Selle väikese stuudiokorteri omanik on pensionile jäänud mees, kes tutvustab end kalamehe, kunstniku ja puust kujusid meisterdavat skulptorina. Kahjuks ei väljenda mehe kodu aga kuidagi tema huvitavat isiksust. Sellepärast otsustaski ta lõpuks oma ajast ja arust mööbliga hüvasti jätta ja kodu värskendada. Vaata, kuidas IKEA sisekujundaja korteri tundmatuseni ümber muutis.
Enne
Varem polnud korteris ei ruumi ega korda, sest sisekujunduses oli tehtud üks väike, aga oluline viga –  valitud väikse ruumi jaoks ebasobivad lahendused. Madal riidekapp ei mahutanud kõiki riideid ära, seega hoidis mees neid ka riiulitel ja põrandale laotud kastides, mistõttu oli otsitavat keeruline üles leida. Suured ja kohmakad kodumasinad võtsid köögis kogu ruumi enda alla. Näiteks tunnistas mees, et igal söögikorral tuleb tal mikrolaineahi söögilaualt eest ära tõsta.
Pärast
IKEA sisekujundaja tahtis tõestada, et ka ühetoalist korterit on võimalik sisustada nii, et seal jaguks ruumi kõigeks – toiduvalmistamiseks, magamiseks, hobideks ja asjade hoiustamiseks. Pärast ümbermuutmist on toas rohkem valgust, kasutatud on naturaalseid maalähedasi toone ja traditsioonilises stiilis mööblit, mis jagab toa tegevuste järgi neljaks eri alaks: elutoaks, kodukontoriks, magamistoaks ja köögiks.
Kodukontor
Akna äärde seadis sisekujundaja sisse eraldi kodukontori ala. Lisaks funktsionaalse valgustusega kirjutuslauale on seal suletud kapid, kus asju hoida ja tänu millele on toas lihtsam korda hoida. Alumised avatud  riiulid aga võimaldavad kiiret ligipääsu asjadele, millele on vaja kiiresti ligi pääseda.
"Kodus peab lisaks põhilistele tegevustele olema ruumi ka hobidega tegelemiseks. Seepärast panime akna kõrvale laua, kus mees saab mugavalt oma puidust kujusid meisterdada ja uusi kunstiprojekte kavandada."
IKEA sisekujundaja
Magamistuba
Kitsastes oludes, kus ühes toas on koos nii elutuba kui ka magamistuba, on kõige olulisem mööbliese kahtlemata diivanvoodi. Kolmekohalise HOLMSUND diivani saab kiiresti ja lihtsalt muuta suureks voodiks – tõmba lihtsalt alusraam üles ja lükka seljatugi alla. Istme all on ruumi voodilinadele ja teistele asjadele.
Köök
Värskenduskuuri läbis ka köök. Nüüd on seal väiksesse kööki sobivad kodumasinad – kahe plaadiga pliit, integreeritud külmik ja kombi mikrolaineahi. Seinakapid ulatuvad laeni välja, mistõttu mahuvad sinna ilusti ära kõik nõud, toiduained ja muu vajalik. Nii jääb tööpinnale rohkem ruumi. Baarilaud asendati köögisaarega, mis sobib nii toiduvalmistamiseks kui ka söömiseks. Saare all asuv kapp aga sobib hästi pottide-pannide hoidmiseks.


 


Sorteeri: Soovitatud
  • Soovitatud
  • Kategooria
  • Hind alates madalamast
  • Hind alates kõrgemast
  • Nimi
EKENÄSET

tugitool

64x78x76 cm antratsiit

179 €

Saadaval rohkem võimalusi

SKURUP

seinalamp

Ø9 cm must

12,99

KROKSHULT

kandur/kronstein

3x24x18 cm antratsiit

3 €

EDSVIK

kahe käepidemega segisti

32 cm

39 €

BAGGANÄS

nupp

2x2.8x Ø2 cm must

4 € / 2 pk

Saadaval rohkem võimalusi

SKUBB

hoiukast

44x55x19 cm valge

4,99

Saadaval rohkem võimalusi

MÖJLIG

pliidiplaat, gaas, 2 põletit

29x52x5 cm must

199 €

FULLTALIG

küünlajalg, 3 tk kmpl

must

9,99

KULLABERG

taburet

36x36 cm must

29,99

Saadaval rohkem võimalusi

DALFRED

baaritool

50x50x63/74xØ30 cm must

34,99

TÄRNABY

laualamp

25 cm antratsiit

19,99

LÖVBACKEN

diivanilaud

55x42 cm keskmine pruun

69,99

SKUBB

hoiukast

93x55x19 cm valge

9,99

Saadaval rohkem võimalusi

ENERYDA

käepide

1.7x3 cm must

6 € / 2 pk

Saadaval rohkem võimalusi

HOLMSUND

3-kohaline diivanvoodi

230x99 cm hall

449 €

Saadaval rohkem võimalusi

MOSSLANDA

pildiriiul

12x115 cm valge

6,99

Saadaval rohkem võimalusi

VONSBÄK

vaip, madal

200x300 cm roheline

Vana hind 129 €

99 €

Saadaval rohkem võimalusi

KARLBY

tööpind

63.5x186 cm

119 €

Saadaval rohkem võimalusi

BEKVÄM

3 astmega treppredel

63 cm must

34,99

Saadaval rohkem võimalusi

EFTERSMAK

mikrolaineahi

59.4x56.7x45.5 cm must

449 €
X