Kuidas oleks, kui kunstiteos oleks ka funktsionaalne igapäevaese? IKEA erikollektsioon ART EVENT 2021 tutvustab uut visiooni kodust ja kunstist, mille puhul kunsti ja funktsionaalse disaini vahel olev piir on hägustunud. Viis kunstnikku ja disainerit on loonud kaunid teosed, mis tekitavad uudishimu ja algatavad vestlusi, täites samal ajal ka majapidamisesemete rolli. Meie uus nägemus kunstist ja kodust ei järgi reegleid, nii et need kunstiteosed pole ainult vaatamiseks – neid tohib ka puudutada.
 
Daniel Arsham
Kogu oma praktika vältel on multidistsiplinaarne Ameerika kunstnik Daniel Arsham muutnud igapäevaesemeid põnevateks meistriteosteks, mis pakuvad jututeemat, kuna need trotsivad meie ootusi selles osas, mis need olema peaksid. Oma karjääri algusest alates on ta olnud huvitatud aja temaatikast. Danieli panus IKEA ART EVENT 2021 erikollektsiooni on kell, mida ümbritseb valge glasuuritud keraamiline lina, mis peegeldab ka tema jätkuvat mõtisklemist liikumise, materjalide ja arhitektuuri üle.
Humans since 1982
Loominguline duo Humans since 1982 keeldub end kunstnikeks või disaineriteks nimetamast. Selle asemel soovivad nad hoopis, et nende töö peegeldaks inimloomuse dünaamilisust. Suur osa nende praktikast keskendub tehnoloogiale alternatiivsest vaatenurgast lähenemisele. Nende panus IKEA ART EVENT 2021 erikollektsiooni on kommentaar selle kohta, kuidas tänapäevast tehnoloogilist seadet, drooni, tulevikus näha võib. Plastdroonid muutuvad nende käes kunstiks seinal, olles paigutatud alumiiniumraami, justkui nagu putukakollektsioon.
Stefan Marx
Berliinis elav kunstnik Stefan Marx on huvitatud sellest, kuidas teatud sõnade või fraaside paigutus võib väljendada meeleolu või tunnet. Tema trükikunsti teosed on inspireeritud vestlustest, mida ta pealt kuuleb, samuti tema lemmiklauludest ja -raamatutest võetud sõnadest ja lausetest. Marx usub, et tema IKEA ART EVENT 2021 erikollektsiooni jaoks loodud moonutatud läbipaistev vaas ja kootud puuvillane tekk toovad rõõmu igasse koju, kuna need ühendavad emotsionaalse mõju igapäevase funktsiooniga.
Sabine Marcelis
Sabine Marcelist motiveerib kontseptsiooni või materjali tuumani jõudmine – ta loodab, et tema disainid loovad imelise hetke, kutsudes esile emotsionaalse reaktsiooni. Selleks, et luua kunstiteos IKEA ART EVENT 2021 erikollektsiooni jaoks, sai Marcelis inspiratsiooni Itaalia maalikunstnik Lucio Fontana lõigatud lõuenditest ja tahtis selle lihtsa žesti valgustuskeelde tõlkida. Tema süsinikterasest seinalambid on saadaval kahes suuruses ja muudavad valgust viie erineva värvi vahel, et luua maagilisi meeleolusid.
Gelchop
Jaapanist pärit loominguline kollektiiv Gelchop dekonstrueerib igapäevaesemeid, kombineerides neid erinevate elementidega, et muuta nende tähendust ning toimimist lõbusal ja veenval viisil. Selle erikollektsiooni jaoks on nad omapäraselt lähenenud vaieldamatult kõige kuulsamale IKEA tootele üldse, kuuskantvõtmele, ja on selle disaini põhjal loonud laua- ja taskulambi.
 

Sorteeri: Soovitatud
  • Soovitatud
  • Kategooria
  • Hind alates madalamast
  • Hind alates kõrgemast
  • Nimi
IKEA ART EVENT 2021

LED taskulamp

12x3 cm sinine

24,99

Saadaval rohkem võimalusi

IKEA ART EVENT 2021

LED taskulamp

12x3 cm hõbedane

24,99

Saadaval rohkem võimalusi

IKEA ART EVENT 2021

LED seinalamp

4.5x Ø30 cm valge

29,99

Saadaval rohkem võimalusi

IKEA ART EVENT 2021

LED laualamp

31x7 cm hõbedane

39,99

IKEA ART EVENT 2021

LED seinalamp

5x Ø40 cm valge

49,99

Saadaval rohkem võimalusi

IKEA ART EVENT 2021

pleed

130x160 cm must/valge

24,99
X