Signe ja Edgar elavad kunstilises naabruskonnas. Nad on kunstnikud, kelle jaoks on kunst nii hobi kui ka elatusallikas. Nende tütar Elisa tundis, et isa loomenurk vajas hädasti professionaali silma ja kätt. Enne oli Edgaril eraldi stuudio kodust väljas, aga ta pidi sellest loobuma. Sellest ajast alates on Edgar kasutanud oma tööruumina Elisa vana tuba, mis oli hiljem ka panipaik. Ometi ei saanud Edgar kasutada kogu tuba, vaid tal oli töötamiseks kõigest pisike nurk. Elisa oli sada protsenti kindel, et ta isa vajas ruumi, mis oleks üdini tema oma. Ja just sellised loomingulised ümberkujundamised on IKEA sisekujundajatele meeltmööda!


 
Kui kõik kaardid on kaose käes
Elisa sõnul ei olnud isa toas ühtegi head panipaika. Ruumis oli mitu mööblieset, mida sai küll kasutada hoiukohtadena, kuid need ei täitnud oma funktsiooni korralikult. Suur kapp oli silmini täis, seega oli sellest võimatu midagi kätte saada, ilma et kellelegi midagi kogemata kaela ei kukuks. Avatud riiulid ei olnud sugugi ideaalne lahendus Edgari kallite raamatute hoiustamiseks. Selles toas olid ka Signe asjad, niisiis oli see veelgi rohkem pungil.
Kui unistused saavad teoks
See mahukas hoiusüsteem, mille IKEA sisekujundaja paigutas kõige tagumisse seina, on suurepärane lahendus, mille sarnast ei oleks kunstnikud osanud isegi ette kujutada. Varem pidi Edgar tõeliselt suurte asjadehunnikute vahel pidevalt manööverdama ja ta kartis, et ta hindamatute raamatute värvid kuluvad otsese päikesevalgus käes, aga nüüd võib Edgar ennast oma uues stuudios muretult tunda. Hoiusüsteem on disainilt sümmeetriline, aga sugugi mitte igav, sest selles on kasutatud ühtaegu avatud riiuleid ja kappe ning klaasuksi, mille taha sobivad ideaalselt mälestusesemed ja muud asjad, mida uhkelt ka teistele näidata.
Tuba, kus jääb ruumi ka kujutlusvõimele
Oli ülimalt oluline, et selles loometöö rahusadamas oleks suur ja mugav laud. Nagu näha, ei ole laual peaaegu midagi, et kunstnik saaks tegutseda suuremate tööde kallal. Nii saab kujutlusvõime vabalt lennata. Laua puhtad jooned on taustaks vanaaegsele toolile, mille IKEA puusepad korda tegid, et sellele uus elu anda. Kunstitarbed on paigutatud ratastel abilauale, mis on laua kõrval – nii on kõik alati käepärast ja laual ei teki segadust.
 

 
Nõuanded funktsionaalseks ruumiks
IKEA sisekujundaja teadis, et ta peab lisama ruumi detaile, mis muudaksid selle hubasemaks ja funktsionaalsemaks. Hoiusüsteemi alumises osas on virnastatavate laudade komplekt, mille saab hõlpsalt välja tõmmata, kui vaja ning kõige alumisel laual on ka riiul, mis on käepärane hoiukoht. Sisekujundaja lisas kaste, millesse mahuvad kõik väikeseid asjad, mis kipuvad kuhjuma ja tolmu koguma. Selleks, et hoiusüsteem ei oleks nii üksluine, kasutas sisekujundaja erinevaid kaste.
Appi tõttab ratastel abilaud
Ratastel abilaud kulub stuudios alati marjaks ära, kuna nii on kõik tarvikud käeulatuses. Lisa mõned magnetpurgikesed, millesse mahuvad ideaalselt kõik sinu väikesed asjad ja oledki valmis!
Eriline riiul eriliseks otstarbeks
Selles ruumis on üks väga eriline mööbliese – riiul, mis on ühtlasi hoiukoht maalidele. Aastate jooksul on Signe ja Edgars loonud omale päris suure kollektsiooni ja maale tuli hoiustada nii, et need kahjustada ei saaks. IKEA sisekujundaja leidis probleemile lihtsa lahenduse. Ta kinnitas tavalised käepidemed riiuliplaatide külge ja lõi sedasi midagi, mis sarnaneb raamatuhoidjaga. Ja maalid ei libisegi enam oma kohalt. Hüvasti segadus! Ülemistele riiulitele saab paigutada asjad, mida tihti ei kasutata. Neile pääseb ligi astmepingiga.


 


Sorteeri: Soovitatud
  • Soovitatud
  • Kategooria
  • Hind alates madalamast
  • Hind alates kõrgemast
  • Nimi
  • Newly listed

ARKELSTORP

kirjutuslaud, 140x70 cm, must

209 €

149 €

DRAGAN

vannitoakomplekt, 4 tk , bambus

12,99

RISSLA

kirjutusalus, must

29,99

Saadaval rohkem võimalusi

SANELA

pimendavad kardinad, 1 paar, 140x300 cm, tumehall

69,99

Saadaval rohkem võimalusi

TJOG

kaanega hoiukast, 25x36x15 cm, tumehall

5,99

Saadaval rohkem võimalusi

DRAGAN

karp, 3 tk, 23x17x14 cm, bambus

16,99

SANELA

padjakate, 50x50 cm, tumehall

Vana hind 7,99

5,99

Saadaval rohkem võimalusi

TJOG

kaanega hoiukast, 35x56x30 cm, tumehall

13,99

Saadaval rohkem võimalusi

RÅSKOG

ratastega riiul, 35x45x78 cm, must

Vana hind 49,99

39,99

Saadaval rohkem võimalusi

HILJA

kardinad, 1 paar, 145x300 cm, hall

Vana hind 19,99

14,99 / 2 tk

Saadaval rohkem võimalusi

BEKVÄM

3 astmega treppredel, 63 cm, pöök

39,99

Saadaval rohkem võimalusi
X

Toote lattu jõudmise teavitused

Ole esimene, kes saab teada, kui sinu soovitud [itemName] on tagasi laos:

Hästi! Nüüd jääb sul üle ainult teavitust oodata.

Kui [itemName] on uuesti saadaval, anname sellest sulle meili teel märku.