IKEA otsib pidevalt viise, kuidas teha vähemast rohkemat. Me tahame olla kindlad, et loome jäätmete asemel midagi väärtuslikku ja seetõttu on meie eesmärk kasutada 2030. aastaks ainult taastuvaid ja ümbertöödeldud ressursse. Soovime, et sinu ostetud tooted peaksid su abiga võimalikult kaua vastu ja me pakume sulle sadu erinevaid lahendusi, kuidas jätkusuutlikumat elu elada, alates vee ja energia säästmisest ning lõpetades prügi sorteerimise või oma ökoloogilise jalajälje vähendamisega.
Loomulik ilu
IKEA töötab kõvasti selle nimel, et kõik meie puit pärineks jätkusuutlikumatest allikatest ja mitte suure kaitseväärtusega metsadest või ebaseaduslikust metsaraiest. BJÖRKSNÄS voodiraam on ainult üks näide paljudest toodetest, mis on valmistatud puidust. Puit on looduslik materjal, mis on soe, ümbertöödeldav ja mis kõige tähtsam – taastuv.
Jäätmed ressurssideks
LINDKNUD vaip on valmistatud polüestrist, mis on tehtud taaskasutatud PET-pudelitest. Aga sa ei tunne neid, isegi kui sa vaibal paljajalu seisad. Paks vaip on jalge all mugav ning summutab heli.
Jätkusuutlik ja puhastab õhku
Me anname olemasolevatele materjalidele uue elu, et saaksime kasutada vähem toormaterjale ja olla rohkem keskkonnasäästlikud. Seetõttu on ka GUNRID kardinad valmistatud polüestrist, mis on tehtud ümbertöödeldud PET-pudelitest. Kuid see ei ole ainuke põhjus, miks need kardinad nii imelised on. Kardinate kangast on töödeldud mineraalidel põhineva kattega, mis reageerib loomuliku valgusega ja lõhustab toas peituvaid õhusaasteaineid.
Jätkusuutlikke unenägusid
ULLVIDE linad ja padjapüürid on ideaalsed voodikaaslased. Need on valmistatud orgaanilisest puuvillast, mida on valgendatud kloorivaba valgendiga, ja lyocell'i kiududest, mis ei vaja kasvamiseks palju vett, pestitsiide ega väetisi. Need kaks materjali imavad niiskust ning juhivad selle kehast eemale, et sa saaksid öösel jätkusuutlikult ja hästi välja puhata.
Vanad materjalid, uued pinnad
Ütle, mida tahad, aga me arvame, et asjade alles hoidmine ei ole koonerdamine ja seetõttu ei meeldi meile ka asju ära visata. Sel põhjusel on REINSVOLL kapiuks valmistatud ümbertöödeldud puidust ja kaetud taaskasutatud PET-pudelitest tehtud plastfooliumiga. Ja kuigi REINSVOLL on jätkusuutlik valik, ei hoia see sugugi kvaliteedilt või disainilt kokku, säilitades samal ajal oma taskukohase hinna.
Rohkem hoolt ja armastust
Selleks, et su asjad kauem ilusana püsiksid, aseta need pehmetesse LACKISAR hoiukastidesse, mis on valmistatud ümbertöödeldud PET-pudelitest. Kui sa hoolitsed oma riiete ja muude asjade eest, peavad need igapäevasele kasutamisele paremini vastu. 
Mida vähem, seda parem
VÅGSJÖN ja VIKFJÄRD saunalinad on värvitud selliste värvainetega, mis vajavad madalamaid temperatuure. See tähendab, et me tarbime värvimisprotsessis vähem vett ja energiat. Saunalinad on valmistatud puuvillast, mis on pärit jätkusuutlikumatest allikatest. Selle puuvilla kasvatamiseks on kasutatud vähem vett, vähem väetisi ja vähem pestitsiide.
Ka väikesed detailid on olulised
Isegi väikesed asjad, nagu vannituppa mõeldud hoiupurgikesed, võivad aidata sul jätkusuutlikumat elu elada. SAXBORGA komplekt on valmistatud klaasist ja korgitamme koorest, mis on kerge ja vettpidav materjal, seega on seda kodus väga praktiline kasutada. Korgitamme saab oma eluea jooksul mitu korda koorida.
Miks puit?
Me fänname puitu. See on elusmaterjal, mis vananeb kaunilt ja on ühtaegu taastuv ja ümbertöödeldav. Kõik tooted VILTO sarjas on valmistatud täiskasepuidust. Need on vastupidavad, muutudes vananedes üha elegantsemaks.
