Nutikamas kodus laabub elu libedamalt. Loe siit lähemalt meie nutitoodete funktsioonide ja selle kohta, kuidas DIRIGERA jaotur ja IKEA Home smart rakendus võivad su koduse elu mugavamaks teha.

Nutikodu teeb elu lihtsamaks

IKEA abiga sisustatud nutikodu teeb kodus veedetud argihetked kogu pere jaoks mugavamaks ja rõõmsamaks. Nutikodu oskab sind hommikuti õrnalt äratada, sind ja su eluruume päevasteks toimetusteks ette valmistada ning õhtul pingeid maha võtta, luues sobivad tingimused võimalikult kosutavaks uneks.

Nutikodus on midagi kõigile

IKEA teadvustab koduse elu kõiki külgi ning just seetõttu uuendame me pidevalt oma valikut ja pakume üha uusi nutitooteid, näiteks kõlareid, õhupuhastajaid, LED-lampe, nutipistikupesi, liikumisandureid, aknakatteid ja pulte.

Kui lisad oma nutikodule DIRIGERA jaoturi, lisandub su nutitoodetele veelgi võimalusi ja funktsioone ning kõigi nende juhtimisel tuleb appi IKEA Home smart rakendus. Sea elutoa valgustid peorežiimile, kontrolli enne uinumist õhupuhastaja olekut, lülita kohvimasin välja, veendu, et laste und valvav öölamp on süüdatud või käivita automaatselt stseen, mis tõmbab päikese loojudes aknakatted alla – kõike seda ühel ja samal ekraanil.
 

Kuidas alustada

Vaatamata sellele, millist igapäevaelu osa sa kodu nutikamaks muutmisega parendada soovid, on omavahel ühendatud valgustite, heliseadmete, õhupuhastajate, aknakatete ja lisade süsteemi südameks DIRIGERA jaotur. Ja tead mis? Mingeid uusi kaableid pole tarvis!

Kujuta ette, et sul on pärast pingelist päeva viimaks aega hinge tõmmata. Väike nupuvajutus käivitab kodus õhtuse režiimi. Magamistoa pimendavad aknakatted rulluvad alla, kõlarites hakkab mängima lõõgastav muusika, õhupuhastajad puhastavad magamistoa õhku ja öökapil süttiv lugemislamp meenutab, et uus raamat juba ootab sind.

Kodu, mis muutub ajaga üha nutikamaks

DIRIGERA jaotur ja IKEA Home smart rakendus pakuvad mitut lisahüvet, mis teevad koduse igapäevaelu veelgi tõhusamaks, mugavamaks ja sobivamaks just sinu jaoks. Võrreldes seda IKEA nutitoodete kasutamisega ilma jaoturita on sinu käsutuses rohkem viise oma nutitoodete juhtimiseks ja rohkem digifunktsioone.

Lisaks saad sa nüüd oma nutikodu komplekti hõlpsalt laiendada ja seda veelgi nutikamaks muuta. Alusta ruumidest, mis on kõige tihedamas kasutuses, näiteks elu- või magamistoast, ja leia üles nutilahendused, mis sobivad just sulle ja sinu kodule. Kui sa järgmine kord mõne uue IKEA nutitoote koju tood, ütleb rakendus sulle samm-sammult ette, kuidas seda oma nutikodule lisada.

Su nutikodu muutub küll üha nutikamaks, kuid sinust targemaks ta siiski ei saa. Samal ajal kui meie jätkame digilahenduste ja nutitoodete arendamist ja neile funktsioonide lisamist, kujundad sina oma kogemust üha enam oma vajaduste järgi. Mängu juhid alati sina.

Juhi oma kodu otse diivanilt

Kui sul on kodus DIRIGERA jaotur, saad oma käsutusse uued viisid IKEA nutitoodete juhtimiseks kas tubade kaupa või üheaegselt – eriti seetõttu, et jaotur võimaldab kasutada IKEA Home smart rakendust. Kõik pereliikmed, kellel on olemas mobiiltelefon või tahvelarvuti, saavad kodu juhtimiseks vajaliku rakenduse alla laadida ja seda kasutada, ning puldid pakuvad tõhusat abi külalistele, kes soovivad kiirelt valgust süüdata, kustutada või hämardada.

