Toit mängib inimeste tervises olulist rolli ning selle tootmisel, töötlemisel ja äraviskamisel on keskkonnale tohutu mõju. Tänapäeval on saadaval maitsvamad, taskukohasemad ja tervislikumad taimsed valikud, mille abil saad oma süsinikujälge vähendada ja samm-sammult, väikeste muudatuste abil maailma muuta.

Lihapallide taimne alternatiiv

Paljud inimesed teavad, et taimsetel toiduainetel on palju väiksem keskkonnamõju kui lihal ja piimatoodetel. Sageli arvatakse aga ekslikult, et nende valikute jätkusuutlikkus tuleb hea maitse ja tekstuuri arvelt.

IKEA lihapalli suurepärane maitse väljendub selle populaarsuses – igal aastal süüakse neid umbes üks miljard. HUVUDROLL taimepall on täiesti taimne alternatiiv, mis võib täita kõhu ja tuua naeratuse näole ka kõige tulihingelisemal lihaarmastajal. Tõenäoliselt ei märka sa taimepallist ampsu võttes mingit erinevust meie kuulsast lihapallist. Ometi on selle kliimajälg vaid 4% lihapalli omast.

HUVUDROLL taimepall tõestab kõigile skeptikutele, et säästlikum söömine võib olla maitsev ja toitev.
 

Anna jäätmetele uus elu

Isegi kui elad kokkuhoidlikult, on toiduga alati seotud mingi hulk jäätmeid. Aga nende kõrvalproduktidega saab tegeleda viisidel, mis vähendavad koormat keskkonnale.

Kui sul on aed või rõdu, võid enamiku köögijäätmetest kompostida, selle asemel, et neid prügimäele saata. Ja miks mitte kasvatada omaenda juurvilju juurtest, mis sa muidu ära viskaksid? Võid pista salativarre otsa või sibulamugula väikesesse veepurki ja selle pärast juurdumist mulda istutada.

Mis puutub toidupakenditesse – kõikidesse karpidesse ja purkidesse –, siis säästad aega ja hoiad kodu rohkem korras, kui sul on eraldi mahuti igat tüüpi töödeldava materjali jaoks. Nii eraldiseisev kui ka integreeritud valik, näiteks HÅLLBAR sari, võimaldab hoida puhtust, sest nii on igal asjal oma koht.

Sul on prügikastid juba olemas? Siis võid tunda uhkust, et oled andnud tavaliselt kõrvale heidetud materjalidele uue eesmärgi.
 

Läbimõeldud poeskäik, vähem jääke

Hinnangute kohaselt läheb igal aastal raisku kuni kolmandik maailma toiduvarust. Väike muudatus köögiharjumustes võib aidata seda tohutut kogust vähendada.

Poodi minnes ole ettevaatlik ja osta ainult nii palju kiiresti riknevat toitu, kui jõuad enne aegumiskuupäeva ära süüa. Koju jõudes saad need toiduained läbipaistvatesse säilitusnõudesse ja käeulatusse sättida. Nii püsib toit veidi kauem värske ja sul on alati meeles, mida esimesena süüa.

Õhtusöögi ülejäägid võiksid jõuda pigem toidukarpi kui prügikasti. Saad need jahutada või külmutada ning mõne teise päeva kiireks ja lihtsaks lõunasöögiks kõrvale panna. Taskukohase hinnaga IKEA 365+ klaasnõud on ahjukindlad, mistõttu saad toitu hoiustada, soojendada ja serveerida samade nõudega. Nii on ka vähem nõudepesemist.
 

Sorteeri: Soovitatud
  • Soovitatud
  • Kategooria
  • Hind alates madalamast
  • Hind alates kõrgemast
  • Nimi

HÅLLBAR

kaanega prügikast, 10 l, helehall

7 €

Saadaval rohkem võimalusi

HÅLLBAR

kaanega prügikast biojäätmetele, 10 l, helehall

8 €

IKEA 365+

kaanega toidumahuti, 1.0 l, ristkülikukujuline klaas/silikoon

6,49

Saadaval rohkem võimalusi

IKEA 365+

kaanega toidumahuti, 1.2 l, ruut klaas/bambus

5,99

Saadaval rohkem võimalusi

IKEA 365+

kaanega toidumahuti, 600 ml, ruut klaas/plast

2,99

Saadaval rohkem võimalusi

ÖRTFYLLD

maitseainepurk, 10 cl, klaas/roostevaba teras

2,49 / 2 pk

FRÖJERED

sahtli esipaneel, 60x40 cm, hele bambus

32 €

Saadaval rohkem võimalusi
X