Tere tulemast! Välkommen

Need leheküljed on mõeldud meediaväljaannetele ja neile, kes on huvitatud IKEA tegemistest. Siit leiad pressiteated, uusimad tooted ja kõrge kvaliteediga inspireerivaid pilte. Siiski, kui ei leia siit seda, mida otsid, või soovid lihtsalt lisateavet, võta meiega ühendust: renata.dante@IKEA.lt.
2019 09 30

IKEA kutsub osaliselt tagasi MATVRÅ pudipõlled

IKEA kutsub tagasi punased ja sinised MATVRÅ kollektsiooni pudipõlled. Kõigil klientidel palutakse pudipõlled tagastada Tallinna väljastuspunkti, kus  neile tagastatakse raha. Pudipõllede tagastamiseks ei ole vaja ostutšekki. Ohutuse huvides palub IKEA pudipõllesid mitte kasutada. 

Klientide ohutus ning turvalisus on IKEA prioriteet. Kõiki IKEA tooteid testitakse vastavalt tootmisstandarditele ning regulatsioonidele. IKEA sai klientidelt tagasiside, et pudipõlle lahti võttes võib kinnitusnupp kukkuda põlle küljest ära, laps võib selle alla neelata ja seeläbi lämbuda. Siniseid ja punaseid MATVRÅ põllesid müüakse komplektina, mistõttu kutsutakse need tagasi samuti komplektina. Sama kollektsiooni puu- ja juurviljamustriga pudipõlled on ohutud teistsuguse disaini ning materjali tõttu.
 
IKEA pöörab erilist tähelepanu just laste toodetele ning nende turvalisusele. Toodete disain, tootmine ja testimine vastab alati kõrgeimatele standarditele. Seetõttu otsustati ka ennetavalt MATVRÅ kollektsiooni punased ja sinised pudipõlled turult tagasi kutsuda. Toodete tagastamiseks ning raha tagasi saamiseks ei ole vaja ostutšekki, piisab vaid põllede Tallinna väljastuspunkti toomisest. 


Laadi alla
2019 09 17

IKEA andis välja uue kataloogi, mis keskendub jätkusuutlikkusele

IKEA Eesti e-poe ning väljastuspunkti avamise järel ilmus  ka 2020. aasta tootekataloog, mis on seekord pühendatud uutele algustele nii elus kui kodus. IKEA on katalooge välja andnud juba aastakümneid, kuid selle aasta kataloog on keskkonnasõbralikum kui kunagi varem – näiteks katsetati uusi tehnoloogiaid ning loovmeeskonna menüü koosnes vaid taimetoidust.

„Jätkusuutlikkus ning loodusvarade säästmine on ettevõtte igapäevatöös olulisel kohal. Kasutame võimalikult palju taaskasutatavaid materjale, loome tooteid, kus jätkusuutlikkusele pannakse rõhku juba algfaasis ning kasutame digitaalseid kliendikaarte. Samas suunas liigume ka oma kataloogiga,” sõnas IKEA Tallinna väljastuspunkti juht Aleksejs Mihailovs.  Ta lisas, et tänasest on digikataloog kättesaadav ka IKEA Eesti kodulehel ning veebilehel registreerunud kasutajad saavad tooteid otse kataloogist osta.

Tänavuse IKEA kataloogi valmimisele Älmhultis Rootsis aitas aasta vältel kaasa üle 500 professionaali – disainerid, fotograafid ning arvutigraafikud üle kogu maailma.  Uus väljaanne on koostatud IKEA rahvusvahelise uuringu “Elu kodus” põhjal, millele vastas üle 20 000 inimese. Uuringu eesmärk oli selgitada välja, millised on inimeste koduga seotud unistused ja väljakutsed ning pakkuda ideid ja lahendusi, kuidas unistusi täita ja väljakutseid ületada. Kataloog avaldati 38 keeles.

Jätkusuutlik lahendus – lõunasöök fotodelt
Rootsi mööbligigandi jaoks on lisaks uute tehnoloogiate kasutuselevõtule oluline oma töö käigus ka looduse eest hoolt kanda ning panustada seeläbi jätkusuutlikkusse ja avatud kultuuriruumi arengusse. Sel põhjusel võeti kataloogi loomisel kasutusse ka tavapärasest ebatavalisemad töövõtted. Näiteks kataloogi fotodel olev toit serveeriti tiimile lõunasöögiks.

