Oleks lausa veider, kui KLIPPAN diivani lugu oleks alanud kusagilt mujalt kui kodust. Täpsemalt IKEA tootedisaineri Lars Engmani kodust, kus tema 6-aastane tütar koos sõpradega suutis mõnegi diivani ära rikkuda, sest nad armastasid nendel hüpata. See pani disaineri mõtlema, kas on võimalik valmistada häid ja mõistliku hinnaga diivaneid, mis oleksid lisaks lapsesõbralikud – loe: hüppamiskindlad – ning ümarate nurkade ja vahetatava kattega.

Lars Engman võttis aluseks ühe IKEA tootevaliku diivani ja tegi selle veelgi paremaks. Ta eemaldas kõik ebavajaliku ja andis KLIPPAN diivanile selle minimalistliku ja loomuliku välimuse. Tänu sellele langes ka diivani hind. Ja uus klassik oligi sündinud.

Aastate jooksul on IKEA pakkunud KLIPPAN diivanile sadu vahetatavaid katteid alates äärmiselt tagasihoidlikest kuni väga fantaasiaküllasteni. Põnev fakt – eemaldatava katte kasutamiseks tuli diivani mõõtmeid kohandada toonaste kangarullide laiusele, mis oli 150 cm. Tänu sellele mahtus see ka kodusesse pesumasinasse. KLIPPAN oli esimene diivan, mille katet sai pesta või välja vahetada – enam polnud vaja diivanile kohvi loksumise pärast muretseda.

Koos KLIPPAN diivanikatete lisandumisega suurenes ka selle populaarsus. Eestis armastatakse kõige enam tumehalli kattega KLIPPAN diivanit. Alates oma sünnist 1980. aastal on KLIPPAN saanud diivaniks, mis sobib nii koju kui avalikesse ruumidesse, seda eelkõige tänu oma funktsionaalsusele, mis on ka üks viiest IKEA demokraatliku disaini põhimõttest.

Teeme igapäevase elu paremaks

IKEA jaoks tähendab funktsionaalsus eelkõige vastavust igapäevaelu vajadustele. Näiteks söögitool rahuldab vajaduse söögilaua ääres istet võtta. Toote funktsionaalsusest annab eelkõige märku see, kui hästi see toimib. Ja laiemas, kodu kontekstis on määrav see, kui palju toode teeb kodust elu paremaks.

IKEA tooted on disainitud olema praktilised, kasulikud, otstarbekas ja kergesti hooldatavad. Nad peavad vastama nii erinevate elutingimustega seotud vajadustele kui ka neile, mis tekivad elutingimuste muutudes. Teisisõnu on funktsionaalsed tooted need, mis aitavad end kodus hästi ja mugavalt tunda ka siis, kui elu tuleb ümber korraldada.

80 aastat IKEA pärandit

Rootsi päritolu mööbliettevõtte IKEA on kogu maailmas tuntud Skandinaavia disaini ja kvaliteetse mööbli poolest. Ettevõtte visiooniks on luua paremat igapäevaelu paljudele inimestele, mis ei piirdu ainult kodusisustustoodete müügiga. IKEA tunneb uhkust oma 80 aasta pikkuse pärandi üle, mis on tulvil uuendusi, nutikaid lahendusi ja populaarseid tooteid. Samuti on IKEA tegevuse iga kümnend vorminud inimeste elusid nii praegu kui ka tulevikus, pidades alati silmas nende vajadusi, harjumusi ja soove.

Selle aasta augustis tähistab IKEA Tallinna pood oma 1. sünnipäeva.X

Toote lattu jõudmise teavitused

Ole esimene, kes saab teada, kui sinu soovitud [itemName] on tagasi laos:

Hästi! Nüüd jääb sul üle ainult teavitust oodata.

Kui [itemName] on uuesti saadaval, anname sellest sulle meili teel märku.