uuringu. Eelmisel aastal uurisime, milline on ülemaailmse pandeemia mõju meie suhtele koduga nii praegu kui ka järgnevatel aastatel.


 


Sorteeri: Soovitatud
  • Soovitatud
  • Kategooria
  • Hind alates madalamast
  • Hind alates kõrgemast
  • Nimi
SVALLET

laualamp

35 cm valge-tumehall

3,99

LENNART

sahtliboks

30x34x56 cm valge

9,99

TEODORES

tool

46x54x80 cm hele türkiissinine

24,99

Saadaval rohkem võimalusi

RAMSHULT/EKBY ALEX

seinariiul

119x29 cm valge-valge

51,99

KYRRE

taburet

42x48x45 cm

9,99

Saadaval rohkem võimalusi

ODGER

pöördtool

68x68 cm beež-valge

79,99

Saadaval rohkem võimalusi

REJSA

karp

17.5x25x12.5 cm hallikasroheline

7,99

Saadaval rohkem võimalusi

KULLABERG

pöördtool

58x58 cm must

49,99

Saadaval rohkem võimalusi

MICKE

kirjutuslaud

73x50 cm valge

39,99

Saadaval rohkem võimalusi

DALFRED

baaritool

50x50x63/74xØ30 cm must

34,99

TERJE

kokkupandav tool

44x51x77 cm valge

14,99

Saadaval rohkem võimalusi

REJSA

karp

9x17x7.5 cm hallikasroheline

2,99

Saadaval rohkem võimalusi

LANGESUND

peegel

Ø50 cm tumehall

34,99

Saadaval rohkem võimalusi

RÅSKOG

ratastega riiul

45x78 cm hallikasroheline

49,99

Saadaval rohkem võimalusi

SNIDAD

korv

39x Ø54 cm

24,99

ÅRSTID

laualamp

55 cm valge

14,99

Saadaval rohkem võimalusi

NORRARYD

tool

47x51x83 cm must

59,99

Saadaval rohkem võimalusi
X