Kasuta rakendust diivanilaua kohal rippuva valgusti hämardamiseks ja reguleeri selle toon soojemaks, et päevast väsinud silmadele hõlpu anda. Hiljem kasuta samade tulede kustutamiseks pulti. Kui su käed on ametis tomatite lõikamisega, anna häälkäsklus keerata muusikat valjemaks. Seadista magamistoa õhupuhastaja sobival ajal tööd alustama. Ja kodust lahkudes vajuta ukse kõrval asuvat otsetee nuppu, mis käivitab stseeni, kus kõik seadmed on turvaliselt välja lülitatud (isegi rõivaauruti).

IKEA Home smart rakendus

DIRIGERA jaoturit kasutades saab su nutikodu juhtimise peamiseks vahendiks IKEA Home smart rakendus. Rakendus annab sulle samm-sammult näpunäiteid, kuidas nutitooteid seadistada ja juhtida, kuidas neid tubadesse paigutada ning kuidas soovitud tööajad taimerite abil paika seada. Nii sina kui kes tahes kodus viibijatest saate alati kiirelt järele vaadata, millised tuled on süüdatud ja millised mitte, mis kiirusel töötab õhupuhastaja ning mis on selle hea laulu nimi, mis ülakorrusel juba mitmendat korda kõlama hakkas.

IKEA Home smart rakendus pakub võimalust anda häälkäsklusi tehisabilisele ja juhtida oma nutikodu rääkides. Rakendus ühildub Google Home´i, Apple Home´i ja Alexaga.

IKEA Home smart rakendus on saadaval App Store´is ja Google Plays.
Mida kujutab endast Zigbee?

Sellised võrgustandardid nagu Zigbee võimaldavad nutitoodetel üksteisega suhelda. Kui kasutad TRÅDFRI lüüsi, saad IKEA nutitooteid meie äpi ja pultide kaudu juhtida just tänu tehnoloogiale, millel Zigbee põhineb.

Teada-tuntud Zigbee protokolli on nutitooted omavaheliseks suhtluseks rakendanud juba aastaid.

Mida kujutab endast Matter?

Sellised võrgustandardid nagu Matter võimaldavad nutitoodetel üksteisega suhelda. Kui kasutad DIRIGERA jaoturit, saad IKEA nutitooteid meie äpi ja pultide kaudu juhtida just tänu tehnoloogiale, millel Matter põhineb.

Matter on uus nutikodustandard, mida arendavad enam kui 200 selle valdkonna ettevõtet. Meie IKEAs lööme Matteri arenduses aktiivselt kaasa ja sellel on meie kindel tugi.

Kas ma vajan nutikodu haldamiseks kaugjuhtimispulti?

Kui sul on DIRIGERA jaotur, saad oma kodu juhtida ja sellega uusi nutitooteid liita nutirakenduse IKEA Home smart kaudu, ilma et peaksid juhtpulti kasutama. Kui oled puldid seinale kinnitanud või hoiad neid diivani kõrval, on need käepärasemad kui äpp. Külalistel ja teistel inimestel on neid mugavam kasutada. Juhtpuldid töötavad isegi siis, kui su internetiühendus ei tööta või sa nutitelefoni parajasti üles ei leia.

Kas ma saan nutikodu seadistades loota IKEA toele?

DIRIGERA jaotur ja nutikodulahendus on disainilt kasutajasõbralikud ja hõlpsasti seadistatavad. Nutirakenduse IKEA Home smart lihtne ja intuitiivne installeerimisjuhend aitab sul nutitooteid lisada ning nutikama koduse eluga algust teha.

Kasutan juba teise tootja nutikodusüsteemi. Kas ma saan selles süsteemis kasutada IKEA nutitooteid?

Kui kasutad DIRIGERA jaoturit, leiad IKEA Home smarti äpist juhised, kuidas seadmed Google Home’i, Amazon Alexa või Apple Home’iga integreerida. Sünkrooni oma nutitooted teise rakendusega ja seadista sealgi nutikodu. Siis saad Google’i, Amazoni või Apple’i seadmetest, millel on häälabilise tugi, anda IKEA nutitoodetele häälkäsklusi.

Mida ma vajan, et oma kodu IKEA abil nutikaks muuta?

Selleks, et nutikas kodusüsteem sisse seada, läheb sul tarvis DIRIGERA jaoturit ja nutirakendust IKEA Home smart. Jaotur ühendatakse komplekti kuuluva võrgukaabli kaudu WiFi-ruuteriga. Seejärel lase aga käia ja ühenda süsteemi ükskõik milline meie nutitoode, olgu nutikas valgusti, aknakate või õhupuhasti!

Kas ma saan oma nutikodu seadistuse ja nutitooted TRÅDFRI lüüsist DIRIGERA jaoturisse üle kolida?

