Võimalus leida uus otstarve, parandada, korduskasutada, edasi müüa või ümber töötada on 2030. aastaks sisse kirjutatud kõikidesse meie toodetesse. Juba praegu on mööbli eluiga lihtne pikendada, selle asemel et saata see prügimäele. Siin on mõned väikesed otsused, mida sa saad täna teha, et avaldada planeedile positiivset mõju.

Mööbel, mis kohaneb tulevikuga

Pere suurenedes, elustiili muutudes või maitsemeele küpsedes võid olla tänulik oma moodulmööbli eest. Selle asemel, et teha suur ost, mille pead hiljem välja vahetama, võid vajadusel hoopis mooduleid lisada. Moodulmööbel võib olla taskukohane viis veendumaks, et saad oma kodusisustust hõlpsasti kohandada uute elutingimustega.

Igasugune mööbel, mis on vastupidav ja mitmekülgne, tasub end aja jooksul ära. Näiteks saad sisseehitatud panipaigaga voodis rahulikku und nautida aastaid – ja magamistuba püsib kergemini korras.

Tooted, mis suudavad vajaduste muutudes oludega kohaneda, on ehk veelgi kasulikumad siis, kui elad koos lastega, kes oma mööblist kiiresti välja kasvavad. MINNEN pikendatav voodi aitab sul kenasti iga kasvuspurdi puhul uue voodi ostmise kulusid ja vaeva vältida.
 

Uus või värskendatud mööbel?

Lõpuks võib sinu palju kasutatud mööbel kulumismärke ilmutama hakata. Sageli saad sellele aga väga väikese kulu ja kerge vaevaga sisse puhuda täiesti uue elu.

Kui sinu diivanil on näiteks pestavad ja vahetatavad katted, saad sellele iga kell anda äsja nõelasilmast tulnud välimuse. Sellist diivanit on lihtne puhta ja värskena hoida või anda sellele uute värvide ja mustritega sootuks teistsugune ilme.

Natuke värvi või peitsi muudab puitmööbli, näiteks lauad, toolid ja hoiusüsteemid, palju vastupidavamaks. Nii tulevad need igapäevaste müksude ja kriimudega paremini toime.
 

Ära viska ära – paranda!

Aeg jätab jälje ka kõige vastupidavamatele toodetele. Kuid tihtipeale tuleb tooli, lauda või diivanit kõigest natuke parandada, et need saaks jälle igapäevasesse kasutusse võtta. Ja sa ei pea selleks üldsegi asjatundja olema. Ilmselt panid just sina selle mööbli kõigepealt kokku ja tead juba hästi, mis on mis.

Seda arvesse tõttes võid sa IKEA klienditoe abil leida küllap enamiku vajalikest varuosadest. Paljud inimesed naudivad mööbli äraviskamise asemel selle parandamist ja taaskasutamist – ning lisaks võidavad sellest nii su rahakott kui ka keskkond.
 X