Parema koduse elu heaks

Kas 1,4 miljardit korduvalt suletavat kilekotti muudavad midagi? Loodame küll ja tutvustame teile uhkusega oma esimest suuremõõdulist bioplastikust toodet. See mitmekülgne ISTAD kilekott on peamiselt valmistatud suhkruroo tööstuse taastuvast materjalist. Eeldame, et selle tulemusel säästame igal aastal 75 000 barrelit naftat aastas ja vähendab märkimisväärselt CO2 heitkoguseid.

Materjalide valimine positiivse tuleviku heaks

Suurettevõttena vastutame nii planeedi kui ka inimeste heaolu eest. Püüdes pakkuda võimalikult taskukohaseid hindu, hoolime me samas oma mõjust teistele. Seetõttu alustasime korduvalt suletavate ja korduvkasutatavate ISTAD kottide valmistamist bioplastikust. Kuigi tootmiskulud muutusid suuremaks, jäi hind meie klientide jaoks samaks. Otsime pidevalt partnereid ja püstitame endale väljakutseid leidmaks pikaajalisi jätkusuutlikke ressursse tööstuse kehtestatud reeglite muutmiseks.

Rohkem sellest, kuidas me valime materjale

PÅTÅR eriväljaanne: tutvustame kõrgekvaliteedilist 100% Arabica kohvi Ugandast

Uganda on suurim kohvi eksportiv riik Aafrikas, kuigi keskmise kohviistanduse suurus on alla 0,25 hektari – see on vaid veerand jalgpalliväljakust. Selliste väikeste ressurssidega ei ole kasumliku farmi pidamine just lihtne. Jätkusuutlikumate põllumajandustavade toetamiseks ühines IKEA piirkondliku kohviprojektiga. Selle tulemusena tutvustame nüüd oma kõige esimest kohvi, mis pärineb vaid ühest piirkonnast: 100% Arabica oad Valge-Niiluse piirkonnast.

Rohkem PÅTÅR kohvi ja IKEA sotsiaalse ettevõtja algatusest

IKEA kohvioad pärinevad perefarmidest ja väikestest kooperatiividest Lõuna-Ameerikas. Nüüd on meil hea meel lisada nimekirja ka mõned väiksed Uganda kohvifarmerid. Kogu meie kohvil on UTZ sertifikaat ja see vastab ELi ökoloogilise põllumajanduse standarditele. See tähendab, et see on kasvatatud orgaaniliselt, kemikaale ja pestitsiide kasutamata, tagades palju jätkusuutlikumad kasvatusmeetodid, väiksemad kulud, parandades saagi kvaliteeti ja farmerite elatusallikaid: töötajad saavad paremat palka ning farmerid saavad ausama osa kasumist. Seetõttu saavad nende lapsed minna kooli ja võtta aega mängimiseks.

Rohkem head toitu Sulle ja kogu planeedile

Paremat tulevikku kududes

Täna on IKEA valikus suur hulk käsitöövaipu. Need on erineva suuruse ja kujuga ning erinevatest materjalidest ja kõiki neid iseloomustab sünnipärane unikaalsus ja kõrge kvaliteet, mis tuleneb suurepärasest meisterlikkusest. Lisaks sellele tulevad kõik need vaibad India ja Bangladeshi kudumiskeskustest, kus on tagatud korralikud töötingimused ning aus palk. Kõige uuemad lisandused meie käsitöövaipade valikus on BRÖNDEN, KOLLUND ja KÖPENHAMN.

Põhifaktid IKEA kohta

IKEA kontseptsioon

IKEA kontseptsiooni südames on meie nägemus – luua parem igapäevaelu paljudele inimestele.

IKEA kontseptsioon

Materjalide valimine

Me usume materjalide vastutustundlikkusse valikusse ja meie eesmärgiks on kasutada  taastuvaid, ümbertöödeldud või ümbertöödeldavaid ressursse alati, kui see on vähegi võimalik.

Materjalide valimine

Inimesed ja planeet

Kui töötame selle nimel, et meil oleks nii inimestele kui planeedile positiivne mõju, tähendab see, et toetame palju tervislikumat ja jätkusuutlikumat elu inimeste kodudes ning kasutame ressursse ja energiat palju jätkusuutlikumalt. Nii võtame vastutuse inimeste ja kogukondade ees.

Inimesed ja planeet

Otse tehases

Me usume, et head ideed võivad tulla kõikjalt. Koos oma tarnijatega otsime me alati uusi ja targemaid viise asjade tegemiseks.

Otse tehases

Demokraatlik disain

Teame, et hea disain ühendab vormi, funktsiooni, kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse taskukohase hinnaga. Meie nimetame seda „demokraatlikuks disainiks“ ja usume, et hea kodusisustus on mõeldud kõigile.

Demokraatlik disain

IKEA GROUP

Oleme väärtustest juhinduv ettevõte, kes on pühendunud kodusele elu paremaks muutmisele. IKEA GROUP koosneb 418 poest 49 riigis (seisuga 30. mai 2018).

IKEA GROUP

IKEA GROUP ja selles töötamine

Usume, et igaühel on pakkuda midagi unikaalset. Seega uuri, milline oleks töö IKEA juures ja tutvu meie vabade töökohtadega.

IKEA GROUP ja selles töötamine

X

Toote lattu jõudmise teavitused

Ole esimene, kes saab teada, kui sinu soovitud [itemName] on tagasi laos:

Hästi! Nüüd jääb sul üle ainult teavitust oodata.

Kui [itemName] on uuesti saadaval, anname sellest sulle meili teel märku.