Erikollektsioon BASTUA, mis on loodud koostöös Soome disainifirma Marimekkoga, on inspireeritud loodusest ja saunakommetest. Elavate mustritega mööbel, klaasnõud ja tekstiilid võtavad kaunilt kokku põhjamaade lihtsa ja esteetilise ilu.

Saunast inspireeritud unenäolised mustrid

Nendelt julgetelt ja värvilistelt kimonodisainidelt leiad rabarberid, mis vahel Soomes ka saunade juures kasvavad, ja graafilise, kuid sellegipoolest teatava vabadusega triibumustri, mis meenutab mänguliselt saunas kõrvuti asetsevaid lavalaudu.

Mässi end rõõmsalt värvilistesse tekstiilidesse

 
„See BASTUA kollektsiooni muster on inspireeritud lopsakatest rabarberilehtedest, mis kasvavad sageli Soome saunamajade kõrval või lähedal.“

Marimekko disainer Maija Louekari

Nagu kalliskivid sinu söögilaual

Kollektsiooni kuuluvad ka kaunid klaasid, kausid ja kannud, mille loomisel olid inspiratsiooniks nikerdatud palgid ja päikesevalguse käes virvendav vesi. IKEA disainer Henrik Preutz kujutas vaimusilmas ette sauna, mis asub järve ääres – tuul raputab vee pinda, samal ajal, kui kristallselge vesi peegeldab keskööpäikest.

Anna igapäevastele einetele põhjamaine sära

 
„BASTUA klaas sündis siis, kui ma mõtlesin Skandinaavia suveõhtutest kristallselge järve ääres. Klaasi tavapäratu tahutud muster peegeldab valgust.“

IKEA disainer Henrik Preutz

Lihtne disain, mis rahustab

„Põhjamaade mööblidisaini on alati iseloomustanud puhtad jooned ja lihtsad konstruktsioonid, mis keskenduvad funktsionaalsusele,“ ütles IKEA disainer Mikael Axelsson. BASTUA kollektsiooni mööbel on kummardus just sellele disainipärandile, oma täiskasepuidust materjali ja lihtsa, kuid funktsionaalse disainiga.

Loo kodus soe tunne puidust detailidega

 

Lamp, millest kumab keskööpäikese maagiat

Muinasjutulise kuma toob sinu koju BASTUA LED-latern. Heleda kasepuu, riisipaberi ja pehme hajutatud valguse kombinatsioon loob minimalistliku ja rahuliku atmosfääri, et saaksid oma lõõgastavate rituaalidega häirimatult pihta hakata.

Kaasaskantavad tooted igapäevaseiklusteks

Meie kuulus ja käepärane FRAKTA kandekott sai julged värviliste mustritega remiksid – ühte neist kaunistavad jällegi lopsakad rabarberilehed. Veepudeli muster on aga inspireeritud leilist, sest kui kerisele vett visata ja seda tähelepanelikult jälgida, tekivad aurust lillekujulised abstraktsed kujundid.

Pilkupüüdvad kandekotid ja veepudelid, mis toovad naeratuse näole

 
„Põhjamaine rõõm võib alati sinuga olla – ka ilma saunata.“

Marimekko disainer Maija Louekari

Sorteeri: Soovitatud
  • Soovitatud
  • Kategooria
  • Hind alates madalamast
  • Hind alates kõrgemast
  • Nimi

BASTUA

veepudel, 0.7 l, roostevaba teras triibumuster/roheline

9,99
X