Paljud peavad jõuluaja parimaks osaks õhtuid, mis veedetakse pühadelaua ümber kogunenud sõprade ja sugulaste seltsis. See imeliste õhtusöökide aeg on ukse ees! Pakume sulle valiku ideid, mille abil kaetud laud pakub külalistele tõelist silmarõõmu.

Skandinaavia traditsioonidest inspireeritud stiil

Põhjamaades on jõuluvärvide klassikaks valge ja punase kombinatsioon. Skandinaavia traditsioonide vaimus kaetud lauale annavad koduselt piduliku ilme rahvuslikud mustrid, punane laudlina, lumivalged detailid ja erinevate taldrikute elegantne kooslus. Tulemus on nagu loodud õdusaks eineks pereringis.
Traditsioonilist stiili iseloomustab mustrite ja detailide küllus. Seetõttu kasutati selle pühadelaua kujundamisel eri kujuga, suuruses ja värvi nõusid. Lihtsamad valged taldrikud pakuvad kena kontrasti värvilistele, samas kui mustrilisest klaasist pokaalid täiendavad siledaid punaseid klaaspudeleid.
 

Ajatu klassika

Üks 2022. aasta populaarsemaid jõulutrende on nostalgia, mis tõstab taas au sisse vanavanematelt päritud kaunistused ning klassikalised jõuluvärvid, näiteks must-valgel taustal eksponeeritud rohelise ja punase. Peolauale sellise ilme andmiseks võta valge laudlina, täienda toole patjadega ja lisa selle stiili jaoks möödapääsmatud punased ja rohelised detailid: kaunista taldrikud pidulike salvrätikutega, süüta küünlad ja ehi laud kuuseokste, pärgade või kunstmaterjalist vanikutega.
 

Must, valge ja loodustoonid

Teine sel aastal populaarne jõulutrend ühendab neutraalse värvipaleti looduslike materjalidega. Pühadelauale toovad looduse hõngu haljad oksad ning maalähedased või käsitsi valmistatud kaunistused. Sellele stiilile omaste kaunistuste kogumiseks võib ette võtta väikese metsaretke, kuid samuti võid kasutada kunsttaimi. Lisa punutud lauamatid ja linased salvrätid ning täienda tulemust mõne musta detailiga, mis loovad Skandinaavia stiilile iseloomulikku kontrasti.
 

Must, valge ja kuldne

Modernne ja minimalistlik kodu eeldab samas stiilis kaunistusi. Kui su kodu on sisustatud rahulikes mustades või valgetes toonides, tasub ka lauda kattes hoida lihtsamat joont. Maitseka tulemuse saamiseks kasuta samu või samas stiilis kaunistusi kui oma jõulupuul. Sellel pühadelaual loovad meeleolu kuldsed detailid, mille ilu tõuseb tagasihoidlikul taustal eriti esile. Säravad söögiriistad ja küünlajalad harmoneeruvad kuuske ehtivate kuldsete kuulide ja valguskettidega.
 

Ilusad nõud on laua ehe

Seda pühadelauda kattes keskenduti kaunistuste asemel kaunitele lauanõudele, sest teinekord piisab erilise õhustiku loomiseks maitsekatest ja kvaliteetsetest taldrikutest ja klaasidest.

Soovid selles stiilis pühadelauda?

 • Kombineeri eri suuruses, värvi ja kujuga taldrikuid ja klaase.
 • Vali nõud, mille värv sobib su kodu sisekujunduse ja teiste kaunistustega.
 • Et üldmulje ei jääks korratu ja juhuslik, võid lauanõud ja kaunistused lauale paigutada rühmadena. Kasuta kompositsioonide loomiseks kandikuid, serveerimisaluseid ja lauamatte.
 

Vaoshoitud, kuid efektne

Selle minimalistliku pühadelaua kaunistused on inspireeritud põhjamaade loodusest ja lumistest talvedest. See on hea valik, kui su kodu sisustus on modernne või kui soovid katta veidi erilisema laua – näiteks uusaastaööks.
 
