Seekord külastas IKEA sisekujundaja kolmeliikmelist perekonda, mille noorim liige David on tervislikel põhjustel aastaid vanemate pideva järelevalve all olnud. Davidi tuba näeb endiselt välja nagu lapsepõlveski, mistõttu ei vasta see enam tema kui teismelise vajadustele. Ta tahab õppida iseseisvust ja vajab selleks sobivat keskkonda. IKEA sisekujundajale on teismelise toa kujundamine põnev vaheldus, sest see annab võimalus katsetada julgeid lahendusi ja värvikombinatsioone.
Sinine siin ja sinine seal
Toa kõige suuremaks mööbliesemeks oli puitimitatsiooni ning siniste uste ja sahtlitega riiuli- ja kapisüsteem. Mahukas hoiulahendus on muidugi alati hea mõte, aga sellele peab leiduma toas sobiv koht. Näiteks Davidi niigi kitsas toas võttis kapp enda alla kõige pikema seina, muutes toa visuaalselt veel väiksemaks. Samuti on suurte hoiulahenduste puhul oht, et riiulite ja kappide paigutus ei vasta tegelikele vajadustele ega ole seega kõige funktsionaalsem.
Töö või hobid – mõlemaks on ruumi vaja
Suure riiuli- ja kapisüsteemi keskel oli väike laud, kuid see ei vastanud päriselt Davidi vajadustele. Väike laud on sobiv valik juhul, kui kasutad seda mõnikord harva arvutist e-kirjade lugemiseks või arvete maksmiseks. David aga harrastab fotograafiat ja piltide töötlemine võib vahel võtta koguni tunde. Tal läheb kindlasti rohkem ruumi vaja!
Kust alustada?
Hoiulahendused olid juhuslikud ja läbimõtlemata. Samal riiulil olid koha leidnud väga erinevad asjad ja näiteks oma muljetavaldavat taskukalendrite kollektsiooni hoidis David hoopis avatud karpides, kus need tolmu kogusid ja päikese käes pleekisid. Davidil on palju asju ja riiulid nägid väga segamini välja. IKEA sisekujundaja ülesandeks oli leida kõigele oma koht nii, et asjad ei jätaks toast segamini muljet ja neile oleks mugav ligi pääseda.
Mahukas lahendus pikka ja kitsasse tuppa
Teismelise toa sisekujunduses võib kujutlusvõime julgelt valla lasta. Valgele põhivärvile valis sisekujundaja kontrastiks rohelised ja oranžid toonid, mis on Davidi lemmikud. Ka värskenduskuuri läbinud toas on suurimaks mööbliesemeks riiuli- ja kapisüsteem. Seekord paikneb see aga lühema seina ääres. Erinevus on märgatav – ruumi on tõesti palju rohkem. Veelgi õhulisema mulje loomiseks kombineeris sisekujundaja kappe avatud riiulitega. Peegel peegeldab aknast langevat valgust ja muudab toa valgemaks.
Loomingulisteks hetkedeks
Toa sisekujundus võiks väljendada selle omaniku isiksust ja see käib eriti teismeliste tubade kohta. Davidi toa puhul oli algusest peale selge, et siin peab olema ruumi ka tema loomingule. Sisekujundaja pühendas Davidi fotograafiahobile ruumi terve seina jagu ja lisas ka kaks suunatavat seinalampi. Fotod saab märkmetahvlitele kinnitada magnetite ja fotonurkadega, mistõttu on pilte lihtne alati uute vastu välja vahetada. Loominguga tegelemiseks mõeldud toaosale lisab hubasust oranž kapp.
Kord nii sees kui väljas
Suletud kapid sobivad toas korra loomiseks imehästi. Et tuba aga päriselt korras oleks, ei piisa lihtsalt asjade kappi lükkamisest ja sinna unustamisest. Ka kappide sisu tuleb kenasti ära organiseerida. Selleks annavad hea soodsa lahenduse erinevas suuruses karbid. Sageli kasutatavate asjade hoiustamiseks sobivad kõige paremini läbipaistvad plastkarbid.
Ära alahinda ka seinapinda
Väikeses toas on oluline vaba seinapind oskuslikult ära kasutada. Sisekujundaja lisas riiulid, mis ulatuvad kirjutuslaua kohalt kuni voodi kohale välja. Kirjutuslaua kohal olevatel riiulitel saab hoida tööga seotud asju, voodi kohal aga aksessuaare või toataimi. Väikeste esemete hoidmiseks sobib ideaalselt perfotahvlikombinatsioon, mida saab enda maitse ja vajaduse järgi erinevate tarvikutega täiendada. Nii on kõik alati käeulatuses ja hõlpsasti leitav!


 


Sorteeri: Soovitatud
  • Soovitatud
  • Kategooria
  • Hind alates madalamast
  • Hind alates kõrgemast
  • Nimi
ROPUDDEN

laualamp

22 cm

14,99

TERTIAL

laualamp

tumehall

9,99

Saadaval rohkem võimalusi

PLATSA

avatud riiul

60x40x40 cm valge

32 €

Saadaval rohkem võimalusi

TJENA

dokumendihoidik

10x25x30 cm valge

3,99 / 2 pk

TINGBY

ratastega abilaud

64x45 cm valge

39,99

Saadaval rohkem võimalusi

HELMER

ratastel sahtliboks

28x69 cm must

34,99

Saadaval rohkem võimalusi

TJENA

kaanega hoiukast

25x20 cm must

3,99

Saadaval rohkem võimalusi

TJENA

kaanega hoiukast

25x20 cm valge

3,99

Saadaval rohkem võimalusi

MAJGULL

pimendav kardin, 1 paar

145x300 cm hall

39,99

Saadaval rohkem võimalusi

SKÅDIS

perfotahvel

76x56 cm valge

14,99

Saadaval rohkem võimalusi

PLATSA

avatud riiul

80x40x40 cm valge

32 €

Saadaval rohkem võimalusi

FORSÅ

laualamp

35 cm valge

17,99

GLIS

kaanega karp

10x8 cm läbipaistev

2,49 / 3 pk

Saadaval rohkem võimalusi

SMARRA

kaanega karp

30x30x23 cm naturaalne värvitoon

14,99

Saadaval rohkem võimalusi
X