1980ndatel seisis IKEA silmitsi huvitava väljakutsega – mida pakkuda oma ustavatele klientidele, kes ihkasid midagi uut ja mugavat, kuid samas elegantset. Oma tootevalikut otsustati täiendada mööbli- ja tarbeesemetega, mis oleksid valmistatud kvaliteetsetest materjalidest, mille disain oleks ajatu ja mis, nagu IKEA asutaja Ingvar Kamprad ütles, annaksid kokku „kollektsiooni, mis esindab parimat, mida IKEA võib pakkuda“. Loe, kas ja kuidas see õnnestus.
Selle ülesande täitmine usaldati disaineritele Karin Mobringile ja Tomas Jelinekile, kes tänu erinevale taustale moodustasid üksteist suurepäraselt täiendava tiimi. Nende kahe loometööna sündinud kollektsioon jõudis poodidesse 1985. aastal ja sai nimeks STOCKHOLM. Disainer Tomase sõnul koosnes see kollektsioon pigem funktsionaalsetest üksikesemetest kui mööblikomplektist, mis tuleks korraga koju viia. STOCKHOLM mööblit võib osta ükshaaval, lastes sellel sulanduda olemasolevasse interjööri,, kus see täidab tühimikke ja leiab kooskõla juba ülejäänud sisustusega. Seda mööblit saab koguda nagu teisigi eksklusiivseid esemeid, kuid aastast aastasse taskukohasema hinnaga kui sarnaseid mujal müüdavaid tooteid.

Iga STOCKHOLM kollektsiooni ese on austusavaldus Skandinaavia disainile ja pakub samas võimalust kogeda ehedat IKEA eripära. Kollektsiooni võtmesõnaks on lihtsus ja seega on STOCKHOLM tooted valmistatud looduslikest materjalidest nagu rotang, klaas ja puit, mida on meeldiv katsuda. Kollektsiooni kuuluvaid diivanilaudu, vaipu, toole, peegleid ja teisi esemeid kujundades peeti silmas, et need sobiksid kodudes juba olemasoleva sisustusega. Aastate jooksul on eri disainerite käe all välja tulnud veel mitu samanimelist kollektsiooni. Need võivad küll välimuselt veidi erineda, kuid neil on ka arvukalt ühisjooni, millest üks peamisi ja läbivaid on kõrge kvaliteet.

Kvaliteetsed tooted, mis rõõmustavad üha uusi omanikke

Ühe STOCKHOLM kollektsiooniga töötanud disainer Ola Wihlborg uskus, et mööbel peaks vastu pidama pikka aega. Sellega mõtles ta, et mööbliesemeid peavad olema nii kvaliteetsed, et neid saab põlvest põlve edasi anda ja iga päev kasutada. Olgugi, et omanik võib aja jooksul vahetuda.

IKEA jaoks väljendub kvaliteet vastupidavates toodetes, mis kestavad kaua. Meie toodete kvaliteedi tagavad nende valmistamise viisid, kasutatud materjalid, toodete funktsionaalsus, turvalisus ja paljud teised tegurid. Klientide arusaam IKEA toodete kvaliteedist kujuneb juba enne ostu tegemist. Nägemust kvaliteedist mõjutavad ka toote vorm ja detailide viimistlus, selle tekitatud tunne ja see, kas toodet tajutakse turvalisena ning teised emotsionaalsed väärtused. Samuti kogevad kliendid meie toodete kvaliteeti ja vastupidavust seda aja jooksul kasutades, selle eest hoolitsedes ja võimalik, et ka parandades või vajadusel lahti võttes ja jälle kokku pannes.

80 aastat IKEA pärandit

Rootsi mööblitootja IKEA on kogu maailmas tuntud skandinaaviapärase disaini ja kõrge kvaliteedi poolest. Ettevõtte visioon „Luua parem igapäevaelu paljudele inimestele“ ulatub kodu sisustamisest palju kaugemale. Oleme aastakümneid talletanud kogemusi ja kogunud teadmisi selle kohta, kuidas kõige paremini lahendada koduseid väljakutseid, täita inimeste muutuvaid vajadusi ja soove ning pakkuda inspireerivaid lahendusi taskukohase hinnaga.X

Toote lattu jõudmise teavitused

Ole esimene, kes saab teada, kui sinu soovitud [itemName] on tagasi laos:

Hästi! Nüüd jääb sul üle ainult teavitust oodata.

Kui [itemName] on uuesti saadaval, anname sellest sulle meili teel märku.