Seekord sai IKEA sisekujundaja pisut ebatavalise ülesande – nimelt vajas värskenduskuuri ühe kriisi- ja nõustamiskeskuse kaks-ühes kontor ja puhkeruum. Keskus kolis vaid mõni aeg tagasi uutesse ruumidesse. Kuna tol hetkel polnud võimalik uut mööblit soetada, võeti kogu vana mööbel kolides kaasa.
Vanadest asjadest loobumine
Kõige esimesena hakkas silma toolide üleküllus. Nagu keskuse töötajad ise tunnistasid, siis osa toolidest oli alles lihtsalt seetõttu, et keegi ei tahtnud visata ära midagi, mida sai veel kuidagi kasutada. Vanad kontoritoolid olid pärast aastate pikkust kasutamist peaaegu kasutuskõlbmatud, leides nüüd kasutust vaid käekoti hoidmiseks või jalgade toetamiseks pika telefonikõne ajal.
Mööbli paigutamine
Ruumi sisekujundus oli varem puhtpragmaatiline. Kirjutuslauad pandi lihtsalt pistikupesade lähedusse, läbi mõtlemata, kas see on ka mugav lahendus. Sama käis ka hoiumööbli kohta, mis polnud mitte ainult juhuslikku kohta pandud, vaid oli ka liiga väike, et kogu vajalikke pabereid ära mahutada.
Ajutised ehk igavesed lahendused
Pole vist ühtegi inimest, kes poleks kuulnud vana tõde – iga ajutine asi tuleb, et jääda. Ka selles kontoris oli osa asju alates kolimisest sama koha peale jäänud. Kellelgi oli küll olnud mõttes luua töötajate isiklikele asjadele mõeldud eraldi ala, kuid mõtteks see jäigi. Riided ja muud asjad visati lihtsalt diivanile või toolidele ja ajapikku muutus see kõigile häirivaks.
Midagi nii vanast kui ka uuest
Pärast ümberkujundamist on kontor tundmatuseni muutunud. Mööbli paigutust ruumis on muudetud ja koos sellega on muutunud ka üldine atmosfäär, mis on nüüd sõbralikum ja kodusem kui varem. Kardinad, kangad ja pehmed pastelsed toonid loovad tunde justkui oleks see teine kodu.
Aja jooksul tekkinud riidekuhja asemele sai loodud pisike vastuvõtuala, kus saab hoida oma isiklikke asju ja riputada varna riided – viimane on eriti tänuväärt lahendus külmal ajal. Peegel lisab isikupära ja mugavust.
Kõigele oma koht
Hoiuruum on igas kontoris olulisel kohal. Siin on kasutatud riiulite ja kappide kombinatsiooni. Nii saab igapäevaselt kasutamist leidvad asjad hoida käeulatuses ja teised suletud kappides. Monotoonse ilme kaotamiseks on kasutatud kahte eri värvi lahendust.
Ei ole tööd puhkuseta
Kontoris, kus tehakse ka öiseid vahetusi ja kogetakse oma töös sageli pingelisi olukordi, ei tohi puhkeala tähtsust alahinnata. Nurgadiivan on hea lahendus, millel on mugav istuda ja tassi kohviga lõõgastuda või väike kosutav uinak teha. Kindlasti tasub mõelda ka sobivale valgustusele, et luua puhkealal hubane atmosfäär.
Ja nüüd viimane lihv!
Kui kõik praktilised vajadused on täidetud, on aeg anda ruumile viimane lihv nende väikeste asjakestega, mis muudavad mis tahes ruumi koduseks. Selleks saab kasutada kangaid – patju, pleede jne. Ka pildid annavad huvitava lisanüansi – kui ruum on pisut ebatavaline nagu see, võib nendega ka pisut mängida – siin ümbritsevad need näiteks kollaažina seinakella.


 


Sorteeri: Soovitatud
  • Soovitatud
  • Kategooria
  • Hind alates madalamast
  • Hind alates kõrgemast
  • Nimi

LENNART

sahtliboks, valge

20 €

ODDLAUG

mürasummutav paneel, hall

24,99

DRÖNJÖNS

kirjatarvete hoidik, 25x20 cm, valge

12,99

DRÖNJÖNS

dokumendisahtel, valge

9,99 / 2 pk

SKAFTET

põrandalambi jalg, messingukarva

35 €

Saadaval rohkem võimalusi

DRÖNJÖNS

paberikorv, valge

4,99

LACK

abilaud, 55x55 cm, hele peitsitud tamme imitatsioon

9,99

Saadaval rohkem võimalusi

STAJLIG

riidepuu, tuppa/õue, valge

3,99 / 5 pk

SANDARED

tumba, 45 cm, beež

Vana hind 57,99

44,99

TJENA

dokumendihoidik, valge

3,99 / 2 pk

RIKLIG

teekann, 0.6 l, klaas

8,99

Saadaval rohkem võimalusi

FEJKA

kunsttaim potis, 9 cm, tuppa/õue/rippuv

Vana hind 5,99

4,99

TERESIA

õhuke kardin, 1 paar, 145x300 cm, valge

12,99

IKEA 365+

korgiga karahvin, 0.5 l, läbipaistev klaas/kork

4,99

Saadaval rohkem võimalusi

TJENA

kaanega hoiukast, 25x35x20 cm, valge

4,99

Saadaval rohkem võimalusi

GLATTIS

kandik, 38 cm, messingukarva

17,99

BEKANT

kirjutuslaud, 120x80 cm, heledaks peitsitud tammespoon/valge

199 €

Saadaval rohkem võimalusi

SKUBB

hoiukast, 69x55x19 cm, valge

9,99

Saadaval rohkem võimalusi

TJENA

kaanega hoiukast, 25x35x10 cm, valge

3,99

Saadaval rohkem võimalusi

SKUBB

hoiukast, 44x55x19 cm, valge

6,99

Saadaval rohkem võimalusi
X