Ei. Kuna sinu nutikodu seadistus on TRÅDFRI lüüsis turvaliselt tallel vaid lokaalselt ja kuna DIRIGERA jaoturiga ühendatud äpis on uued digitaalsed funktsioonid, pead pärast nutitoodete sidumist seadistuse uuesti looma. See on võimalus avastada uusi viise, kuidas kodu veelgi nutikamaks muuta!

Kas ma vajan DIRIGERA jaoturit, kui mul on juba mõne teise tootja sarnane jaotur või võrgusild?

Jah, DIRIGERA jaotur on vajalik, et kasutada nutirakendust IKEA Home smart ja ühendada IKEA nutitooted oma nutikodusüsteemi.

Kui kasutad DIRIGERA jaoturit, leiad IKEA Home smarti äpist juhised, kuidas seadmed Google Home’i, Amazon Alexa või Apple Home’iga integreerida. Sünkrooni oma nutitooted teise rakendusega ja seadista sealgi nutikodu. Siis saad Google’i, Amazoni või Apple’i seadmetest, millel on häälabilise tugi, anda IKEA nutitoodetele häälkäsklusi.

Millised tooted DIRIGERA jaoturi ja IKEA Home smarti äpiga töötavad?

DIRIGERA jaoturiga ühenduvad kõik IKEA nutitooted. Proovi järele, mida nutikad LED-lambipirnid, õhupuhastid, kõlarid ja teised nutitooted sinu kodus korda saata suudavad!

Kas ma saan oma TRÅDFRI lüüsi alles jätta või pean selle asendama DIRIGERA jaoturiga?

Sa ei pea TRÅDFRI lüüsi DIRIGERA jaoturi vastu välja vahetama – lüüsi ja äpi tugi ei kao kuhugi. Aga asendamisel on omad plussid. DIRIGERA jaoturil on uus, täiustatud nutirakendus ja uued digitaalsed funktsioonid. Ning tänu suuremale mälumahule saad ühendada varasemast rohkem nutitooteid. Nõnda on kasutajakogemus kiirem ja stabiilsem.

Mille poolest erinevad TRÅDFRI lüüs ja DIRIGERA jaotur?

DIRIGERA jaoturil on uus, täiustatud nutirakendus ja uued digitaalsed funktsioonid. Ja tänu suuremale mälumahule saad ühendada varasemast rohkem nutitooteid, mis muudab kasutajakogemuse kiiremaks ning stabiilsemaks. DIRIGERA jaoturiga võid kindel olla, et sul on uue põlvkonna nutitoodete jaoks kõik tarvilik olemas.

Kas ma saan juba koju soetatud IKEA nutitooteid kasutada koos DIRIGERA jaoturi ja IKEA Home smarti nutirakendusega?

Jah, kõiki IKEA nutitooteid saab DIRIGERA jaoturiga siduda. Kui sul on kodus TRÅDFRI lüüs, juhendab IKEA Home smarti äpp sind sammhaaval, kuidas uut nutikodu seadistada. Pane siiski tähele: kuna sinu nutikodu seadistus on TRÅDFRI lüüsis turvaliselt tallel üksnes lokaalselt ja kuna DIRIGERA jaoturiga ühendatud äpis on uued digitaalsed funktsioonid, pead pärast nutitoodete sidumist seadistuse uuesti looma. See on võimalus avastada uusi viise, kuidas kodu veelgi nutikamaks muuta!

Kas ma saan häälkäsklustega oma IKEA nutikodu juhtida?

Kui kasutad DIRIGERA jaoturit, leiad IKEA Home smarti äpist juhised, kuidas seadmed Google Home’i, Amazon Alexa või Apple Home’iga integreerida. Sünkrooni oma nutitooted teise rakendusega ja seadista sealgi nutikodu. Siis saad Google’i, Amazoni või Apple’i seadmetest, millel on häälabilise tugi, anda IKEA nutitoodetele häälkäsklusi.

Kui lähedale DIRIGERA jaoturile ja minu WiFi-ruuterile tuleb nutitooted paigutada, et need ühenduksid?

Lähim nutiseade tuleks paigutada DIRIGERA jaoturist mitte kaugemale kui 10 meetrit (vahemaa mõõdetuna vabas õhus). Seejärel loob iga lisanduv nutiseade omakorda võrgu ja laiendab katvust – tingimusel et ükski toode pole teisest kaugemal kui 10 meetrit.

Kas ma võin DIRIGERA jaoturi õues üles seada?

