Jõulud ei pea olema kaelamurdev ettevõtmine. See on aeg tunda rõõmu lihtsatest asjadest – näiteks õhtusöögist lähedastega. Siit leiad ideid, kuidas luua pühademeeleolu toredateks kohtumisteks ja mõnusateks vestlusteks isegi siis, kui kallid külalised on teisel pool arvutiekraani.
Skandinaavia traditsioonid
Pidulikule sündmusele lisab võlu laua kaunistamine hooaja värvide ja tekstuuridega. Lauanõude, tekstiilide ja kaunistuste valikul lähtu klassikalisest kolmikust: punane nagu jõuluvana mantel, roheline nagu metsad ja valge nagu kohev lumevaip. Sellega sobivad suurepäraselt ka traditsioonilised Skandinaavia mustrid ja õlgedest punutud kaunistused.
 
Loomulik ja modernne
Jäta punane kõrvale, asenda see kuldkollasega ja lisa veidi kaasaegseid mustreid ning tulemuseks on täiesti teistsugune, lihtne ja tänapäevane õhustik. Puuvõõrikumustriga linik koos lehesarnaste kaunistuste, valgete lauanõude ja metalsete detailidega toovad pidulauale sundimatut helget meeleolu.
Aseta laua keskele pöörlev kandik vürtside, kohvi- või teekannu ja loodusest inspireeritud kaunistustega ja oledki kujundanud pilgupüüdja, mis on ühtaegu dekoratiivne ja praktiline.
Too rohelus tuppa
See haljas kooslus meeldib kindlasti loodusesõpradele. Söögitoale sellise rohelise ilme andmiseks võta kõigepealt ette mõnus jalutuskäik metsas ning korja oksi ja käbisid. Koos kunstvanikute, klaaskupli alla peidetud pisikeste puude, meriheinast lauamattide, lumivalgete lauanõude ja kumavate tulukestega toovad need tuppa värsket talvehõngu.
 
Elegantne ja maitsekas
Pane oma söögilaud vana-aastaõhtul klaasi ja kullaga särama. Must-valgel taustal mõjuvad need modernselt ja lausa suurejooneliselt. Tumedad taldrikud vastanduvad kuldsetele söögiriistadele ja läikivatele klaasnõudele, luues kauni kontrasti.
Kasuta oma igapäevaseid lauanõusid kaunistuselementidena. Paarile koogialusele võib panna tulukestest ja kuulidest kompositsioonid, samas kui kuldne kandik sobib hästi nii joogiklaaside, vaaside kui küünalde hoidmiseks.
 X