Jätkusuutlikum elu tähendab keskkonna kaitsmist, kuid mitte ainult – see tähendab ka sinu isikliku tervise ja heaolu parandamist. Kõigi jaoks on oluline korralik õhukvaliteet, piisav füüsiline aktiivsus ja hea uni. Siin on mõned lihtsad nipid, mis aitavad kaasa nii sinu kui ka planeedi tervisele.

Liigu, et vormis püsida

Täiskasvanu peaks igal nädalal pühendama mõõduka intensiivsusega füüsilisele tegevusele vähemalt 150 minutit. Piisava liikumise puudumine võib põhjustada mitmesuguseid vaimse ja füüsilise tervise probleeme.

Loomulikult on paljudel inimestel istuv töö ja jõusaalis käimine pole alati võimalik. Kuid olemas on ergonoomilisi tooteid kodu ja kontori jaoks, millest võib sel juhul abi olla.

Hea näide on LIDKULLEN istumis-/seisutugi. Spetsiaalne mehhanism aitab keha töötamise ajal pidevas liikumises hoida. Järjepidevalt kasutades võib see reguleeritav taburet  sinu lihaseid ja selgroogu tugevdada – ja annab sulle  loomulikult terve rühi. Seega saad end liigutada ka siis, kui sul pole võimalik kuskile minna.

Hea uni toob parema homse

Eksperdid soovitavad täiskasvanutel magada igal ööl 7–9 tundi, et tagada füüsiline ja vaimne heaolu. Lapsed vajavad kasvamiseks ja arenguks tavaliselt tund või kaks rohkem und.

Sageli võivad elustiil või keskkonnategurid häirida une pikkust  või kvaliteeti. Oluline on leida viise stressiga toimetulemiseks ning töö- ja eraelu paremaks tasakaalustamiseks.

Hea une saamiseks peavad sinu magamistoa valgus, mugavus, heli, õhukvaliteet ja temperatuur olema õigel tasemel.

Kas su madrats on liiga kõva või liiga pehme? Kas oled kaalunud ergonoomilist patja? Ehk aitavad pimendavad kardinad ja hämardatav valgustus sul kergemini puhata. Üks või kaks vaipa võivad summutada soovimatuid helisid, samas kui mõned rohelised taimed võivad tuppa soojust tuua.

Kui pöörad tähelepanu sellele, et sul oleks magamiseks võimalikult mugav keskkond, tänab sind peagi ka su tervis.
 

Sorteeri: Soovitatud
  • Soovitatud
  • Kategooria
  • Hind alates madalamast
  • Hind alates kõrgemast
  • Nimi

BERGPALM

tekikott ja 2 padjapüüri, 240x220/50x60 cm, roheline/triip

34,99

Saadaval rohkem võimalusi

AVMÅLA

lõhnaküünal klaasis, 40 h, Värskendav münt/tumeroheline

2,99

LIDKULLEN

istumis-/seisutugi, Gunnared tumehall

79,99

Saadaval rohkem võimalusi

NÄBBSTARR

ergon. padi, mitm asendis magajale, 50x60 cm

7,99
X