Seekord ei muutnud IKEA sisekujundaja nelja seina vahel mitte midagi. Miks siis nii? Sest nelja seina asemel oli üks! Täpselt nii – me viisime muutuse läbi hoopis õues ja renoveerisime ära ühe noore pere suvemaja terrassi. Vaata oma silmaga, kuidas sellest tagasihoidlikust istumisalast sai üks tõeliselt funktsionaalne puhkepaik, kus aasta soojemaid kuid nautida.
Liigset mugavust pole olemas
Terrassil oli detailidele pööratud nii palju tähelepanu kui võimalik – kuivatatud lilled seinal ja mugavad toolid päevitamiseks või lihtsalt puhkehetkedeks. Pererahvas tunnistab, et neil jagub rohkem entusiasmi kui oskusi. Põrand pole ühtlane ja selles on palju vahesid, mis kipuvad nii väiksemaid kui suuremaid asju endasse neelama. Noorpaari häirib väga ka valgustus, sest see on õige atmosfääri loomiseks liiga ere. Valida on kas pimestava valguse või kottpimeduse vahel. Ja muidugi ei saa märkamata jätta vajaliku hoiumööbli puudumist!
Kui ühest saab kaks
See, et terrassil seinu pole, annab sisekujundajale planeerimisel rohkem vabadust. Miks mitte kasutada külgnevat ala, et luua teine pesa erinevateks tegevusteks? Seda on lihtne teha, pannes üles päikesevarju ja selle alla omakorda aiamööbli, tekitades privaatse tunde. Siin on IKEA sisekujundaja loonud lõõgastumisala murul ja natuke „tegusama” interjööri terrassil, kus on nüüd piisavalt hoiuruumi, suur laud paljudele külalistele ja omaette lastenurk.
Tekstiilid õues – siit ei tule midagi head?
Me teame, et tekstiilide abil on võimalik tuba ühe hetkega hubaseks muuta. Kas neid võiks ka väljas kasutada? Või on kohe platsis ka hallitus? Meie sisekujundaja sõnul ei ole. Kui valida targalt ainult sellised tekstiilid, mis on mõeldud ka välistingimustes kasutamiseks, on need täielikult murevabad täiendused sinu suvemajale või õuealale. Vali vaip, mis ei ima niiskust, ja kardinad, mis kuivavad kiiresti. Sellised elemendid mitte ainult ei anna hubasust juurde, vaid on ka nutikad lahendused, kuna vaip katab vahed põrandas ja kardinad kaitsevad kõiki tüütute putukate eest.
 
