Suuri avaraid ruume on lihtne sisustada, sest siis seab piire ainult su enda kujutlusvõime. Aga väikese ruumi sisustamine nii, et tulemus oleks ühtaegu kena kui ka mugav? See on kordades raskem ülesanne. Seekord külastab IKEA sisekujundaja üht kolmelapselist perekonda ning ümbertegemisele läheb ema ja kõige noorema lapse ühine magamistuba.
Seal, kus midagi on, sinna tuleb ka juurde
Kas oled märganud, kuidas mõnikord hakkavad asjad justkui iseenesest juurde tekkima? See ongi päriselt nii! Vahel on tunne, et kui toas on juba hulk asju, siis neist lahtisaamine on juba eos võimatu ülesanne. Ka see tuba polnud selles suhtes mingi erand. Ühest küljest polnud riidekapis kõigile riietele piisavalt ruumi. Teisest küljest aga oli seal asju, mis polnud juba aastaid kasutust leidnud.
Pidev mööbli ümbertõstmine
Päevasel ajal tegutsevad kõik mujal, kuid õhtul saab just sellest toast koht, kuhu kokku tullakse. Siis tuleb mööblit liigutada, et väiksem laps magama panna, ja suurematele tegevust leida. Vahel vaatab kogu pere koos televiisorit. Hommikuti tuleb tuba jälle pisut ümber tõsta, et kappide ja akna juurde pääseda.
Magamistuba või lastetuba?
Kõige pisem laps magab endiselt emaga samas toas, nii et ruumi peab jääma ka tema voodile. Kuna mujal ruumi polnud, käis tema voodi tavaliselt keset tuba. Õhtul enne magamaminekut tuli kõigil hästi järele mõelda, kas kõik on tehtud – hambad pestud ja vesi joodud –  sest kui voodid olid valmis sätitud, siis oli toas liikumine piiratud.
Värvid ja kord
Enne toa ümberkujundamist ütles ema, et talle meeldiks, kui toas oleks värve. Kuna tuba on väike, tuleb värve ettevaatlikult kasutada, sest alati on oht luua liiga kaootiline mulje. IKEA sisekujundaja valis taustaks heleda mööbli ja aktsendiks värvilised tekstiilid. Diivanvoodi on mitmekülgne lahendus, mida saab kasutada nii diivani kui ka voodina. Seinal kasutas sisekujundaja nutikat lahendust, riputades sinna mõned padjad. Ja ka kardina taga on väike üllatus – laud ja tool külalise tarbeks.
Lastetuba – ilma toata
Igaüks vajab vahel privaatsust, nii ka kõige väiksemad pereliikmed. Kui lapsel pole eraldi tuba, tasub siiski kujundada talle omaette nurgake, kus on ainult temale kuuluvad asjad ja on ka lapsele sobiv kujundus, mis on mänguline ning julgustab iseseisvalt tegutsema.
Funktsionaalsuse võlu
Vähe on materjale, mis näevad välja sama head kui naturaalne puit. Puidu naturaalne välimus lisab toale ka hubasust. Sageli arvatakse, et voodi kohal olevat ruumi ei sobi kasutada, kuid vajadusel toimib see hästi asjade hoiustamiseks. Riiulitele võib lisada ka karpe ja korve, mis aitavad korda hoida.
Kõige olulisem kõigepealt
Ühes seinas on mahukas kapisüsteem, mis ulatub peaaegu laeni välja. Värv sobib oma neutraalsuse poolest hästi taustaks ja kapisüsteemil on ka jätkusuutlik paberkilest viimistlus, mille võib oma maitse järgi üle värvida. Kui lisada kappidesse ka organiseerimistarvikuid, ongi tulemuseks tõeline panipaikade staar.
Lihtne viis ruumi kokkuhoidmiseks
Diivanvoodid sobivad hästi väikestesse ruumidesse, sest aitavad ruumi efektiivselt ära kasutada. See on väike, kui sa seda parasjagu ei kasuta, ning mugav ja hubane, kui selle magamiseks lahti teed. Ja voodialustes sahtlites leidub veel ruumi asjade hoiustamiseks.


 


Sorteeri: Soovitatud
  • Soovitatud
  • Kategooria
  • Hind alates madalamast
  • Hind alates kõrgemast
  • Nimi

VIGDIS

padjakate, 50x50 cm, tume kuldpruun

6,99

Saadaval rohkem võimalusi

KUDDARNA

toolipadi, õue, 36x32 cm, beež

5 €

Saadaval rohkem võimalusi

GOSIG GOLDEN

pehme mänguasi, 40 cm, koer/Kuldne retriiver

8,99

FLISAT

seinariiul, 70x9x16 cm

17,99

KNAGGLIG

kast, 23x31x15 cm, mänd

6,99

GURLI

padjakate, 50x50 cm, kuldkollane

2,99

Saadaval rohkem võimalusi

FLISAT

lastetool, 24x24x28 cm

19,99

Saadaval rohkem võimalusi

VANDRING UGGLA

käpiknukk

5,99

FLISAT

nagi 4 nupuga

5,99

HEKTAR

klambriga kohtvalgusti seinale, tumehall

15,99

RAKLEV

vaip, madal, 70x160 cm, käsitöö naturaalne värvitoon/mitmevärviline

32,99

MOSSLANDA

pildiriiul, 115 cm, valge

7,99

Saadaval rohkem võimalusi

NISSEDAL

peegel, 40x150 cm, valge

34,99

Saadaval rohkem võimalusi

IVAR

kapp, 80x30x83 cm, mänd

69 €

Saadaval rohkem võimalusi
X