Kolm korda parem
ALSEDA tumba on jätkusuutlik mitmel põhjusel. Esiteks on see valmistatud banaanikiust, mis on on kiiresti kasvav ja taastuv materjal. Teiseks on see mitmekülgne, sest sellel on kolm funktsiooni – nii tarbid sa vähem. Riputa see seinale ja kasuta seda sisustuselemendina, kutsu omale külalised külla ja paku neile istet või kasuta seda hoopis diivanilauana.
Homne võib olla helgem
Veidi tumedamate värvitoonidega bambuse osad visatakse tootmisel sageli ära. KNIXHULT lampide sarjaga otsustasime seda muuta ning kasutame bambusjääke hoopis lampide välimuse täiendamiseks. Kui sa soovid, et sinu lamp oleks veelgi jätkusuutlikum, kasuta LED-lambipirne. Kõik IKEA lambipirnid on LED-pirnid. Need tarbivad 85% vähem energiat ja kestavad 20 korda kauem kui tavalised hõõglambid.
Vastupidav köök
KUNGSBACKA köögi esipaneelid on valmistatud ümbertöödeldud puidust ja kaetud taaskasutatud PET-pudelitest tehtud plastfooliumiga. Aga KUNGSBACKA on palju enamat kui ainult jätkusuutlik ja tasukohane sari – see näeb ka hea välja! Pilkupüüdev matt viimistlus ja kaldus ääred annavad su köögile puhta ilme, mis avaldab kõigile muljet. Ja mis kõige parem, need esipaneelid on vastupidavad ja neil on 25-aastane garantii.
Prügi sortimine. Tehtud!
Prügi sorteerimine ei ole raketiteadus ja see on esimene samm jäätmetele uue elu andmiseks. Erinevatele jäätmetele on vaja erinevas suuruses prügikaste, niisiis on hea mõte, kui sul on suurem prügikast plastpakenditele ja mõned väiksemad näiteks patareidele. Paindlik HÅLLBAR sari on integreeritav – sa saad erinevad prügikastid paigutada oma valamukapi sahtlisse ja nii muutub prügi sorteerimine tõeliselt lihtsaks.
Kas sa teadsid, et ...
... umbes 8% kogu magevee hulgast tarbitakse koduses majapidamises?
Kõik IKEA segistid säästavad vett tänu sisseehitatud aeraatoritele ja sa ei märka veesurves mingit erinevust. Ja kui sa paigaldad oma kööki GRANSKÄR, DALLSKÄR, DANNSKÄR või ENSEN segisti, kasutad kuni 30% vähem kuuma vett. Saladus peitub selles, et sa saad kuuma vett alles siis, kui sa sa seda vajad, mitte iga kord, kui sa hoova üles tõstad. Kui sa tõstad hoova otse üles, tuleb kraanist külma vett. Kui sa hoova üles tõstad ja vasakule lükkad, tuleb kraanist sooja vett. 
Kõige kiiremini kasvav materjal
VARIERA söögiriistadele ja köögitarvikutele mõeldud alused muudavad su elu jätkusuutlikumaks ja organiseeritumaks. Need on valmistatud bambusest, mis on taastuv materjal ja kõige kiiremini kasvav taim maailmas. See võib päevas kasvada kaks kuni kümme sentimeetrit!
Tool tulevikust
Me usume, et ümbertöödeldud materjalid, sealhulgas plastid, on kodusisustuse tulevikus olulisel kohal. Seetõttu ei kasuta me ODGER toolide valmistamisel täispuitu, vaid puitplastkomposiiti. Tänu sellele materjalile on toolid siledad ja neid on kergem lapiga puhastada.
Kas plast võib olla jätkusuutlik?
Jah, võib küll, eriti kui see on taastuv. HEROISK ja TALRIKA lauanõude sarjas on kasutatud bioplasti, mis on valmistatud maisist. Seega on see jätkusuutlikum valik, kui näiteks taldrikuid või kausid, mille tootmisel on kasutatud fossiilseid allikaid.
Ole rohelisem
NYPON näeb välja nagu betoonist pott, aga tegelikult on see valmistatud ümbertöödeldud plastist, seega on see kerge ja sellel on keskkonnale väiksem mõju. Kasvata neis pottides lilli, maitsetaimi või muidu rohelisi sõpru, et su kodu oleks rohelisem ja seda igas mõttes.


