IKEA kultuuri nurgakivid on pärit Lõuna-Rootsist, kohast nimega Småland. Seal elavad inimesed, kes on töökad, maalähedased, aitavad üksteist ja elavad ümbritseva loodusega samas rütmis. Nende aspektide põhjal on loodud kaheksa IKEA väärtust, mis teevad meist need, kes me oleme ja kujundavad ühtlasi kõike, mida me igapäevaselt teeme.

Meie jagatud väärtused ja tugev kultuur muudavad IKEA ainulaadseks, seda nii töökohana kui ka brändina. Igas IKEA üksuses erinevas maailmanurgas leiad kolleege, kes tuginevad oma igapäevaelus samadele IKEA väärtustele. Need inimesed on hulk otsekoheseid, innovaatilisi, loovaid ja mõistlikke probleemide lahendajaid, kes püüavad pidevalt leida paremaid viise, kuidas asjad tehtud saada. 

Meie põhiväärtused

Ühtsus on IKEA kultuuris kesksel kohal. Oleme kõige tugevamad just siis, kui me üksteist usaldame, liigume samas suunas ja lõbutseme koos.
Me otsime pidevalt uusi ja paremaid viise, kuidas edasi liikuda. Lahenduste leidmine peaaegu võimatutele väljakutsetele on osa meie edust.
Me tahame olla jõud, mis viib positiivsete muutusteni. Meil on võimalus avaldada märkimisväärset ja pikaajalist mõju, seda nii täna kui ka järgmistele põlvedele. 
Me ei ole nagu teised ettevõtted ja me ei tahagi olla. Meile meeldib seada olemasolevaid lahendusi kahtluse alla, mõelda ebatavalisel viisil ning eksperimenteerida. Ja me julgeme teha vigu. 
Võimalikult paljud inimesed peaksid saama endale lubada ilusat ja praktilist kodu. Me esitame nii endale kui teistele väljakutse teha vähesest rohkemat, seejuures kvaliteedis järeleandmisi tegemata.
Me oleme uhked, et saame võtta ja jagada vastutust. Üksteise usaldamine, positiivsus ja edumeelsus tuleviku suhtes inspireerivad igaüht arengusse panustama.
Lihtsus, otsekohesus ja kahe jalaga maa peal seismine on miski, mis on osake meie Smålandi pärandist. See tähendab, et me oleme lihtsakoelised, pragmaatilised ja peame bürokraatiat enda suurimaks vaenlaseks.
Me arvame, et juhtimine on tegevus, mitte positsioon. Meile on olulised inimeste väärtused ja seda enne nende oskusi ja kogemusi. Tähtis on olla parim versioon iseendast ja juhtida, olles teistele eeskujuks.X