Sellise tulemuse saamiseks kasuta ühevärvilisi detaile: kahvaturohelisi taldrikuid, halle salvrätte ja valgeid serveerimisnõusid. Meeleolu loomiseks lisa tillukesi jõulupuid ja valgustuselemente ning anna tervikule viimane lihv läikiva pinnaga esemete, näiteks peegli (mille saad kaunistuste alusena lauale paigutada), säravate söögiriistade ja roostevabast terasest jahutusnõuga.
 

Häid nippe laua kaunistamiseks

 • Ole kodu kaunistades leidlik: pane tekstiile ja kaunistusi valides paika domineeriv värvipalett ning täienda aasta-aastalt oma kaunistuste kogu, lisades sinna uusi detaile, mis värskendavad üldmuljet, kuid sobivad ka olemasolevate esemetega.
 • Kombineeri julgelt traditsioonilisi ja modernseid kaunistusi. Näiteks võib vanad ja väärikad pokaalid kokku sobitada moodsate söögiriistade ja lauanõudega või täiendada klassikalisi küünlajalgu LED-tuledega, mis on paigutatud klaaskupli alla.
 • Kaunista kihiliselt, kasutades linikuid, lauamatte, taldrikuid ja salvrätikuid. Eriti efektse tulemuse saad, kui laudlina ja lauamatid või laudlina ja taldrikud on kontrastsetes värvides.
 • Üllata külalisi igaühe taldrikule asetatud väikese kingitusega. See elavdab laua üldmuljet ja teeb lähedastel südame soojaks.

Sorteeri: Soovitatud
 • Soovitatud
 • Kategooria
 • Hind alates madalamast
 • Hind alates kõrgemast
 • Nimi

STORSINT

punase veini pokaal, 68 cl, läbipaistev klaas

13,99 / 6 pk

Saadaval rohkem võimalusi

FÄRGKLAR

taldrik, 26 cm, matt tumehall

11,99 / 4 pk

Saadaval rohkem võimalusi

GLADELIG

sügav taldrik, 21 cm, sinine

16,99 / 4 pk

Saadaval rohkem võimalusi

FULLSPÄCKAD

serveerimisalus, 28x20 cm, bambus/must

17,99

FÄRGKLAR

kauss, 16 cm, matt roheline

9,49 / 4 pk

Saadaval rohkem võimalusi

SÄLLSKAPLIG

veiniklaas, 27 cl, läbipaistev klaas/mustriline

14,99 / 4 pk

MOLNART

LED-lambipirn E27, 260 lm, 150 mm, Ellips mitmevärviline

14,99 / 1 pk

UPPLAGA

sügav taldrik, 26 cm, valge

5,49

GLADELIG

taldrik, 25 cm, hall

15,99 / 4 pk

Saadaval rohkem võimalusi

GLADELIG

kauss, 14 cm, hall

13,99 / 4 pk

Saadaval rohkem võimalusi

SÄLLSKAPLIG

šampanjapokaal, 21 cl, läbipaistev klaas/mustriline

14,99 / 4 pk

FÄRGKLAR

taldrik, 26 cm, matt roheline

11,99 / 4 pk

Saadaval rohkem võimalusi

KALLFRONT

Laelambi vari, 32 cm, must

14,99

Saadaval rohkem võimalusi

KRÖSAMOS

kandik, 30x50 cm, pähkel

7,99

LÄTTAD

lauamatt, 37 cm, mererohi/must

5,49

LILLABO

20-osaline rööbastega rongikomplekt, mitmevärviline

14,99

DYRGRIP

punase veini pokaal, 58 cl, läbipaistev klaas

4,49

SOARÉ

lauamatt, 37 cm, vesihüatsint

4,99

HEKTAR

laelamp, 38 cm, tumehall

39,99

Saadaval rohkem võimalusi

FULLTALIG

küünlajalg, 3 tk kmpl, must

9,99

SMYCKA

kunstleht, 65 cm, eukalüpt/roheline

3,79

Saadaval rohkem võimalusi

STORHET

šampanjapokaal, 30 cl, läbipaistev klaas

2,49

INGOLF

tool, pruunjasmust

59 €

Saadaval rohkem võimalusi

FÄRGKLAR

kauss, 16 cm, matt tumehall

9,49 / 4 pk

Saadaval rohkem võimalusi

GARNERA

2-kordne serveerimisalus, tumeroheline

16,99

TOSSBERG

tool, metall must/hall

129 €
X