„Nii modernsete töövõtete kasutamine kui loodusvarade säästmine on muutnud ka meie tööpõhimõtteid: tavapärased kahepäevased koosolekud muutsime virtuaalkoosolekuteks, töögrupid sõid taimetoitu ning sisekujunduslahendused jäädvustati ühe kaadriga, misjärel muutis 3D graafiline disainer need igale sihtriigile sobivaks. Kõik sellised muutused töökultuuris on olulised, sest need aitavad kaasa kliimamuutuste ohjamisele ning tootmiskulude vähendamisele,” lisas Mihailovs. Ta lisas, et kataloogi loomisel peeti oluliseks, et kataloog edastaks fotode kaudu ka IKEA väärtusi. Näiteks leiab kataloogist eri rassi, vajaduste ning kodudega fotod, mille eesmärk on peegeldada päris kodust elu.

“Kasutasime kataloogis modellidena eri rahvusest ning rassist inimesi. Näiteks kasutati kataloogi fotodel esmakordselt Downi sündroomiga modelli ning eri riikide IKEA töötajaid,” selgitas Tallinna väljastuspunkti juht, lisades, et ettevõtte jaoks on üheks olulisemaks väärtuseks avatus ja sallivus.

Digitaalne kataloog on leitav veebilehelt www.IKEA.ee.


Laadi alla
2019 08 30
 

IKEA avamispäeval külastas e-poodi rohkem kui 100 000 inimest 

Eile, 29. augustil, avas IKEA Eestis e-poe ning Tallinnas väljastuspunkti koos näidistesaaliga. Avamispäeval külastas e-poodi üle 100 000 unikaalse kasutaja. 

“Meie eesmärgiks on pakkuda võimalikult paljudele Eesti elanikele paremat igapäevaelu ning soovime tänada kõiki ostlejaid fantastilise esimese päeva eest. IKEA e-poodi külastas üle 100 000 inimese, mis näitab selgelt, et Eesti tarbijad kasutasid võimalust IKEA tooteid veebis sirvida ning oste sooritada,“ lausus IKEA Tallinna väljastuspunkti juht Aleksejs Mihailovs. Tema sõnul panid eestlased ostukorvi üle 2000 erineva toote, mis näitab, et eestlastele on IKEA lai tootevalik meelepärane ning ostetakse nii mööbliesemeid kui aksessuaare. 

E-poes ostetud tootegruppidest olid populaarseimad lauanõud ning köögitarbed, kastid ning korvid, klaasid ning kruusid. Mööbliesemetest valisid ostlejad enim garderoobilahendusi, riiuleid ning kummuteid. Lisaks ostis iga teine väljastuspunkti külastaja kohapeal IKEA Rootsi toiduturu tooteid ning rohkelt osteti kohe kaasa ka lastele suunatud tooteid ning kodu ja köögi paremaks korrashoiuks mõeldud esemeid.   

IKEA e-pood on avatud ööpäevaringselt aadressil www.IKEA.ee. Aadressil Peterburi tee 66 asuv väljastuspunkt on avatud iga päev kell 10.00–20.00.


Laadi alla
2019 08 29

IKEA avas täna e-poe ning väljastuspunkti

Täna avas Rootsi mööblifirma IKEA Eesti e-poe ning Tallinnas väljastuspunkti koos näidistesaaliga. Nüüd on IKEA nüüdsest esindatud kõigis kolmes Balti riigis. Ettevõte lubab Eestis taskukohast hinnapoliitikat, kus 8000 saadaolevast tootest üle 2000 toote maksab alla 10 euro. 

“IKEA visioon on pakkuda paljudele inimestele paremat igapäevaelu. Meie eesmärgiks on pakkuda Eesti elanikele funktsionaalset, stiilset, kvaliteetset ning taskukohast kodusisustust, kus üle 2000 saadaoleva toote maksab vähem kui 10 eurot,“ lausus IKEA Tallinna väljastuspunkti juht Aleksejs Mihailovs. 