Jaotur tuleb paigutada siseruumi WiFi-ruuteri lähedusse, sest seadmed peab ühendama võrgukaabliga. DIRIGERA jaoturi võid asetada horisontaalselt tasapinnale või kinnitada seinale. Ära jäta jaoturit otsese päikesevalguse kätte ega soojusallika lähedusse, sest seade võib üle kuumeneda.

Kuidas ma DIRIGERA jaoturi oma WiFi-ruuteri ja kohtvõrguga ühendan?

DIRIGERA jaotur ühendatakse WiFi-ruuteriga komplekti kuuluva kohtvõrgukaabliga.

Kuidas ma oma nutitooted, näiteks LED-lambid, õhupuhastid, kõlarid või aknakatted, DIRIGERA jaoturi ja IKEA Home smarti äpiga ühendan?

IKEA nutikodulahendus on disainilt kasutajasõbralik ja hõlpsasti seadistatav. Kui oled mõne nutitoote soetanud, järgi toote paigaldusjuhiseid ja ava nutirakendus IKEA Home smart, mis suunab sind sammhaaval.

Kas ma saan oma IKEA nutikodusüsteemi juhtida isegi siis, kui mu internetiühendus ei tööta?

Jah. Nii DIRIGERA jaotur kui TRÅDFRI lüüs peavad olema ühendatud WiFi-ruuteriga, aga seadmed töötavad ka internetiühenduseta. Kui su mobiilseade oma sama WiFi-võrguga ühendatud, saad nutitooteid pultide või äpi kaudu juhtida.

Kas DIRIGERA jaoturit saab parandada ja/või jäätmena ringlusse võtta?

Meie DIRIGERA jaoturi parandamise teenust ei paku. Võimalik, et seade vajab jäätmena ringlussevõtuks erikäitlust. Lisateabe saamiseks võta ühendust asjaomase kohaliku ametiga.

Kuhu ma peaksin DIRIGERA jaoturi oma kodus paigutama?

Jaotur tuleb paigutada siseruumi WiFi-ruuteri lähedusse, sest seadmed peab ühendama võrgukaabliga. DIRIGERA jaoturi võid asetada horisontaalselt tasapinnale või kinnitada seinale. Ära jäta jaoturit otsese päikesevalguse kätte ega soojusallika lähedusse, sest seade võib üle kuumeneda.

Kas ma saan kodus üles seada mitu DIRIGERA jaoturit?

Jah, aga IKEA Home smarti äpi saab korraga ühendada vaid ühe jaoturiga.

Kas ma saan nutirakenduse IKEA Home smart alla laadida mitmesse mobiilseadmesse, et seda saaksid minu kodus kasutada teisedki inimesed?

Jah, iga nutitelefoni või tahvelarvuti kasutaja, kes on ühendunud sama WiFi-võrguga, saab IKEA Home smarti äpi alla laadida ja pääseb ligi sinu nutikodusüsteemi seadistusele.

Kas ma saan nutirakendust IKEA Home smart kasutada koos TRÅDFRI lüüsiga?

Ei, nutirakendus IKEA Home smart töötab üksnes DIRIGERA jaoturiga. Nutirakendus IKEA Home smart 1 aga ühildub üksnes TRÅDFRI lüüsiga.

Mil moel saan oma nutikodu juhtida: valgusteid sisse või välja lülitada jne?

Kui oled koju soetanud DIRIGERA jaoturi, saad IKEA nutitooteid kas ükshaaval, toakaupa või ühekorraga juhtida. Kõik, kel on sinu kodus mobiiltelefon või tahvelarvuti, saavad alla laadida nutirakenduse IKEA Home smart ja kasutada seda koduste nutiseadmete juhtimiseks. Kaugjuhtimispuldid on suurepärane vahend külalistele, et nad saaksid tuled kähku põlema panna või kustutada või neid hämardada.

Äpi kaudu saad valgustust hämardada, et diivanilaua kohal põleks soojemates, väsinud silmadele mahedamates toonides õhtuvalgus. Hiljem saad puldist needsamad tuled välja lülitada. Palu häälabilisel muusika valjemaks keerata, kui sa ise parajasti tomateid tükeldad. Seadista magamistoa õhupuhasti nii, et see hakkab tööle enne uneaega. Lahkudes aga vajuta otseteenuppu ukse kõrval, et käivitada režiim, mis lülitab kõik turvaliselt välja (sealhulgas sinu rõivaauruti).

Kas ma pean olema kodus, et nutikodusüsteemi juhtida?

