Iga-aastane IKEA uuring „Kodune elu” näitab, et pärast pikka kodusveedetud aega 2020. aastal unistab 33% eestlastest nüüd aiast või terrassist. Paraku pole kõigil oma terrassi või rõdu, kuid see ei tähenda, et koju ei saaks luua loodusest pakatavat nurka. IKEA sisekujundaja jagab rõõmuga inspireerivaid ideid, kuidas seda teha.
Pikenda oma aknalauda
Taimedel on positiivne mõju meie füüsilisele ja vaimsele tervisele ning osa neist puhastab isegi õhku. Taimede kõige traditsioonilisem koht on teatavasti aknalaual. Kui aknalaual pole piisavalt ruumi või sa soovid oma sealset aeda suurendada, pane põrandale üks kitsas põrandariiul. Sarnase efekti saavutad lillepostamentide ja ratastega abilaudadega, samuti ka seinariiulitega – vabale seinapinnale saab neid kinnitada nii palju kui soovid. Nii on ruumi nii taimedele kui ka aiatööriistadele.
Vertikaalne aed
Vertikaalne aed on hea lahendus taime- ja loodusehuvilisele, kellel kodus ruumi napib. Aseta lihtsalt mõned taimepotid erinevatele tasanditele, kasuta ripp-potte või ole loominguline ja loo omaenda roheline sein, kasutades riidestanget ja memotahvleid.
 

„Muuda tavaline riidestange ripp-pottide või ronitaimede abil vertikaalseks aiaks. Kui soovid pisemat versiooni, võid täita memotahvli või perfotahvli väikeste pottidega, kuhu saab istutada näiteks sukulente.” 

Eliise Tammekivi, IKEA sisekujundaja
Kasvata ise maitsetaimi
Peaaegu kõigil võib olla oma väike linnaaed, kus kasvatada ürte või köögivilju. Olgu selleks siis kas basiilik, petersell või isegi kirsstomatid, mis toovad sinu koju rõõmu ja tervist, kui nende eest õigesti hoolt kanda.
 

„Pisike kasvuhoone, mille saab panna aknalauale, või konksude ja hoidikutega reeling köögi tööpinna kohal on suurepärased kohad, kus oma köögis maitsetaimi kasvatada. Samuti võid kasutada redelitüüpi taimealuseid ja ripp-potte, mis maksavad vaid 9,99 eurot.”

Eliise Tammekivi, IKEA sisekujundaja
Looduslikud materjalid
Et koju rohkem loodushõngu tuua, aitab lisaks taimedele ka erinevate looduslike materjalidega mängimine. Rotangpalmist sisustus, bambuslambid, linased tekstiilid või isegi keraamilised tarvikud toovad sind loodusele lähemale. Kui kodus on rohkem ruumi, saab suuremate taimedega luua tõelise koduoaasi, kasutades näiteks troopilisi palme. Aga arvestada tuleb ka ohutusega – aseta suured taimed alati raskemate lillepottidega põrandale.
Sinu uus kodune elu
Me usume, et kodu on maailma kõige tähtsam paik. Seetõttu viib IKEA igal aastal läbi ülemaailmse „Koduse elu“ uuringu. Eelmisel aastal uurisime, milline on ülemaailmse pandeemia mõju meie suhtele koduga nii praegu kui ka järgnevatel aastatel.


 


Sorteeri: Soovitatud
  • Soovitatud
  • Kategooria
  • Hind alates madalamast
  • Hind alates kõrgemast
  • Nimi
FÖRENLIG

lillepott

12 cm valge

1,99

Saadaval rohkem võimalusi

FÖRENLIG

lillepott

26 cm valge

7,99

Saadaval rohkem võimalusi

FÖRENLIG

lillepott

10 cm valge

1,39

Saadaval rohkem võimalusi

KAFFEBÖNA

lillepott

26 cm

12,99

Saadaval rohkem võimalusi

MISTERHULT

laelamp

40 cm

49,99

KUNGSFORS

hoidik

26.5x Ø12 cm

7 €

Saadaval rohkem võimalusi

RISATORP

Ratastega abilaud

39x86 cm valge

59,99

BITTERGURKA

kastekann

30 cm valge

12,99

SATSUMAS

lillepostament

78 cm valge

29,99

Saadaval rohkem võimalusi

IKEA PS 2002

kastekann

1.2 l valge

1,49

KUNGSFORS

hoidik

24x12x26.5 cm

17 €

Saadaval rohkem võimalusi

KUNGSFORS

seinavõre

56x26.5 cm

15 €

KNIXHULT

põrandalamp

66 cm

49,99

FEJKA

kunsttaim potis

19 cm

39,99

Saadaval rohkem võimalusi
X