Kirg koduse elu vastu

Tere tulemast uudishimulike inimeste kollektiivi, kus kõigi ühiseks kireks on muuta paremaks nii inimeste kodud kui ka meie planeet. Meie visioon on muuta paljude inimeste igapäevaelu paremaks. Ja paljude inimeste all mõtleme me just teid – töötajaid, kliente, tarnijaid, äripartnereid, kaaslasi. Kõiki, kes armastavad oma kodu, ja seda igal võimalikul moel.
 

Kas tahaksid teada, milline sa meie uutes tööriietes välja näed?

Vaata meie vabu ametikohti, uuri oma võimalusi ja liitu meie meeskonnaga. Koos muudame koduse elu paremaks!

Meie ütleme selle kohta tillsammans

Meie kultuur põhineb entusiasmil, ühtsusel ja „teeme ära“ hoiakul. Töökaaslastena on meil kõigil meeskonnas oma osa. Omavahel, positsioonide ja osakondade vahel ja isegi kogu maailmas. Me töötame koos. Rootsi keeles tähistame seda sõnaga tillsammans, mis väljendab soovi leida paremaid viise ja arendada nii oma äritegevust kui ka iseennast.

Rohkem kui töökoht

Me usume, et isegi väikestes asjades peitub võlu ja neil võib olla suurem tähendus kui esmapilgul paistab. Tassike kohvi on enamat kui lihtsalt jook. Sinu kodu on enamat kui maja. Areng on enamat kui karjäär. Tööriided pole pelgalt riided ja töötajad pole ainult kolleegid. Ja IKEA ettevõte on rohkem kui töökoht:
Sõbralikud kolleegid. Tööl oleme enamat kui lihtsalt kolleegid – loome tähendusrikkaid suhteid, ulatame alati abikäe ja soovime üksteist paremini tundma õppida. Meil puudub tavaline hierarhiastruktuur, seega suhtleme üksteisega lihtsal viisil ja töötajad saavad alati kõikide juhtide poole pöörduda.

Suhted juhtidega. Juhte ja kaastöötajaid hinnatakse suuresti nende käitumise ja selle põhjal, kas see on kooskõlas IKEA väärtustega. Meil toimuvad igal aastal üks ühele vestlused, mille eesmärgiks on arutleda mitte ainult eesmärkide ja ülesannete, vaid ka meie üldise heaolu üle.

Võrdsus. Tagame selle, et sama ametiga kaastöötajatel on kõigil võrdsed võimalused ja samasugune töötasu, sõltumata soost, vanusest jne.

Rootsi traditsioonid. Meile meeldib tööd meelelahutusega vürtsitada. Ühine meiega, et tähistada lihapallipäeva, kaneelirullipäeva ja teisi Rootsi pühi või et jagada uudiseid Heade Uudiste Hommikusöögil ja nautida koos kosutavat fikat.
Palk. Me jälgime turul makstavate palkade taset ja püüame tagada kõigile töötajatele konkurentsivõimelise palga. Kui ettevõte saavutab oma eesmärgid, saavad boonust kõik, kes on töötanud terve majandusaasta, olenemata sellest, millises osakonnas sa töötad.

Sporditoetus. Selleks, et kõigil vaim ja ihu värskena püsiks ja töö veelgi paremini sujuks, toetab IKEA kaastöötajate tervislikku eluviisi ja sportlikku tegevust.

IKEA soodustus. IKEA on suurepärane koht, kus töötada – eriti neile, kellele meeldib oma kodu sisustada. Meie kaastöötajad saavad erisoodustust IKEA uusimatele kollektsioonidele, kuulsatele toodetele ja teistele kodusisustuslahendustele.

Tasuta suupisted. IKEA töötajatele on puhkealas kõik puuviljad, köögiviljad, kohv ja tee alati tasuta. Teinekord võib laualt leida ka midagi erakordselt head, sest rõõmsad uudised ja tähtpäevad on tähistamist väärt.
Koolitused ja areng. Kõigile töötajatele on saadaval koolitused erinevatel teemadel, alates sisekujundusest lõpetades hea unega. Samuti julgustame kõiki panema end proovile erinevates vastutusvaldkondades, nt klienditoespetsialistid saavad proovida logistika ja muid funktsioone.

Ametijärglaste planeerimine. Enamikul IKEA juhtidest on järeltulijad – töötajad, kes osalevad otsuste tegemisel, näevad koos projektide kallal vaeva ja saavad vajadusel juhtimise üle võtta.

Ohutus eelkõige. Evakueerimise, tulekustutamise ja muud erikoolitused toimuvad regulaarselt, et kaastöötajad teaksid, kuidas hädaolukorras reageerida. Meil on ka Tiim 500 – spetsiaalse väljaõppega töötajad, kes oskavad vajadusel esmaabi anda.

