Me ei tee pelgalt asju. Me teeme asju paremaks.

Demokraatlik disain algab uudishimust

Peaaegu igaüks suudab luua suurepärase toote mistahes hinna eest. Demokraatliku disaini ilu seisneb selle taskukohaseks muutmises.

Demokraatlik disain algab uudishimust. Selleks, et mõista paljusid, tegeleme pideva uuringuga, oleme uudishimulikud ja uuenduslikud. Me külastame igal aastal kõikjal maailmas kodusid, et õppida rohkem koduse elu kohta, omandada teadmisi, mida me kasutame oma valiku arendamiseks. Igal aastal koostatakse „koduse elu“ aruanne, et õppida rohkem inimeste vajaduste ja unistuste kohta kodu sisustamisel ja koduses elus.

Demokraatlik disain lähtub IKEA vaatenurgast, et igaühel on õigus paremale kodusele elule. Demokraatliku disaini mõte suunab kõike, mida me teeme. Luues tooteid, mis vastavad demokraatliku disaini viiele mõõtmele, oleme unikaalsed – vaid nii saame tootevaliku, mida meie kliendid armastavad ja mille üle nad on uhked.

Kvaliteet sünnib siis, kui Sa lood uuendusliku toote, mis on igaühele taskukohane. Seetõttu loome tooteid, mis inspireerivad inimesi oma kodusid uuendama ja muutma neid palju funktsionaalsemaks ning ilusamaks. Tänu uuenduslikele materjalidele, tehnikatele, konstruktsioonidele ja disainile, loome jätkusuutlikkust ka oma tootmises, toodetes ja viisis, kuidas neid kasutatakse meie klientide kodudes.

Iga IKEA toote taga peitub lugu.

Kvaliteet. Et kõik kestaks kauem ja vananeks väärikalt.

Kvaliteet ei seisne ainult pikaealisuses ja väärikas vananemises, vaid ka selles, kui palju paremaks asjad muutuvad siis, kui sinu kodu asjade tavapärasele kulumisele vastu peab.

Tooted on välja töötatud mõistes, et inimesed soovivad enda raha eest saada väärtuslikke esemeid ja et investeerides algusest peale õigesse kvaliteeti, suudame need nõudmised tagada.

IKEA püüdleb pikaajalise koostöö ja partnerluse poole tarnijatega, et kindlustada tulemuslik tootmine ja püsivad arendustööd, pakkumaks klientidele tooteid, mis vastavad demokraatliku disaini mõõtmetele.

Vorm. Teeme maailma palju ilusamaks.

Vorm ei puuduta üksnes asjade ilu, vaid ka seda, kui palju paremaks muutub kodune elu, kui tunned end seal hästi. Tooted on välja töötatud mõistes, et inimesed tahavad ilusaid asju. 

Tootearendus on protsess, millesse on kaasatud palju erinevate erialade spetsialiste – alates disaineritest kuni materjaliekspertideni, inseneridest kuni tootearendajateni. Kui disain tehakse otse tehases, ühendame omavahel kõik need pädevused. Kui tarnijad, eksperdid ja disainerid ühinevad, siis saame üheskoos paremaks.

Funktsioon. Et igapäevaelu muutuks päriselt ka lihtsamaks.

Funktsioon ei puuduta ainult seda, kuidas asjad töötavad, vaid ka seda, kuidas asjad teevad igapäevaelu lihtsamaks ja palju tähendusrikkamaks Tooted on välja töötatud arusaamaga, et inimesed tahavad asju, mis toimivad ja teevad elu lihtsamaks.

Uuringute tulemusena me loome uusi kollektsioone ja katsetame uusi viise, kaasates erinevaid disainereid, loovkunstnikke, uusi tootmismeetodeid ning uuel viisil kasutatud materjale. 

Avatus uutele ideedele ja teistega koostöö tegemisele on viis, kuidas õppida arendama ja säilitada uudishimu selle suhtes, kuidas me saame asju koduse elu jaoks paremaks teha.

Jätkusuutlikkus. Vastutustundega suhtumine, et avaldada paremat mõju inimestele ja planeedile.

Juba see, kui teeme väikseid asju paremini, võib avaldada suurt mõju planeedile. Jätkusuutlikkus ei tähenda vaid seda, et toodame asju planeedile parimal viisil, vaid ka seda, et aitame muuta inimeste kodust elu loodussõbralikumaks. Arendame tooteid pidades silmas seda, et inimesed hoolivad planeedist.

Umbes 90% meie toodetes kasutatavast materjalist pärineb taastuvatest, ümbertöödeldavatest ja ümbertöödeldud materjalidest.

Oleme enda hoiakutes tugevad, et tagada enda klientidele turvaline ja tervislik elu.

Madal hind. Et see oleks taskukohane paljudele.

Madal hind ei käi vaid asjade maksumuse kohta, vaid tähendab seda, et suudame muuta tooted paremaks nii, et need on samas taskukohased.

IKEA teeb iga päev kõva tööd, et muuta niigi madalaid hinnad veelgi madalamaks. Püüame olla heaks lüliks tarnijate ja klientide vahel ning teeme seda tundes huvi efektiivse tootmise vastu, töötades püsivalt logistikakulude vähendamise nimel ning leides viise kaupade efektiivseks käitlemiseks. 

Kasutades IKEA kataloogi ja külastades poodi, valid sa enda mööbli välja ning saad selle kätte iseteeninduslikust laost. Kuna enamus esemeid on lapikus pakendis, saad need hõlpsalt koju viia ja ise kokku panna. See tähendab, et me ei küsi raha selle eest, mida saa vähese vaevaga ise teha. Nii säästame me üheskoos raha parema igapäevaelu jaoks.

Parem igapäevaelu

IKEA poes on võimalik valitud toodete kaudu tutvuda demokraatliku disainiga, mida turundatakse selle sümboli all. 

X