Praegu kasutatakse 60% meie toodetes taastuvaid materjale. Meie eesmärk on, et kõik meie materjalid oleksid 2030. aastaks taastuvad või taastöödeldud. Aastate jooksul oleme teinud taskukohase ja keskkonnahoidlikuma sisustuse leidmise lihtsamaks kui kunagi varem.

Plast uuest vaatenurgast

Plastil on palju eeliseid – see on tugev, vastupidav, kerge ja mitmekülgne. Plastist valmistatud kõrte äraviskamine võib aga põhjustada suurt reostust. Lahendus sellele probleemile peitub kestlikemas alternatiivides.

Lõppude lõpuks, kas plastkõrs on tõesti vajalik, kui paberkõrs – mis on tehtud jätkusuutlikult majandatud metsade puidust – teeb ära sama töö?

Seda silmas pidades lõpetati IKEA kodusisustuse tootesarjades ja toitlustusvaldkonnas 2020. aasta alguses järk-järgult ühekordselt kasutatavate plastesemete tarbimine. Selliste toodete jaoks, nagu kõrred, söögiriistad, tassid ja taldrikud, kasutatakse nüüd materjale, mis on pärit taastuvatest allikatest.

Juhul, kui plasti siiski vaja läheb, tahame kasutada ainult taastuvat või taastöödeldud plasti. PLA-plast on näiteks valmistatud taastuvatest materjalidest, nagu mais, suhkrupeet ja suhkruroog.

Naturaalsed ja paremad materjalid

Paljud inimesed eelistavad kodus looduslikke materjale kasutada, eriti tekstiiltoodete puhul, mis nahaga kokku puutuvad.

Puuvill on õigustatult väga populaarne valik magamis- ja vannitubades. Alates 2015. aastast on kogu IKEA toodetes kasutatav puuvill pärit jätkusuutlikumatest allikatest. See tähendab, et tootmine nõuab vähem vett, pestitsiide ja väetist.

IKEA mõtteviis on see, et vähem jäätmeid tähendab madalamaid hindu. Ja veelgi jätkusuutlikum tava on ehk jäätmetega loominguliselt ümberkäimine. Vesihüatsinti, kookospähkli kesta ja meriheina suhtutakse tavaliselt kui umbrohtu või jäätmetesse. Ometi võib nendest ja teistest taastuvatest materjalidest saada kasulikud ja omanäolised tooted!

Seega sa võid täie kindlusega mitmete looduslike kiudude kasuks otsustada. Nii saad nautida kogu seda mugavust, isikupära ja vastupidavust, mis sinu kodust elu täiustab – teades, et loodust on selle nimel samuti hästi koheldud.
 

Puidu tark kasutamine

Oled sa kunagi mõelnud, miks sa näed IKEA tootevalikus nii palju puitu – näiteks täismännipuidust IVAR hoiusüsteemi?

Puit on suurepärane materjal, millega luua vastupidav, kauakestev ja tõeliselt isikupärane mööbel. Mööbli eluea pikendamiseks võid seda lihvida, peitsida või värvida. Nii oled sa lõpuks puidu millekski täiesti teistsuguseks muutnud.

Kõige parem on see, et puit on taastuv loodusvara – kui seda kasvatatakse ja kasutatakse vastutustundlikult. Kogu IKEA puit vastab IWAY metsandusstandardile, mis keelab ära allikad, mille puhul on teada metsaga seotud konflikte või ebaseaduslikke raideid. Ja alates 2020. aasta lõpust on kogu puit FSC (Forestry Stewardship Council) ehk Metsahoolekogu sertifikaadiga.
 X