IKEA siseneb Eesti turule esmalt digitaalselt ehk avades veebipoe, kus on saadaval kogu IKEA tootevalik 8000 esemega. E-poest tellitud kaup toimetatakse kohale vaid mõne tööpäeva jooksul ning kaupa on võimalik tellida nii väljastuspunkti kui koju. Väljastuspunkti tellimine on lisatasuta, kuid kojuveo puhul lisandub kojuveotasu, mis algab 19,90 eurost. Lisaks on e-poes saadaval kõik digitaalsed teenused nagu inspiratsiooniruum, planeerimisprogrammid ja digitaalne kliendikaart. 

Lisaks e-poele avas IKEA Tallinnas ka väljastuspunkti koos näidistesaaliga, et tagada parem ostukogemus. Näidistesaalis on külastajatel võimalik tutvuda ja proovida 3000 erinevat toodet ning saada inspiratsiooni kümnetest täielikult sisustatud näidistubadest nagu köögid, vannitoad, jne. Samuti on kohapeal ostmiseks ligi 200 erinevat toodet.

Parima kliendikogemuse tagamiseks pakub IKEA osadele toodetele 25-aastast garantiid ning IKEA lojaalsusprogrammi liikmetele 365-päevast toodete tagastamise võimalust. Väljastuspunktis on saadaval ka IKEA terviklik teenusevalik täpselt nagu IKEA kaupluses: IKEA planeerimisteenus, mis on abiks projekteerimisel ning kavandamisel, järelmaks, eluruumide mõõtmine, mööbli kokkupanek, kojuvedu jms. 

IKEA väljastuspunkti juhi sõnul tähendab IKEA turule tulek siinsetele tarbijatele madalaid hindu, laia mööbli- ja aksessuaarivalikut ning inspireerivaid lahendusi väikestes ruumides ja lastega elamiseks. 

IKEA e-pood on avatud ööpäevaringselt aadressil www.IKEA.ee. Aadressil Peterburi tee 66 asuv väljastuspunkt on avatud iga päev kell 10.00–20.00.


Laadi alla
2019 08 23

IKEA teatas avamiskuupäeva

Rootsi mööblifirma IKEA avab Eesti e-poe ning väljastuspunkti koos näidistesaaliga 29. augustil. Eesti on esimene riik maailmas, kus IKEA siseneb riiki kõigepealt digitaalselt ehk avab e-poe enne füüsilist poodi. Eesti e-poes on valikus umbes 8000 taskukohase hinnaga kodusisustustoodet, millest 200 on ka kohapeal koheseks ostuks saadaval.

“Täna alustame päevade loendust, mis on jäänud IKEA Eesti turule sisenemiseni. IKEA visiooniks on pakkuda klientidele paremat igapäeva, mistõttu otsustasime ühendada nii digitaalse kui füüsilise olemasolu Eesti turul,“ lausus IKEA Tallinna väljastuspunkti juht Aleksejs Mihailovs. Tema sõnul tagab e-pood ligipääsu IKEA kaubavalikule kõikjal Eestis olenemata asukohast. Tallinnas avatav väljastuspunkt pakub lisaks võimalust tutvuda tootevalikuga. Väljastuspunktis on väljapanekus üle 3000 erinevat toodet, millest 200 toodet on saadaval koheseks kaasaostuks. 

Mihailovs tõi välja, et otsus siseneda kõigepealt digitaalselt ning rajada väljastuspunkt koos näidistesaaliga tulenes Eesti digitaalsest küpsusest. „Meie eesmärgiks oli tuua IKEA taskukohane, kuid samas ka maitsekas ning funktsionaalne disain Eesti tarbijatele lähemale, kuna eestlaste osakaal IKEA Leedu ja Läti poodide külastustel on märkimisväärne. E-pood ning väljastuspunkt annavad võimaluse tellida tooteid mugavalt kõikjalt ning minna neile ise väljastuspunkti järele või tellida kulleriga koju,“ kirjeldas Mihailovs. Ta lisas, et väljastuspunktis on näidistesaal, kust kodusisustajad saavad ammutada inspiratsiooni disainerite poolt kujundatud näidistubadest ning paluda abi ka näiteks köögi, garderoobi ja riiulite tellimisel. 

