Mis ruum on köögi järel kodus kõige tähtsam? Muidugi elutuba! Ja see on veelgi tähtsam, kui seda jagab suur viieliikmeline pere. Vaata, kuidas meie sisekujundajad muutsid selle päevi näinud elutoa õdusaks ja lõõgastavaks paigaks, kus üksteisega mõnusalt aega veeta.
 

Enne muutust

See elutuba on üsna tüüpiline näide toast, mille renoveerimist oldi pidevalt edasi lükatud. Pere oli küll üritanud seda õdusamaks muuta, lisades fotosid ja muid isiklikke esemeid, kuid värviskeem polnud hästi läbi mõeldud ja üleüldine ilme oli veidi kaootiline ja poolik.

Ruumi jagub kõigile

Üldiselt on see elutuba viieliikmelise pere jaoks üsna väike. Kuid alati on olemas mõni nutikas lahendus, kuidas ruumi paremini ära kasutada – näiteks praktilise diivanvoodiga, mis mahutab korraga istuma kogu pere, aga mida saab vajadusel kasutada ka kahekohalise voodina.
 

Naturaalselt õdus elamine kogu perele

Selleks, et elutuppa rohkem valgust tuua, otsustasid meie sisekujundajad naturaalse värvipaleti kasuks – liiva, õhu ja vee nüanssidega. Looduslähedust aitavad tunnetada naturaalsed materjalid, nagu puit, puuvill ja džuut, ning üleüldine õdus ilme.

Aknalähedases nurgas on hoiuruum ja lasteala, kus põrandal on sügavamad, aga seinal kitsamad kapid, et need ei takistaks valgusel tuppa paistmast.

Pilkupüüdev aktsentsein

See tuba on pikliku kujuga, mistõttu otsustasid meie sisekujundajad luua visuaalse efekti aktsentseinaga, tekitades optilise illusiooni lähemal olemisest, ja tuba ei tundugi enam nii pikk. See tekstuurne sein toimib ka taustana telerile ja mööblile, pehmendades samaaegselt heleda ja tumeda mööbli teravaid kontraste.
 
 X