Jah, nutirakendus IKEA Home smart ühendub DIRIGERA jaoturi ja sinu nutitoodetega, kui seadmed kasutavad sama WiFi-võrku. Ent äpis saad seadistada n-ö stseenid, mille sätetes määrad sina, millised nutiseadmed peaksid kindlal ajal sisse või välja lülituma. Selle suurepärase vahendi abil saad näiteks panna tuled süttima vahetult enne seda, kui sa õhtul koju jõuad, või seadistada taimeri nii, et aknakate laskub keskpäeval, kui päike on eredaim, ja tõuseb hiljem, kui päike enam aknasse ei paista.

Kas nutirakendusse IKEA Home smart saab lisada teiste tootjate nutitooteid?

Ei, DIRIGERA jaoturiga saab ühendada ja IKEA Home smart äpist juhtida üksnes IKEA nutitooteid. Meie valikust leiad nutitooted kõikvõimalikeks kodusteks otstarveteks ja me arendame pidevalt uusi tooteid, et integreerida tehnoloogia majapidamisesemetesse.

Ma tahan IKEA Home smarti äpist oma nutitooteid juhtida. Mida ma tegema pean?

Selleks, et äpi kaudu nutitooteid juhtida, rohkemaid digifunktsioone kasutada ja nutikodu sujuvamalt toimima panna, vajad sa DIRIGERA jaoturit. Tutvu jaoturi funktsioonide ja selle paljude eelistega, mis sinu nutikodule elu sisse puhuvad!

Kuidas on minu nutikodus lugu külalistega – kuidas saavad nemad näiteks valgustust reguleerida?

DIRIGERA jaoturi abil saad kodu mitmel moel juhtida, ja meie valikust leiad juhtimispuldid, mis sobivad väga hästi kodusse, kus käivad külalised. Puldid muudavad külaliste ja teiste inimeste viibimise sinu kodus mugavamaks.

Kuidas ma IKEA Home smarti äppi, DIRIGERA jaoturit ja oma nutitooteid värskendan?

Nutirakendusi IKEA Home smart ja IKEA Home smart 1 saab värskendada kas App Store’i või Google Play kaudu – olenevalt sellest, kust sa rakenduse kõigepealt alla laadisid. Kontrolli aeg-ajalt, kas oled äppi värskendanud, et saaksid osa uusimatest funktsioonidest!

DIRIGERA jaotur ja TRÅDFRI lüüs püsivad koos sinu nutitoodetega automaatselt värskendatuna.

Kas ma vajan Sonose äppi, et striimida muusikat SYMFONISK kõlarisse, või saan seda teha IKEA Home smarti äpi kaudu?

SYMFONISK kõlari seadistamiseks on vaja Sonose äppi. Samuti saab seda kasutada muusika sirvimiseks ja mängitamiseks. Sarnaselt Sonose äpiga suudab ka IKEA Home smarti äpp striimida muusikat sinu valitud kõlaritesse. Kõlarid saab lisada ka stseenidesse – lemmikpalade saatel üles ärgata on ju suurepärane!

Millist tuge on mul võimalik IKEA nutikodusüsteemiga (DIRIGERA jaoturi, TRÅDFRI lüüsi, IKEA Home smarti äpi ja nutitoodetega) seoses saada?

Aitame sind rõõmuga just sulle sobival ajal ja moel. Sageli esitatud küsimustele leiad vastused meie veebisaidilt. Mõistagi võid alati meie poole pöörduda kohalikus IKEA kaupluses või luua meiega kontakti mõne teise kanali kaudu, mille leiad veebilehelt https://www.ikea.ee/et/contacts-tallinn-store.

Kas ma saan oma nutikodu aina uute IKEA toodetega laiendada, kui mul on TRÅDFRI lüüs?

Kuna me arendame pidevalt uusi nutitooteid ja samal ajal areneb kiiresti ka tehnoloogia, millel need põhinevad, ei ühildu kõik nutitooted TRÅDFRI lüüsiga ja vajavad selle asemel DIRIGERA jaoturit.

Kui kaua ma saan oma nutitooteid DIRIGERA jaoturiga kasutada?

Juba koju soetatud IKEA nutitooteid on võimalik ühendada DIRIGERA jaoturiga ja juhtida nutirakendusest IKEA Home smart. Kui lisandub uusi funktsioone, standardeid ja turvatäiustusi, ei pruugi vanemad tooted neid toetada. See tuleneb asjaolust, et me proovime nutikodusüsteemi aina täiustada ja muuta selle kasutamise võimalikult paljudele inimestele mugavamaks.

Minu Apple HomeKit ei näita ühtki või kõiki DIRIGERA jaoturiga seotud seadmeid.

