Algkooliõpetaja Agita elab koos oma kahe noore pojaga ja tema sõnul on ööpäevas liiga vähe tunde, sest tal on palju kohustusi ja hobisid. IKEA kujundab sedapuhku ümber ruumi, millel on palju funktsioone. Õpetaja sõnul on see tuba nii tema ilusalong, riidekapp, töökoht, raamatukogu kui ka asjade hoiukoht. Kevad tõi endaga kaasa koduõppe ning siis otsustas Agita, et on aeg muutusteks. Ta soovis, et ta ruum oleks funktsionaalne, et selles oleks piisavalt ruumi erinevatele esemetele ja et seal oleks mugav ja hubane puhata.
 

 
Mis võib juhtuda, kui ühes ruumis on palju funktsioone
Enne ümberkujundamist oli kogu toa mööbel paigutatud lihtsalt seinte äärde, ilma et seinapindu oleks näiteks maksimaalselt kasutatud. Esiteks märkas IKEA sisekujundaja, et voodi paigutus ei olnud väga hea, kuna voodi oli akna all, kus võis tekkida tuuletõmbus, ja küttekeha täpselt pea kõrval. Teiseks probleemiks oli asjade üleküllus. Kuigi tuba oli organiseeritud, oli see siiski asjadest pungil. Sisekujundaja Kristīne ütles, et kastidega korrastamine on hea idee, aga me peame olema disainiga ettevaatlikud. Kui kaste on liiga palju ning tumedat värvi, võib toa üldilme muutuda visuaalselt lärmakaks.
Õige paigutus teeb imesid
Toa ümberkujundamise esimene suur samm oli toa paigutuse planeerimine. Seekord otsustas sisekujundaja olla julge ning ta jagas toa erinevateks aladeks, kasutades selleks kergeid riiulikombinatsioone. Nii tekkis tuppa kaks suurt ala. Üks nendest aladest on mõeldud puhkamiseks ja magamiseks ning teine töötamiseks, iluprotseduurideks ja hobidega tegelemiseks. Toa erinevates osades on kasutatud erinevaid valgustuslahendusi, et alade omapära rõhutada. Magamistoas on rahulikum ja intiimsem valgustus ja töökohas intensiivsem valgus. Kui ruumil on mitu funktsiooni, on väga oluline kasutada nutikaid valgustuslahendusi ja tagada, et toas oleks hea üldvalgus (see on tavaliselt laelamp või rippuv laelamp) ja töökoha valgustus. Töökohavalgusti on ka Agita laual ja multifunktsionaalsel riiulil, mida saab kasutada tualettlauana. Laua kohal on reguleeritav lamp, mis on suurepärane lahendus, sest seda saab vastavalt vajadusele üles või alla liigutada.


 
Mängi valgusega ja tõsta meeleolu
Me kõik teame, et hea valgustus on töökohas oluline, kuid töölaud pole ainuke koht, kus õige valgustuslahendus on tähtis. Kristīne valis puhkealasse naturaalsest materjalist valmistatud rippuva laelambi, mis loob seintel valgusega ainulaadse mustri. Valguse muudab veelgi mängulisemaks peegel, mida on kasutatud aktsendina. Selleks, et voodis oleks veelgi mugavam oma lemmikraamatut lugeda, paigutas sisekujundaja Agita voodi kohale seinalambi, mida saab suunata.
Positiivne algus positiivseks päevaks
Su igapäevaelu muutub palju lihtsamaks, kui välisukse kõrval on vähemalt üks väike nurgake, kus sa saad enda välimusele peeglist viimase pilgu heita, enne kui sa pea ees seiklustesse sööstad. Selles esikus siin on riidepuutoru ja märkmetahvel klambritega, et sa saaksid tähtsad teadaanded või kallid mälestused ja laste joonistused üles riputada. Esikunurga muudab omapäraseks järi, mis on valmistatud naturaalsest materjalist. Sellel on pisike hoiukoht ja hea istuda, kui sa kingi või saapaid jalga paned.
Modernsus on mobiilne
Modernne elustiil on väga dünaamiline ja isegi mööbel peab sellega sammu pidama. Ratastega laud on ühtaegu nii kaasaegne kui multifunktsionaalne. Sa saad selle hetkega muuta töölauast lauamängude areeniks, käsitööliste paradiisiks või isegi söögilauaks. See lahendus on tehtud veelgi praktilisemaks, sest kõik vajalikud asjad on käeulatuses ja reguleeritavat lampi saab üles või alla liigutada.
Väikeste asjade kuningriik
Kui sa renoveerid või plaanid uut interjööri, on lihtne unustada, et isegi väikeste asjade korrastamine on oluline. Üldiselt on pisikesi esemeid alati rohkem, kui sa arvatagi oskad. Suurepärased lahendused on need, mida saab seinale paigaldada, sest tänu nendele on sul oma asjadest hea ülevaade ja kõik on alati käeulatuses. Kasuta perfotahvli kombinatsiooni ja erinevaid tarvikuid, et oma asju korrastada ja sa näed, kui lihtne on tegelikult oma ruumi korras hoida.