IKEA e-pood on kaasaegne veebikeskond, mis tagab ligipääsu 8000 kodusistustootele. Kõiki e-poe tooteid on võimalik kulleriga koju tellida või neile ise väljastuspunkti järele minna.  

Tallinnas avatav väljastuspunkt hõlmab 6000 m2 ala, millest 1500 m2 moodustab näidistesaal ning planeerimisala ja ülejäänud logistikakeskus. Lisaks pakub IKEA ka kodusisustuseks vajalikke lisateenuseid nagu ruumide mõõtmine, mööbli kokkupanek ning paigaldamine. Samuti on avatud teenused äriklientidele. 

Kui e-pood on avatud ööpäevaringselt, siis väljastuspunkt on avatud igapäevaselt kella kümnest hommikul kuni kaheksani õhtul. 


IKEA visiooniks on pakkuda paljudele paremat igapäevast elu. Ettevõtte panustab igapäevaselt jätkusuutlikkuse tagamisse ning toetab mitmeid erinevaid algatusi, mis on kasulikud nii inimestele kui planeedile. Alates ettevõtte asutamisest 1943. aastal pakub IKEA laias valikus kodusisustustooteid taskukohase hinnaga. Hetkel on enam kui 50 riigis avatud 420 IKEA poodi, Baltikumis on avatud kaks poodi – 1 Lätis ning 1 Leedus, kus lisaks poele tegutseb ka kaks väljastuspunkti. 


Laadi alla
2019 08 02

Nippe tulevastele tudengitele: kuidas teha ühiselamus või üürikorteris elamine kodusemaks

Tulevasi ja olemasolevaid tudengeid ootab peagi ees uus õppeaasta. Mõni lahkub vanemate kodust esimest korda, teised naasevad pärast suve ühiselamusse või üürikorterisse. IKEA sisekujundaja Baiba Freija jagab näpunäiteid, kuidas muuta ajutises kodus viibimine mugavamaks. 

Kodust lahkuvad tudengid elavad tihtilugu ühiselamutes või üürikorterites, mida jagatakse toakaaslasega. IKEA sisekujundaja Baiba Freija sõnul on võimalik ka ajutist elukohta muuta kodusemaks. „Kui esmakursuslased kolivad ülikooli tõttu teise linna, siis ei pea nad ainuüksi harjuma uue linna ning keskkonnaga, vaid ka uue koduga, mille sisustamisvõimalused on tihti limiteeritud. Seetõttu tasub ajutise elukoha kodusemaks muutmisel tähelepanu pöörata eelkõige hügieenile, privaatsusele ning isiklike asjade hoiustamisele,“ selgitas Freija. 

Kuidas tagada hügieen?
Arstide sõnul imab voodi madrats kümne aasta jooksul 300 liitrit higi. Kui üürikodus ei ole alati võimalik vana voodit või madratsit välja vahetada, siis aitavad hügieeni tagada kattemadratsid ja muud kaitsematid. „Kui voodit või madratsit ei saa muuta, on soovitatav osta kattemadrats või spetsiaalne madratsikaitse, mis maksab vaid paar eurot. Kattemadrats pole kasulik vaid hügieenilistel põhjustel, vaid pakub ka mugavust, kui vana madrats on juba kulunud,“ lausus IKEA sisekujundaja, lisades, et kolides on lihtne kattemadrats ka kaasa võtta.

Võimalusel tasub välja vahetada ka uue kodu tekstiilesemed nagu kardinad, vaibad, padjakatted või vähemalt neid pesta. „Meile meeldib öelda, et tekstiil muudab elamispinna päris koduks. Seetõttu võib ainuüksi uus vaip anda elamispinnale teise õhustiku ja olemuse,“ selgitas Freija. Kui kolimist tuleb ette tihemini, siis tasuks mõelda mitme väiksema vaiba soetamisele, mida saab igal ajal kokku voltida ning mida on lihtne transportida. Näiteks väikesed kootud vaibad maksavad vaid paar eurot ning neid on saadaval erinevates värvitoonides. IKEA disainer sõnul tuleks tekstiili puhul kõigepealt soetada uus voodipesu, rätikud ning vaip või voodikate. 