Oleme täheldanud, et mõne kasutaja HomeKit ei tunne ära kõik DIRIGERA jaoturiga ühendatud seadmeid. Proovi HomeKitist ja IKEA Home smarti äpist eemaldada seadmete lõiming, taaskäivita DIRIGERA jaotur (lülita seadme toide paariks sekundiks välja ja taas sisse) ning proovi seadmed uuesti lõimida.

Kas leidub lihtne moodus seadmete üleviimiseks TRÅDFRI lüüsist DIRIGERA jaoturisse?

Ei. Oleks tore, kui saaks seadmed vaid ühe nipsuga TRÅDFRI lüüsist DIRIGERA jaoturisse üle kanda, aga selline lahendus polnud võimalik. Ent asjal on ka positiivne külg: seadmete ühendamine ja sidumine DIRIGERA jaoturiga on palju sujuvam ning lihtsam. Pole tarvis pulti ja korraga saab siduda mitu seadet. Samuti ei pea sa muretsema selle pärast, millises toas seadmed parajasti on – paigutust saab soovi mööda igal ajal muuta. Vali seade, mida sa liigutada soovid, klõpsa kirjutusvahendi sümbolile ja vali suvand „Muuda tube“ (Change rooms).

Kas ma saan IKEA Home smarti äppi kasutada oma iPadis? Äpp näeb mu iPadis kummaline välja.

Momendil on iPadidele saadaval elementaarse toega versioon. Täiendatud iPadi versiooni loomine on juba meie tegemist ootavate asjade nimekirjas!

Millal lisandub funktsioonide nimekirja kohanduv valgustus?

Plaanime kohanduva valgustuse lisada mõnda tulevasse versiooni. Kui aeg on paras, räägime sellest lähemalt.

Kas ma saan seadistada liikumisanduri nõnda, et see ei lülitaks tööle valgusteid, mis on juba TRÅDFRI/STYRBAR puldi või IKEA Home smarti äpi kaudu põlema pandud?

Ei, momendil pole see võimalik. Uurime praegu, kas saame liikumisanduriga siduda rohkem funktsioone ja valikuid.

Kas ma saan seadistada stseeni nii, et see kestab kauem kui 11 tundi ja 59 minutit?

Praegu saad individuaalse lõpuaja seadistamiseks luua uue stseeni, milles on järjekord vastupidine: näiteks saad määrata aja, mil tuled kustuvad, mitte ei sütti. Tulevastesse versioonidesse kavatseme lisada valikuid ja funktsioone.

Kust leian IKEA Home smarti äpist taimerid?

Taimerid leiad stseenide jaotisest. Taimerid on iga stseeni sätete all.

Kas ma saan otseteenupuga siduda mitu stseeni?

Momendil saab DIRIGERA jaoturit kasutades siduda TRÅDFRI otseteenupuga ühe stseeni. Kavatseme tulevasi versioone täiendada uute valikute ja funktsioonidega.

Kas ma saan seadistada stseeni nii, et see järgib nii päikesetõusu kui -loojangut?

Praegu on võimalik luua üks stseen, näiteks selline, milles seadmed lülituvad tööle päikesetõusuga, ja teine stseen, mis hõlmab samu seadmeid, aga lõpeb päikeseloojanguga. Kavatseme tulevasi versioone täiendada uute valikute ja funktsioonidega.

Kuidas vaadata IKEA Home smarti äpist õhukvaliteedi näitajaid?

Praegu sellist võimalust DIRIGERA jaoturit kasutades pole. Kavatseme tulevasi versioone täiendada uute valikute ja funktsioonidega.

Mul ei õnnestu mitut integreeritud valgustit või GU10-sokliga lambipirni DIRIGERA jaoturiga ühendada.

Kui ühe füüsilise lülitiga on ühendatud mitu valgusallikat, võib juhtuda, et sa pead rütmi väga täpselt järgima, et kõik valgustid korraga sidumisrežiimi saada. Vaata äpist tähelepanelikult videojuhendit. Sõltuvalt voolust võib olla tarvilik rütmi kohandada.

Kas ma saan IKEA Home smarti äppi lisada mitu DIRIGERA jaoturit?

Ei. Praegu saab äpiga ühendada vaid ühe DIRIGERA jaoturi.

Kuidas kontrollida IKEA Home smarti äpist DIRIGERA jaoturiga ühendatud seadmete püsivara versiooni?

Vali IKEA Home smarti äpist seade, klõpsa pliiatsitööriistale ja vali „Seadme kohta“ (About device).

Mul ei õnnestu TRÅDFRI pulti DIRIGERA jaoturiga ühendada. Tehasesätete taastamine ei toimi.