 


Sorteeri: Soovitatud
  • Soovitatud
  • Kategooria
  • Hind alates madalamast
  • Hind alates kõrgemast
  • Nimi
GUNDE

kokkupandav tool

41x45x78 cm must

6,99

Saadaval rohkem võimalusi

VIGDIS

padjakate

50x50 cm kahvaturoheline

7,99

Saadaval rohkem võimalusi

ÅSVEIG

padjakate

65x40 cm tume beež

9,99

HILJA

kardin, 1 paar

145x300 cm valge

Vana hind 16,99

14,99

LINDBYN

peegel

Ø80 cm must

69 €

Saadaval rohkem võimalusi

LURPASSA

kaanega karp, 2 tk kmpl

8,99

ODGER

pöördtool

68x68 cm beež-valge

75 €

Saadaval rohkem võimalusi

KNIXHULT

laualamp

37x Ø26 cm

24,99

SÖSDALA

klambritega märkmetahvel

60x75 cm must

9,99

RÅSKOG

Ratastega abilaud

45x78 cm hallikasroheline

49,99

Saadaval rohkem võimalusi

SUSIG

kirjutusalus

65x45 cm

Vana hind 7,99

6,99

BUSBASSE

raamatuhoidik

19x23 cm valge

2,79

IKORNNES

lauapeegel

27x40 cm

26,99

VÅRELD

voodikate

150x250 cm tumehall

29,99

Saadaval rohkem võimalusi

SORTERA

kaanega prügikast

41x55x28 cm valge

6,99

Saadaval rohkem võimalusi

BEKVÄM

taburet

43x39x50 cm

12,99

BRÄDA

sülearvuti alus

42x31x9 cm must

4,99

SORTERA

kaanega prügikast

41x55x45 cm valge

8,99

Saadaval rohkem võimalusi

TERTIAL

laualamp

valge

9,99

NESTTUN

voodiraam

160x200 cm valge

129 €

Saadaval rohkem võimalusi

KVISSLE

ajaleheriiul

34x9 cm valge

16,99

SKÅDIS

perfotahvel

56x56 cm valge

12,99

Saadaval rohkem võimalusi

SKÅDIS

tops

7.5x9x8 cm valge

2 €

Saadaval rohkem võimalusi

SKÅDIS

kaanega nõu

7x8.5x8 cm valge

6 € / 3 pk

Saadaval rohkem võimalusi

GAMLEHULT

panipaigaga järi

36x Ø62 cm antratsiit

69 €

ÄNGSLILJA

tekikott ja 2 padjapüüri

200x200/50x60 cm helekollane

19,99

Saadaval rohkem võimalusi

KNAGGLIG

kast

23x31x15 cm

Vana hind 6,99

5,99

LINNMON/KRILLE

laud

60x74 cm valge

64,99

SINNERLIG

laelamp

54x Ø50 cm

65 €