Iga-aastane IKEA uuring „Kodune elu” näitab, et pärast pikka kodusveedetud aega 2020. aastal unistab 33% eestlastest nüüd aiast või terrassist. Paraku pole kõigil oma terrassi või rõdu, kuid see ei tähenda, et koju ei saaks luua loodusest pakatavat nurka. IKEA sisekujundaja jagab rõõmuga inspireerivaid ideid, kuidas seda teha.
Pikenda oma aknalauda
Taimedel on positiivne mõju meie füüsilisele ja vaimsele tervisele ning osa neist puhastab isegi õhku. Taimede kõige traditsioonilisem koht on teatavasti aknalaual. Kui aknalaual pole piisavalt ruumi või sa soovid oma sealset aeda suurendada, pane põrandale üks kitsas põrandariiul. Sarnase efekti saavutad lillepostamentide ja ratastega abilaudadega, samuti ka seinariiulitega – vabale seinapinnale saab neid kinnitada nii palju kui soovid. Nii on ruumi nii taimedele kui ka aiatööriistadele.
Vertikaalne aed
Vertikaalne aed on hea lahendus taime- ja loodusehuvilisele, kellel kodus ruumi napib. Aseta lihtsalt mõned taimepotid erinevatele tasanditele, kasuta ripp-potte või ole loominguline ja loo omaenda roheline sein, kasutades riidestanget ja memotahvleid.
 

„Muuda tavaline riidestange ripp-pottide või ronitaimede abil vertikaalseks aiaks. Kui soovid pisemat versiooni, võid täita memotahvli või perfotahvli väikeste pottidega, kuhu saab istutada näiteks sukulente.” 

Eliise Tammekivi, IKEA sisekujundaja
Kasvata ise maitsetaimi
Peaaegu kõigil võib olla oma väike linnaaed, kus kasvatada ürte või köögivilju. Olgu selleks siis kas basiilik, petersell või isegi kirsstomatid, mis toovad sinu koju rõõmu ja tervist, kui nende eest õigesti hoolt kanda.
 

„Pisike kasvuhoone, mille saab panna aknalauale, või konksude ja hoidikutega reeling köögi tööpinna kohal on suurepärased kohad, kus oma köögis maitsetaimi kasvatada. Samuti võid kasutada redelitüüpi taimealuseid ja ripp-potte, mis maksavad vaid 9,99 eurot.”

Eliise Tammekivi, IKEA sisekujundaja
Looduslikud materjalid
Et koju rohkem loodushõngu tuua, aitab lisaks taimedele ka erinevate looduslike materjalidega mängimine. Rotangpalmist sisustus, bambuslambid, linased tekstiilid või isegi keraamilised tarvikud toovad sind loodusele lähemale. Kui kodus on rohkem ruumi, saab suuremate taimedega luua tõelise koduoaasi, kasutades näiteks troopilisi palme. Aga arvestada tuleb ka ohutusega – aseta suured taimed alati raskemate lillepottidega põrandale.
Sinu uus kodune elu
Me usume, et kodu on maailma kõige tähtsam paik. Seetõttu viib IKEA igal aastal läbi ülemaailmse „Koduse elu“ uuringu. Eelmisel aastal uurisime, milline on ülemaailmse pandeemia mõju meie suhtele koduga nii praegu kui ka järgnevatel aastatel.


 


Sorteeri: Soovitatud
  • Soovitatud
  • Kategooria
  • Hind alates madalamast
  • Hind alates kõrgemast
  • Nimi

FÖRENLIG

lillepott

12 cm tuppa/õue valge

1,99

Saadaval rohkem võimalusi

KNIXHULT

põrandalamp

66 cm bambus/käsitöö

54,99

FÖRENLIG

lillepott

26 cm tuppa/õue valge

7,99

Saadaval rohkem võimalusi

FÖRENLIG

lillepott

10 cm tuppa/õue valge

1,29

Saadaval rohkem võimalusi

MISTERHULT

laelamp

40 cm bambus/käsitöö

67,99

RISATORP

ratastega riiul

39x86 cm valge

69,99

SATSUMAS

lillepostament

78 cm bambus/valge

39,99

Saadaval rohkem võimalusi

KUNGSFORS

hoidik

24x12x26.5 cm roostevaba teras

18 €

Saadaval rohkem võimalusi

KUNGSFORS

seinavõre

56x26.5 cm roostevaba teras

17 €

KUNGSFORS

hoidik

26.5x Ø12 cm roostevaba teras

7 €

Saadaval rohkem võimalusi
X