Proovi patarei välja vahetada. Tühjenenud nööppatarei võib mõjutada seadme tööd ja algsätete taastamise protsessi.

Mul ei õnnestu STYRBAR juhtimispulti DIRIGERA jaoturiga ühendada ja tehasesätteid taastada.

Kontrolli, kas patareid on tühjad või tühjavõitu, sest see võib seadme tööd ja algsätete taastamise protsessi mõjutada. Algsätete taastamise ajal ei tohi kogemata puldi ülaosa vajutada, sest see võib protsessi segada.

Mu TRÅDFRI puldi patareid kipuvad kiiresti tühjenema.

Probleem võib peituda hiljutises püsivaraveas, mis neid tühjendab. Asenda patarei, taasta seadme algsätted ja ühenda see uuesti DIRIGERA jaoturi või TRÅDFRI lüüsiga. Puldi püsivara värskendatakse automaatselt uusima versiooniga.

Kas ma saan Google Assistanti või Apple HomeKiti lõimingu ühendada nii TRÅDFRI lüüsi kui ka DIRIGERA jaoturiga?

Jah, see on tehniliselt võimalik, ent parima kasutajakogemuse saamiseks soovime kasutada üksnes kas TRÅDFRI lüüsi või DIRIGERA jaoturit.

Kuidas ma tean, kas mul on DIRIGERA jaoturile õige nutirakendus?

TRÅDFRI lüüsiga töötava äpi nimi on IKEA Home smart 1 ja sellel on valge ikoon. Uus rakendus, mis töötab DIRIGERA jaoturiga, on IKEA Home smart, millel on kollane ikoon. Lisaks annavad mõlemad rakendused sulle märku, kui sa üritad oma lüüsi või jaoturiga ühendada valet äppi.

Kas minu stseenid ja taimerid jäävad alles, kui ma DIRIGERA jaoturi tehasesätted taastan?

Pärast DIRIGERA jaoturi algsätete taastamist tuleb kõik stseenid ja taimerid uuesti seadistada. Ka TRÅDFRI lüüsiga tuleb samamoodi talitada.

Kas ma näen IKEA Home smarti äpis DIRIGERA jaoturiga ühendatud pultide patareide olekut?

Jah, rakendusest saab kontrollida juhtpultide ja nutikate aknakatete patareide/akude olekut. Vali seade, klõpsa pliiatsitööriistale ja vali jaotis „Seadme kohta“ (About device).

Kas IKEA Home smarti äpp annab mulle märku, kui pultide või nutikate aknakatete patarei/aku on tühjenemas?

Nutirakenduse praegusel versioonil sellist funktsiooni pole, aga see võib tulevikus lisanduda.

DIRIGERA jaoturiga ühendatud pult ei tööta või pole äpis nähtav.

Kui patarei on täiesti tühi, pole pult võrku ühendatud ega äpis nähtav. Asenda patarei – varsti pärast seda peaks pult ise võrguga ühenduma. Kui probleem ei lahene, eemalda pult äpist/jaoturist, taasta selle algsätted ja seo see uuesti süsteemiga. Ühtlasi peaks nõnda lahenema puldi püsivaraga seotud võimalikud probleemid.

Kust ma IKEA Home smarti äpis abi saan?

Kui sul mõne funktsiooniga abi vaja läheb või küsimusi tekib, ava äpi abikeskus: klõpsa avatari sümbolile äpi paremas alanurgas. Avaneb rakenduse tugi, kust leiad erinevad valikud. DIRIGERA jaoturi paigaldamise käigus võid klõpsata küsimärgi ikoonidele, et saada lisateavet.

DIRIGERA jaoturiga ühendatud seade pole enam nähtav või ei reageeri.

Sellel võib olla mitu põhjust. Probleemi lahendamiseks võid katsetada eri meetodeid.
- Lülita seade välja või katkesta selle toide.
- Patareitoitega seadme puhul kontrolli patarei olekut. Kui patarei on tühi, soovitame selle asendada.
- Kui need sammud pole aidanud, eemalda seade jaoturist/äpist, taasta selle tehasesätted ja seo seade uuesti süsteemiga.

Ühtlasi peaks nõnda lahenema puldi püsivaraga seotud võimalikud probleemid.

Kas äpp annab mulle märku, kui on käes aeg õhufilter välja vahetada?

Ei. Praeguses versioonis puudub tõuketeatiste funktsioon.

Kas mu stseenid töötavad isegi siis, kui DIRIGERA jaoturiga puudub WiFi-ühendus?