Kardinad aitavad luua isiklikku ruumi
IKEA sisekujundaja Baiba Freija leiab, et isegi kui elamispinda jagatakse ühe või kahe kaaslasega, on võimalik igas kodus luua ka isiklikku ruumi. „Näiteks on võimalik jagada tuba osadeks, kasutades riiuleid, kardinaid või riidenagisid. Viimaseid on võimalik katta ka suurema tekiga, mis aitab magamisruumi muust eraldada ning minimeerida toakaaslase tekitatud hääli,“ kirjeldas Freija. 

Ta lisas, et ka kokkupandav ning mitmeotstarbeline mööbel tuleb väikses ühiselamus või üürikorteris kasuks. „Õpilased õpivad harva laua taga, nii et kui vähegi võimalik, soovitan valida väikese laua, mille saab vajadusel kokku voltida. Kui lauda üldse ei soovita, siis on olemas spetsiaalsed arvutitoed arvutiga diivanil või voodis istumiseks,“ lausus IKEA sisekujundaja. Lugemiseks soovitab ta kasutada LED-valgusteid, mida saab vajadusel lauale, voodiraamile või mujale paigutada.

Kärud asjade hoiustamiseks ning liigutamiseks
Kui mitu inimest elab väikeses ruumis üheskoos, siis kerkib paratamatult küsimus, kus isiklikke asju hoida. „Riiulite jaoks on soovitatav kasutada kogu seinte kõrgust, et ruumi oleks rohkem. Samas pole kõigis ajutistes kodudes lubatud puurida seintesse auke. Sellistel juhtudel on heaks lahenduseks käru, mida saab kasutada nii öökapi, vanni- või köögiriistade hoiustamiseks või esemete liigutamiseks üheks toast teise,“ kirjeldas IKEA sisekujundaja. Kasuks tulevad ka kastid, mis maksavad vaid paar eurot ja mida saab voodi alla panna. Nimetatud kastides saab hoida nii riideid, voodipesu kui muid esemeid. 

Ühise vannitoa jagamisel soovitab Baiba Freija valida vannituppa hõlpsalt kaasaskantavad ja vannitoa seintele või ustele sobivad ladustamislahendused. „Vaid mõne euro eest saab osta korve või seinataskuid, mida on lihtne konksu külge riputada ja kasutada nii kosmeetikatoodete kui pesemisvahendite hoidmiseks,“ ütles Freija, lisades, et vajadusel on võimalik neid ka hõlpsalt teise tuppa viia. Samuti on kasulikud riidepuud, mida saab uksele riputada. 


Laadi alla
2019 07 25

Korteri totaalne muutumine: päevi näinud perekorterist sai maitsekas ja modernne korter 

IKEA sisekujundajaid viisid läbi nõukogudeaegse korteri totaalse muutumise, mille käigus anti 25 aastat renoveerimata korterile täiesti uus ilme. Ruumipuuduse lahendamiseks kasutati rohkelt suletud ustega mööblit, mis aitab nii riideid kui teisi tarbeid paremini ladustada ning aitab hoida eluruume korras. 

Korteri totaalses muutumises asusid IKEA disainerid renoveerima tüüpilist Vilniuse kortermaja korterit, kus remonti tehti viimati 25 aastat tagasi. Seetõttu ei tundnud korteris elav kahe lapsega perekond, kellega elas koos ka tädi, seal end juba ammu mugavalt, kuna korter oli minevikus kinni. Näiteks ruumipuuduse tõttu ei mahtunud pere korraga kunagi kööki sööma, puudusid kapid riiete hoiustamiseks, tädi pidi oma asju rõdul hoidma ning teismeline laps ei julgenud sõpru külla kutsuda, sest tal oli piinlik. 

IKEA disaineri Baiba Freija sõnul oli korterisse sisenedes koheselt selge, et seda pole aastaid muudetud. „Vana mööbel, seinad ja põrand, mis kõik vajasid vahetust, palju erinevaid värve ja mustreid. Lisaks oli korteris puudu esteetikast ja mugavusest, mis suuresti oli tingitud ruumipuudusest,“ lausus Freija. Tema sõnul oli korteri renoveerimisel suurimaks väljakutseks leida korterile sobiv ruumilahendus asjade mahutamiseks ning kasutada disaini, mis kõnetaks mitut generatsiooni. 

