Esik on esimene ja viimane koht, mida sa välisust avades näed. See tervitab sind, kui sa sisened, ja ütleb "nägemist", kui lahkud. Selleks, et juba koju astudes valdaks sind meelerahu, võiks esiku interjöör olla harmooniline ning panustada ühtlasi sinu kodu üldisesse jätkusuutlikkuse. Esikus saad hoida enda asju ning sortida jäätmeid. Loo jäätmesortimissüstem, mis on kooskõlas sinu elukoha seaduste ja võimalustega. See on eriti hea idee, kui sinu köök on pisike ja vajad lisameeldetuletust prügi välja viimiseks.
Väike ja efektiivne
Mida väiksem ruum, seda nutikam on selle interjöörilahendus. Isegi need, kelle südames on ruumi vaid suurtele eluasemetele, tunnistavad, et väike kodu on energiatõhusam ning võib tänu targale planeeringule tunduda tegelikult päris suur. Kasuta ära tervet seinapikkust ja jää tagasihoidlilke toonide juurde, et ruum tunduks visuaalselt suurem. Selleks, et lahendus oleks veelgi jätkusuutlikum, kasuta naturaalseid materjale, LED-valgusteid ja kõike muud sellist, mis toetab meie planeedi paremat tulevikku.
Jätkusuutliku kodu tekstiilid
Külmemas kliimas on kütmine pidev murekoht. Esiteks on see peaaegu alati kallis ja pealegi pole paljud kütteviisid keskkonnasõbralikud. Üks viis energiatarbimise vähendamiseks on tekstiilide kasutus. Näiteks vaip hoiab eemal läbi põranda tuleva külma. Kardinad saab päeval lahti teha, et päike saaks tuba soojendada, ning pimedal ajal taas ette tõmmata, et hoida soe toas, kuna just akendest läheb kõige suurem osa toasooja kaduma.
Haara kontroll oma igapäeva üle
Köök on ideaalne koht, kuhu üles seada kogu kodu juhtimiskeskus. Sinna saab koguda nii retseptid kui ka ostunimekirjad, tagamaks, et hiljem ühtegi toiduainet ära ei peaks viskama. Siin saab hoida riidest ostukotte, mis on tugevad ning hoiavad ära liigse plasttoodete kasutamise.
Selleks, et toit oleks rohelisem ja maitsvad, võid kogu maitserohelise aga kasvama panna omaenda kööki. Lao taimed seina äärde ritta ja haara söögivalmistamisel kõik vajalik oma koduaiast. Ja ära unusta, et taimed muudavad ka koduse õhu kvaliteetsemaks.
Iga tilgake loeb
Kui küsida, kus kulub kodus kõige enam vett, pakuks enamik inimesi ilmselt vanni või dušši. Aga mõtle järgi, kas pole mitte köögikraan just see, mille sa ühel või teisel põhjusel pidevalt avad? Seda arvesse võttes rõõmustab sind kindlasti IKEA otsus lisada kõikidele köögisegistitele aeraator - nutikas seade, mis säästab kuni 30% vett, seejuures veesurvet säilitades. Teine viis köögis vett säästa, on köögi- ja puuviljade pesemine kausis või pooleldi täidetud valamukausis, mitte jooksva vee all. Sama kehtib ka nõude pesemise puhul, kuigi sellisel juhul oleks veelgi jätkusuutlikum valik nõudepesumasina kasutamine.
Kui planeeringust sõltub kõik
Köögis on hea planeering ülimalt tähtis. Töö sujub efektiivsemalt, kui ruum on planeeritud ergonoomikat ja jäätmete sortimise süsteemi silmas pidades.
Igale asjale oma koht
Asjade korrastamine on harmooniliseks eluks hädavajalik. Kui kõik on omas kohas, ei kulu aega tarbetu tuhnimise ja otsimise peale ning jäävad ära suuremad ahastushood. Esik on samuti hea koht, kuhu mahutada mõned kastid jäätmete sortimiseks ning riidest kotid, mida on hea kaasa haarata, kui lähed osturetkele.
Paremad panipaigad tähendavad ka vähem jäätmeid
Kas korras panipaiga imetlemine pole mitte rahuldust pakkuv? Ja mis veel parem - paremini korrastatud ja planeeritud panipaik vähendab ka toidujäätmete tekkimist. Meil on kombeks pigem süüa seda, mis silma alla jääb, seega on toiduainete klaaspurkides hoidmine väga hea mõte. Näiteks KORKEN sarjast leiab imehäid lahendusi sahvrisüsteemi loomiseks ja pealegi on see valmistatud 40% ulatuses ümbertöödeldud klaasist. Kummitihend lukustab kõik maitsed purki, et toit püsiks kauem värske.
Lihtsuse otsinguil
Kas sa teadsid, et IKEA valikus on ka vettsäästvad kraanid? Nendega kaasatulevad aeraatorid aitavad vähendada veetarbimist, et sinu kodu oleks jätkusuutlikum.
Tee teadlikum valik ka riideid kuivatades. Kui valid kuivatusresti kuivati asemel, säästad nii keskkonda kui ka pangaarvet.


 


Sorteeri: Soovitatud
  • Soovitatud
  • Kategooria
  • Hind alates madalamast
  • Hind alates kõrgemast
  • Nimi
MURVEL

jalatsiriiul

14x24x14 cm hall

1,29 / 1 pk

OKUVLIG

joogikõrred/puhastusharjad

4,99

KNIXHULT

laelamp

53x Ø40 cm

34,99

EKOLN

seebidosaator

18 cm tumehall

3,99

Tavahind 4,99

SKURUP

laelamp

29x Ø38 cm must

14,99

Saadaval rohkem võimalusi

KUNGSFORS

magnetklamber

0.7x8 cm

4,99 / 3 pk

Saadaval rohkem võimalusi

SORTERA

kaanega prügikast

41x55x28 cm valge

6,99

Saadaval rohkem võimalusi

BOSJÖN

köögisegisti

32 cm harjatud must metall

129 €

KUNGSFORS

võrkkott, 2 tk kmpl

naturaalne värvitoon

4,29

Tavahind 4,99

KORKEN

korgiga pudel

29x Ø9 cm

1,99

BORGHAMN

käepide

1x3.6 cm

8 € / 2 pk

Saadaval rohkem võimalusi

FEJKA

kunsttaim potis

9 cm

5,99

INTRESSANT

vürtsiveski

27x Ø7 cm

Vana hind 16,99

14,99

SORTERA

kaanega prügikast

41x55x45 cm valge

8,99

Saadaval rohkem võimalusi

MÖLLEKULLA

tööpind

63.5x186 cm

155 €

SVARTSJÖN

topeltnagi

4x8 cm must

1,49

GRUNDVATTNET

pesukauss

23x16 cm hall

Vana hind 8,99

7,99

HEMNES

vannitoariiul

74x25x198 cm valge

129 €

FYRESDAL

päevavoodi raam

88x94 cm must

139 €

IVAR

kapp

80x30x83 cm valge

75 €

KUNGSFORS

seinavõrk

56x26.5 cm

14,99

METOD/MAXIMERA

põrandakapp 2 esip./3 saht.

60x39.2x88 cm valge-hallikasroheline

159 €

Saadaval rohkem võimalusi

KNAGGLIG

kast

23x31x15 cm

Vana hind 6,99

5,99

KORKEN

kaanega purk

10.5x Ø11 cm

1,49

Saadaval rohkem võimalusi

GRUNDVATTNET

sõel

16x9 cm hall

2,49

NORRSJÖN

ühe kausiga valamu

43.8x36.7 cm

109 €

Saadaval rohkem võimalusi