Jätkusuutlikkus. Püüame töötada viisil, mis avaldab inimestele ja planeedile positiivset mõju. Sordime ja taaskasutame kõiki toidu- ja logistikajäätmeid, hoiame kokku vett ja meie ruumid on varustatud anduritega, mis aitavad säästa elektrit.

Sinikollaste tööriietega paistad alati silma

Mida me kanname ütleb nii mõndagi selle kohta, kes me oleme. Tööriietus tugevdab meie brändi ja teeb meist ühe suure meeskonna, olenemata sellest, kus osakonnas või millises IKEA üksuses me parasjagu töötame. See on ka põhjus, miks kõik meie töötajad rootsipärase disainiga töörõivaid kannavad.

Uute tööriiete loomisel ei vaadanud me mööda ka IKEA demokraatlikust disainist. Me tahtsime, et need oleksid loodud samade põhimõtete alusel, mis iga teinegi IKEA toode – pidades meeles vormi, funktsiooni,kvaliteeti, jätkusuutlikkust ja madalat hinda.

Sinise ja kollase kombinatsioon põhineb Rootsi lipul ja see peegeldab meie Skandinaavia juuri. Sinine baasvärv tähistab kauakestvat ja vastupidavat kvaliteeti, kollane on aga kergesti nähtav ja nii on külastajatel meid kõigis kohtumispunktides lihtne märgata.

Ja lõpetuseks ongi veel puudu üks sõbralik naeratus, mis annab sinu uutele riietele viimase lihvi.

Nii mugav, et kanna või ribadeks!

Enne kui me saime kõiki oma töötajaid üle kogu maailma uute riietega üllatada, katsetati neid viiel turul: me küsitlesime 400 IKEA töötajat nende soovide kohta ja uurisime, kuidas tööriietus võiks toetada nende igapäevast tööd. Ja muidugi ei unustanud me ka mugavust!

Enamik rõivaid on valmistatud jätkusuutlikest ja looduslikest kiududest, kasutades võimalikult väikestes kogustes keemilisi lisandeid ning säästes vett ja energiat. Samuti oli meie jaoks oluline, et tootmisprotsessis tekiks võimalikult vähe kangajääke. Uued tööriided on valmistatud ümbertöödeldud polüestrist, jätkusuutlikumatest allikatest pärit puuvillast ja tencel’i kiust, mis on tehtud puidutselluloosist.

Kõigi IKEA töötajate riided on loodud nii, et neid saaks hiljem ümber töödelda. Materjale on lihtne ringlusesse suunata, sest ühes riideesemes on piiratud hulk materjalitüüpe ja võimalikult vähe detaile.
 

IKEA müügikonsultandi töö 

Töö IKEA müügiosakonnas on põnev ja motiveeriv. Sind ootab kindel tunnipalk, palju põnevaid koolitusi ja muidugi igapäevane rootsipärane fika koos imetoredate töökaaslastega. Vaata, milliseid hüvesid toob kaasa IKEA müügikonsultandi töö ja liitu meie tiimiga. IKEA on rohkem kui töökoht.

IKEA sisekujundaja töö

IKEA sisekujundaja ei kujunda vaid IKEA poe väljapanekuid, vaid ka Eesti inimeste maitset. Vaata, milliseid hüvesid toob kaasa IKEA sisekujundaja töö ja liitu meie tiimiga. IKEA on rohkem kui töökoht.

IKEA laotöötaja töö

IKEA laos töötades oled üks meie olulisemaid töötajaid. Sind ootab kindel tunnipalk, kõige moodsamad töövahendid, võimalus teha tööd paindliku töögraafiku alusel ja osaleda huvitavatel koolitustel. IKEA-s on kõik võrdsed, samal ametikohal töötavad inimesed saavad sama palka olenemata soost, vanusest või muudest teguritest. Vaata, milliseid hüvesid toob kaasa töö IKEA laos ja liitu meie tiimiga. IKEA on rohkem kui töökoht.

IKEA toitlustusteenindaja töö

Töö IKEA toitlustusteenindajana annab sulle võimaluse pakkuda klientidele ja töötajatele osakest moodsast Rootsi köögist. IKEA-s ootab sind kvaliteetne köögisisutus, paindlik töögraafik, kindel palk ning muidugi kõigile töötajatele soodustused. Saad valida endale sobiva väljakutse, kas toimetada köögis, kassas või klienditeenindajana. Vaata, milliseid hüvesid toob kaasa IKEA toitlustusteenindaja töö ja liitu meie tiimiga. IKEA on rohkem kui töökoht.X