Uued algused tähendavad uusi väljakutseid! Seda teavad ka IKEA sisekujundajad, kes võtsid uue kooliaasta alguses vastu tõeliselt suure väljakutse – kuidas kujundada ümber puhkeruum, kus tunneksid end mugavalt nii lapsed kui noored täiskasvanud, et nad saaksid koos või omaette aega veeta, lugeda ja mänge mängida. Põhja-Lätis asub eriline kool, mis murrab erivajadustega õpilastele mõeldud koolide stereotüüpe. Kooli direktor tunnustab laste ja lapsevanemate imelist suhtumist ning õpetajate erakordset kannatlikkust. Kuigi tavaliselt on inimestel internaatkoolidest kindel kujutluspilt, mis on sageli rusuv, on kooli direktor veendunud, et nende õppeasutuse õhkkond on täiesti teistsugune. IKEA sisekujundajad on välja pakkunud toredaid ideid, et luua lõbus ruum, kus lapsed saaksid rahulikult puhata, ajakirju lugeda või lauamänge mängida.


 
Detailid, mis puhuvad ruumile elu sisse
Umbes kaks aastat tagasi alustas eriõppeasutuses tööd uus juhtkond ja sellest ajast alates on koolis olnud palju muudatusi. See tuba, mis oli kunagi nukker ruum, kus ei olnud ühtegi mööblieset, läbis uuenduskuuri, kuid sellest oli siiski midagi puudu. IKEA sisekujundajatele tundus, et see interjöör ei peegeldanud õpilaste ja õpetajate elavat iseloomu. Seega oli vaja midagi, mis muudaks selle toa erilisemaks ja köidaks lapsi. Internaatkooli lapsed ütlesid, et nad veedavad oma toas rohkem aega, sest puhkeruum ei tekita neis tunnet, et seal saab lõõgastuda. Lapsed soovisid omale värviküllast tuba, kus oleks rohkem privaatseid kohti sõpradega vestlemiseks.
Julged värvid, mis toovad esile elavat iseloomu
Lastele ja noortele täiskasvanutele ruumi planeerides on oluline olla julge ning teinekord kastist välja astuda. Kes ütles, et lagi peab alati valge olema? Kui ruumis on palju valgust, võid lae muuta värviliseks ja stiilseks aktsendiks, mis toetab visuaalset muljet, et tuba on jagatud erinevateks aladeks. Mitmekülgsed hoiulahendused on pea igas toas lausa kohustuslikud ja neid saab kasutada erineval viisil. Sa ei pea kartma avatud riiuleid, sest nende kasutamine on suurepärane võimalus, kuidas oma lemmikasju teistele näidata, ruumi pilkupüüdvaid detaile lisada või neutraalset tausta luua. Valik on sinu. Muud asjad võid peita suletud kappidesse või väljatõmmatavatesse kastidesse.
Õpi. Lõbutse. Puhka. Ja korda.
Kui ruumi kasutab samal ajal rohkem kui paar inimest, on oluline mõelda ka hästi toimivatele valgustuslahendustele. Selleks et siin toas oleks kodune ja õdus valgus, on iga laua kohale paigaldatud mitu rippuvat laelampi. Hubasema meeleolu loomiseks on aknad kaunistatud nii ruloode kui kardinatega. IKEA sisekujundajate sõnul loovad tekstiilid intiimsema õhustiku ning neid on lihtne välja vahetada, kui sa soovid ruumi taskukohaselt värskenda.
Üks ruum ja … kui palju funktsioone?
Jaga oma ruum erinevateks aladeks ja sa saad selle muuta veelgi mitmekülgsemaks! Siin toas on mugav ala filmide vaatamiseks diivani ja tugitooliga, mis on tähistatud värvilise vaibaga. Samuti ei puudu sellest ruumist puhkenurk, kus on mõnusad kott-toolid, ja loomingunurk, kuhu saab riputada pilte, märkmeid või sõpradele häid soove kirjutada. Kaasaegne aktsent on jätkusuutlik jäätmete sorteerimisala, mis täidab ka harivat funktsiooni ja selle kohal on koht toataimede kasvatamiseks.


 


Sorteeri: Soovitatud
  • Soovitatud
  • Kategooria
  • Hind alates madalamast
  • Hind alates kõrgemast
  • Nimi

SUNNERSTA

hoidik, 12x11 cm, valge

1 €

NOLMYRA

tugitool, kasespoon/hall

49 €

Saadaval rohkem võimalusi

FÖRENLIG

lillepott, 12 cm, tuppa/õue valge

1,99

Saadaval rohkem võimalusi

GURLI

padjakate, 50x50 cm, helesinine

2,99

Saadaval rohkem võimalusi

KYRRE

taburet, kask

19 €

Saadaval rohkem võimalusi

KYRRE

taburet, must

19 €

Saadaval rohkem võimalusi

HOPPVALS

kärgkangaga voldikruloo, 120x155 cm, valge

Vana hind 37,99

32,99

Saadaval rohkem võimalusi

SORTERA

kaanega prügikast, 37 l, valge

9,99

Saadaval rohkem võimalusi

HALVED

vaip, madal, 170x240 cm, käsitöö mitmevärviline

169 €

SOCKERBIT

karp, 19x26x15 cm, valge

2,99

IKEA PS 2002

kastekann, 1.2 l, valge

1,99

SORTERA

kaanega prügikast, 60 l, valge

12,99

Saadaval rohkem võimalusi

HOPPVALS

kärgkangaga voldikruloo, 100x155 cm, valge

Vana hind 34,99

29,99

Saadaval rohkem võimalusi

TERTIAL

laualamp, valge

14,99

Saadaval rohkem võimalusi

JANINGE

tool, valge

45 €

Saadaval rohkem võimalusi

DRÖNA

kast, 33x38x33 cm, must

3,99 / 1 pk

Saadaval rohkem võimalusi

JANINGE

tool, kollane

45 €

Saadaval rohkem võimalusi

EKET

kapp, 35x25x35 cm, valge

20 €

Saadaval rohkem võimalusi

KALLAX

riiulimoodul, 77x147 cm, valge

79,99

Saadaval rohkem võimalusi

KLIPPAN

2-kohaline diivan, Vissle hall

214 €

Saadaval rohkem võimalusi
X