WiFi pole programmide aktiveerimiseks tarvilik. Kuni su DIRIGERA jaotur on sisse lülitatud, töötavad sinu stseenid just nii, nagu need on seadistatud.

Mis juhtub siis, kui ma oma DIRIGERA jaoturi välja lülitan?

Kõik seadmed ja stseenid ei tööta, kui DIRIGERA jaotur on välja lülitatud.

Mis juhtub siis, kui stseeniga seotud seadmed on käsitsi välja lülitatud?

Kuni need seadmed on elektriga varustatud, töötavad need ajaplaani või programmi järgi. Seadmed ei reageeri, kui neil pole toidet.

Mitu toodet ma saan DIRIGERA jaoturiga ühendada?

Ametlikku piirangut pole, aga jaoturil on suur mälumaht. See peaks toime tulema vähemalt 100 seadmega.

Kas ma saan kasutada TRÅDFRI lüüsi vana või DIRIGERA jaoturit uue IKEA Home smarti äpiga?

TRÅDFRI lüüsiga töötava äpi nimi on IKEA Home smart 1 ja sellel on valge ikoon. Uus rakendus, mis töötab DIRIGERA jaoturiga, on IKEA Home smart, millel on kollane ikoon. Lisaks annavad mõlemad rakendused sulle märku, kui sa üritad oma lüüsi või jaoturiga ühendada valet äppi.

Kas ma pääsen oma seadmetele ligi ja saan neid juhtida ka kodust eemal olles?

Kaugpöördus on praegu võimalik läbi lõimingufunktsiooni, näiteks Apple HomeKiti, Google Assistanti või Amazon Alexa kaudu.

Kuidas ma teada saan, millist IKEA Home smarti äpi versiooni ma kasutan?

Klõpsa avatariikoonile äpi paremas alanurgas. Seejärel klõpsa jaoturile ja vali jaotis „Jaoturi kohta“ (About the hub). Sealt leiad värske informatsiooni jaoturi ja nutirakenduse kohta.

Kuidas ma teada saan, mis on minu DIRIGERA jaoturi püsivara versioon?

Klõpsa avatariikoonile äpi paremas alanurgas. Seejärel klõpsa jaoturile ja vali jaotis „Jaoturi kohta“ (About the hub). Sealt leiad värske informatsiooni jaoturi kohta.

Kas FLOALT valguspaneelide vanemad mudelid töötavad DIRIGERA jaoturiga?

Jah, FLOALT valguspaneelide vanemad mudelid töötavad DIRIGERA jaoturiga.

Kas ilma seinalülitita on võimalik taastada valgusallikate tehasesätteid?

Praegu on seinalüliti kasutamine ainus viis algsätete taastamiseks. Pea silmas, et elektrilised hämardid ei pruugi töötada samamoodi kui seinalülitid. Kui elektriline hämardi suudab toite katkestada, ei peagi lambipirnid sidumisprotsessi algatamiseks tingimata süttima, kui videojuhendit järgida.

Kas ma pean andma IKEA Home smarti äpile ligipääsu oma asukohale, et päikesetõusu/-loojangu taimeri funktsiooni kasutada?

Jah, ligipääs asukohale on vajalik, et päikeseloojangu/-tõusu taimeri funktsiooni saaks sisuliselt kasutada. Kui äpil puudub ligipääs sinu asukohainfole, ei oska DIRIGERA jaotur kohaliku päikeseloojangu või -tõusu järgi programmi ajastada.

Mu valgustid lülituvad pärast elektrikatkestust sisse.

Praegu pole võimalik seadmeid seadistada nii, et need mäletaksid enda viimast olekut enne elektrikatkestust.

Kas IKEA Home smarti äpis saab kontrollida DIRIGERA jaoturiga ühendatud FYRTUR pimendavate aknakatete aku olekut?

Sellist võimalust praegu pole, aga lisame selle tulevastesse versioonidesse.

Minu FYRTUR pimendav aknakate ei tööta või pole IKEA Home smarti äpis nähtav.

Põhjus võib peituda tühjavõitu akus. Proovi seda laadida. Kui probleem ei lahene, taasta aknakatte tehasesätted, järgides tõrkeotsingujuhendit aadressil https://ikea.ee/smart-blinds.
X

Toote lattu jõudmise teavitused

Ole esimene, kes saab teada, kui sinu soovitud [itemName] on tagasi laos:

Hästi! Nüüd jääb sul üle ainult teavitust oodata.

Kui [itemName] on uuesti saadaval, anname sellest sulle meili teel märku.