Romantiline aeg tähtede all
Suvemaja kuulub noorpaarile, kes tähistab varsti oma viiendat aastapäeva, ja nad kasutavad alati igat võimalust, et lisaks lapsevanemateks olemisele ka üksteisega väärtuslikke hetki jagada. Meie sisekujundaja on loonud läbimõeldud kombinatsiooni funktsionaalsest valgustusest (seinalambid) ja meeleoluvalgustusest (valgusketid). Seinalambid annavad vajadusel rohkem valgust ning valgusketid muutuvad justkui tähti täis suveöiseks taevaks, et väljas veedetud õhtu veelgi kaunim oleks. Õdusust lisavad ka rohelisusest pakatavad taimed. Sisekujundaja soovitab kaaluda kunsttaimede kasutamist, sest neid on väga lihtne hooldada ja need peavad kaua vastu.
Kõige jaoks on oma koht
Juhul, kui katuse all ruumi napib, on nutikad ja paindlikud hoiulahendused hädavajalikud. Vaadates puidu sooje toone, millele pakuvad õrna kuid väljendusrikast kontrasti külmad hallid toonid, on kohe tunda, et see on hea koht koduseks eineks sõprade ja perega. Laua elegantne külg on tegelikult pikendusplaat juhuks, kui soovid veelgi rohkem inimesi külla kutsuda! Valged kardinad toimivad putukate ja väikeste vihmapiiskade tõrjena ning rõhutavad terrassi kui lisatoa rolli. Kuna lapsed ei ole alati nii innukad täiskasvanutega lauda jagama, on neil siin olemas nurk omaenda lõbusateks teepidudeks!
Näita või peida
Puit on suurepärane materjal hubaste interjööride loomiseks, kuid kuidas on lood tuule ja vihma puhul, mis on tihtipeale väga karmid? Sisekujundaja tuletab meelde, et puidust aiamööblit tuleb peitsida vähemalt kord aastas, et see näeks välja nagu uus. Kuid selleks, et mitte ainult mööblit, vaid ka patju ja muid aksessuaare ootamatu paduvihma eest kaitsta, on kõige parem, kui sul on olemas veekindlad katted, mida kiiresti kõigele peale tõmmata. Kuna sellised katted kipuvad olema üsna suured, soovitab meie sisekujundaja neid muul ajal hoiupingi sees peidus hoida. Lihtne, funktsionaalne ja suurepärane lahendus!
Kõik keerleb hoiuruumi ümber
Sisekujundaja sõnul on planeerimisel alati kõige parem sõber mitmeotstarbeline mööbel, kuna seda saab vastavalt soovile liigutada ja ümber tõsta. Ratastega abilauad on suurepärased siis, kui sul on vaja hoiuruumi asjadele, mida mõnikord laua taga vaja läheb, näiteks lauanõudele. Laua katmisel veereta abilaud lihtsalt selle juurde, muul ajal võib seda tegusamatest aladest eemal hoida. Inimestele, kellele meeldib sõpru ja pereliikmeid külla kutsuda, sobivad väga hästi kokkupandavad toolid, kuna need ei võta kokkupandult peaaegu üldse ruumi.


 


Sorteeri: Soovitatud
  • Soovitatud
  • Kategooria
  • Hind alates madalamast
  • Hind alates kõrgemast
  • Nimi

NISSAFORS

ratastega riiul, 50.5x30x83 cm, must

29,99

Saadaval rohkem võimalusi

UNDERLÄTTA

termos, 1.2 l, must

22,99

ÄPPLARÖ

tool, õue, kokkupandav Peitsitud pruun

40 €

DINERA

tass, 30 cl, beež

1,49

Saadaval rohkem võimalusi

OMTÄNKSAM

vaas, 30 cm, helehall

12,99

Saadaval rohkem võimalusi

MÅLA

kaasask. joonistustarvete karp, 35x27 cm, punane

9,99

VARIERA

kast, 24x17 cm, must

3,99

Saadaval rohkem võimalusi

LÄTTAD

lauamatt, 37 cm, mererohi/must

3,99

KLACK

kandik, 38x58 cm, kautšukipuu puit

9,99

IKEA PS LÖMSK

pöörlev tugitool, valge/punane

69,99

GURLI

padjakate, 50x50 cm, kuldkollane

2,99

Saadaval rohkem võimalusi

TOFTLUND

vaip, 55x85 cm, valge

9,99

MAMMUT

lastetool, tuppa/õue/valge

12,99

Saadaval rohkem võimalusi

NYPON

lillepott, 12 cm, tuppa/õue hall

2,49

Saadaval rohkem võimalusi

MAMMUT

lastelaud, 77x55 cm, tuppa/õue punane

22,99

Saadaval rohkem võimalusi

MAMMUT

lastetool, tuppa/õue/sinine

9,99

Saadaval rohkem võimalusi

NYPON

lillepott, 15 cm, tuppa/õue hall

3,99

Saadaval rohkem võimalusi

APTITLIG

lõikelaud, 45x28 cm, bambus

9,99

Saadaval rohkem võimalusi

ÄPPLARÖ

1-kohaline moodul, õue, Peitsitud pruun

80 €

BROR

2 uksega kapp, 76x40x66 cm, must

99 €

ÄPPLARÖ

klapplaud, õue, 140/200/260x78 cm, Peitsitud pruun

159 €
X