 


Sorteeri: Soovitatud
  • Soovitatud
  • Kategooria
  • Hind alates madalamast
  • Hind alates kõrgemast
  • Nimi
LACKISAR

hoiukast

44x51x19 cm

9,99

Saadaval rohkem võimalusi

METOD

horisont. seinakapp, 2 vaj. av. ust

60x38.6x80 cm must-antratsiit

138 €

Saadaval rohkem võimalusi

METOD/MAXIMERA

pliidi/õhupuhastiga põrandakapp

80x60x80 cm antratsiit-must

176 €

KNIXHULT

laelamp

53x Ø40 cm

34,99

HEROISK

kauss

5x Ø14 cm kollane-roheline

4,99 / 2 pk

LINDKNUD

vaip, kõrge karvaga

80x150 cm tumehall

26,99

HÅLLBAR

prügisorteerim

20 l helehall

33,99

Saadaval rohkem võimalusi

TALRIKA

sügav taldrik

5x Ø20 cm heleroheline

9,99 / 4 pk

HÅLLBAR

prügisorteerim

20 l helehall

33,99

ULLVIDE

padjapüür

50x60 cm valge

3,69

Saadaval rohkem võimalusi

NYPON

lillepott

10 cm hall

1,49

Saadaval rohkem võimalusi

ULLVIDE

voodilina

150x260 cm valge

11,99

Saadaval rohkem võimalusi

ULLVIDE

kummiga lina

180x200 cm valge

18,99

Saadaval rohkem võimalusi

VIKFJÄRD

saunalina

70x140 cm valge

7,99

Saadaval rohkem võimalusi

DALSKÄR

segisti koos sõelaga

18 cm

59 €

VARIERA

söögiriistade hoidik/alus

52x50x5.4 cm

22,99

Saadaval rohkem võimalusi

VILTO

panipaigaga pink

48x30x45 cm

25,99

GRANSKÄR

segisti koos sõelaga

16 cm

59 €

ENSEN

segisti koos sõelaga

12 cm

49 €

VIKFJÄRD

saunalina

70x140 cm hall

7,99

Saadaval rohkem võimalusi

BJÖRKSNÄS

öökapp

48x38x69 cm

74,99

BJÖRKSNÄS

voodiraam

140x200 cm

439 €

Saadaval rohkem võimalusi

VARIERA

söögiriistade hoidik/alus

32x50x5.4 cm

19,99

Saadaval rohkem võimalusi

ODGER

tool

45x51x81 cm valge-beež

59,99

Saadaval rohkem võimalusi

KNIXHULT

põrandalamp

66 cm

49,99

LACKISAR

hoiukast

69x51x19 cm

14,99

Saadaval rohkem võimalusi

LACKISAR

hoiukast

34x51x28 cm

9,99

Saadaval rohkem võimalusi

METOD

2 ukse/riiuliga kõrge kapp mikr-ahj

60x61.6x248 cm antratsiit-must

215 €

Saadaval rohkem võimalusi

KNIXHULT

laualamp

37x Ø26 cm

24,99

ALSEDA

tumba

18 cm

29,99

SAXBORGA

kaanega purk ja kandik, 5 tk kmpl

12,99

PAX

nurgakapp

236.4 cm hallikasroheline-valge

1 040 €

ODGER

tool

45x51x81 cm sinine

59,99

Saadaval rohkem võimalusi
X