Esimene rõdu, mis IKEA rõduprojekti käigus uue ilme sai, oli Riia lähedal Jugla asumis paiknev lodža. Lodža omanik Elīza elab koos enda õe ja nende kahe kassiga ühe tiheda liiklusega tee ääres.
Enne: panipaik
Enne muutumismängu algust oli tegemist tüüpilise rõduga, mida kasutatakse vaid asjade hoidmiseks, mitte lõõgastumiseks. Rõdu omanik rääkis: „Olen enda rõdu proovinud korrastada igal kevadel. Selle käigus eemaldan kõik need asjad, mida mul tegelikult tarvis ei lähe. Kasutaksin rõdu hea meelega pigem niisama puhkamiseks ja sõpradega lobisemiseks, seda eriti suvel. Iseäranis mõnus oleks lasta end hommikupäikesel paitada, kui naudin kohvi ja saiakest.“ Lisaks mainis Elīza, et rõdul ei ole piisavalt praktilisi lahendusi, näiteks kohta, kus hoida tööriistu, toataimi, kuivatada pesu ja teha muid päevatoimetusi.
Tüüpiline Läti lodža
„See on tüüpiline Läti lodža –  pikk ja kitsas. Ent seda saaks kasutada nii paljuks, näiteks lõõgastumiseks, panipaigana ja majapidamistööde tegemiseks. Lisaks peaks see välja nägema korralik, et selles oleks mõnus ringi liikuda,“ selgitas IKEA sisekujundaja Elīna Grieze enne uuenduskuuri algust.
Pärast: mitmeotstarbeline ruum
Disainer pidi otsima lahendusi, mis säästaks ruumi ja mida saaks kasutada mis tahes rõdul. „Rõdu on jagatud kahte ossa –  üks osa on mõeldud puhkamiseks, einestamiseks ja sõpradega jutustamiseks, ning teine osa asjade hoidmiseks ja pesu kuivatamiseks.“
Igati korras lõõgastusala
Esimesest osast leiab multifunktsionaalsed diivanilauad ja tumbad, mis võtavad vähe ruumi ja on väga praktilised.
Unelmate panipaik
„Teises osas on metalsed riiulid, kus hoida tööriistu ja aiandustarvikuid  –  see on HYLLIS riiul. Kinnitasime aknalaua alla konksud, kuhu saab riputada pesukuivatusresti, kui see parasjagu kasutusel pole,“ lausub IKEA sisekujundaja.
Värvikirev kohake rõõmsale seltskonnale
„Rõdu omanik on noor, alati naeratav ja rõõmus inimene ja seetõttu soovisin, et rõdu disain peegeldaks tema olemust. Valisin moodsa stiili ja heledad värvid, peamiselt valge ja halli, ning lisasin mõned värvikirevad aktsendid, nagu näiteks punased kohvilauad, päikese jõul töötavad laelambid, LED valgusketid ja mustrilised padjad,“ seletab Elīna Grieze.
Elīzale meeldivad taimed ja lilled, sest nende abil tunneb ta lähedust loodusega ka siis, kui elab Riia kõige tihedama liiklusega tee ääres. Eriti lahedalt mõjuvad rippuvad lillepotid ja kunsttaimedest sein.
Rõõmsailmeline rõdu
Pärast uuenduskuuri imestas omanik, et rõdu näib nüüd palju suurem: „Ma poleks iial arvanud, et minu rõdu on nii suur ja mahutab nii palju asju, olemata seejuures pungil täis.“ Õnnelik rõdu omanik lausus veel: „Tahan juba kõik sõbrad külla kutsuda ja nendega enda uut rõdu jagada! Nüüd on siin olemas kõik vajalik pidude korraldamiseks  – palju toole ja istmeid, lauad, riiulid ja kenad lambid ning küünlad, mis loovad õdusa atmosfääri. Ja ikkagi on siin piisavalt ruumi ringi liikumiseks!“


 


Sorteeri: Soovitatud
  • Soovitatud
  • Kategooria
  • Hind alates madalamast
  • Hind alates kõrgemast
  • Nimi
HYLLIS

riiul

60x27x140 cm

11,99

BESEGRA

sügav taldrik

Ø20 cm hele türkiissinine

4,99 / 4 pk

BESEGRA

taldrik

Ø25 cm hele türkiissinine

4,99 / 4 pk

BESEGRA

väike taldrik

Ø21 cm hele türkiissinine

4,99 / 4 pk

RÅSKOG

Ratastega abilaud

45x78 cm valge

49,99

Saadaval rohkem võimalusi

MULIG

kuivatusrest, tuppa/õue

57x103 cm valge

19,99

GLASIG

küünlaalus

10x1.5 cm

0,79

VÄDDÖ

tool, õue

40x46x79 cm valge

20 €