Köök, kus söödi vahetustega
Kuna köök oli niivõrd väike, et terve pere ei mahtunud korraga sööma, söödi varasemalt vahetustega, ehk kaks inimest olid laua taga söömas ning teised ootasid oma järjekorda. Köögi sisustust ei oldud samuti kunagi muudetud, mistõttu oli köögis nii mööbel, keraamilised plaadid kui lauamatid kõik eri värvi ning ei sobitunud üksteisega. Lisaks ei mahtunud nõud, köögitarbed ning toit köögikappidesse, seega hoiti neid lihtsalt laual või ükskõik kus leidus kasvõi paar sentimeetrit vaba ruumi. 

„Kuna kogu köögi tehniline pool oli lahendatud ühte seina, siis polnud meil kuigi palju mänguruumi. Siiski õnnestus liigutada külmik kõrvalseina ning tänu köögikappide seintele paigutamisele saime piisavalt ruumi korralikule söögilauale, mis tähendab, et nüüd saab terve pere eineid koos nautida ning vajadusel ka külalisi kostitada, sest söögilaud on pikendatav,“ selgitas Freija. Lisaks kasutati ära laua kohal olevat seinapinda, kuhu lisati valgustusega köögikapp.

Elutuba ja lastetuba ühes
IKEA disaineri sõnul oli lisaks köögile suureks väljakutseks ka nii-öelda ajutise ruumi sisustamine, mida jagasid omavahel 13-aastane tütar ning täiskasvanud poeg. „Tegemist oli tumeda pikliku ruumiga, mis lahtikäivate diivanite avamisel, kus lapsed magasid, muutus liikumiskõlbmatuks,“ lausus Freija. Samuti kasutati tuba elutoana ning külaliste majutamiseks, mistõttu puudus lastel igasugune privaatsus. 

„Ruumikitsikust saab kõige paremini leevendada multifunktsionaalse mööbliga, mis aitab rahuldada erinevaid vajadusi. Näiteks kaks lahtikäivat diivanit võtsid ära kogu ruumi, mistõttu otsustasime kasutada kušette, mis ei vaja lahti tõmbamist ning millel on all kastid voodiriiete hoiustamiseks. Kõik riided ning muud lastetarbed mahutasime toa lõpus olevasse riidekappi, mille peale sai asetada ka teleri,“ lausus Freija. 
Privaatsuse tagamiseks pandi puhkamisala vahele tugevast materjalist kardinad, mis lubavad lastele natukenegi privaatsust, kui teised pereliikmed toast mööduvad. „Kindlasti pole kardinad ainus viis, kuidas ruumi eraldada ning privaatsust tagada. Tuba saab osadeks jagada ka taimede, riiulite, garderoobi ning vaheseintega,“ lisas Freija. 

Suletud ustega mööbel asjade paigutamiseks
Lisaks lastetoale renoveeriti ka vanemate magamistuba, kus kasutati nii-öelda suletud mööblit, et tuba paremini korras hoida. „Seetõttu valisime suurte ustega garderoobikapi, mis koosneb kolmest osast. Kaks neist on mõeldud riietele ja kolmas hooajalistele tarvetele nagu talvemantlid, kohvrid, majapidamistarbed. Niiviisi jäi tuppa rohkem ruumi suurema ja mugavama voodi jaoks,“ lausus sisekujundaja. 

Tänu nutikale kujundusele jäi ruumi ka tualettlauale koos peegli ja valgustusega, mis toob tuppa nii naiselikkust kui meenutab pereemale, et tuleb aega võtta ka iseendale. „Meikides või iluhooldusi läbi viies on hea valgustus ülioluline. Integreeritud valgustusega peeglid sobivad suurepäraselt tualettlaua või valamukapi kohale,“ selgitas Freija. 

Koos perega elav tädi veedab suurema osa ajast oma toas, vaadates televiisorit, lugedes või magades. Tema unistuseks oli suur garderoob, kuna hetkel oli ta sunnitud kõike hoidma pappkastides või suisa rõdul. 

IKEA sisekujundaja sõnul muudeti toa sisekujundust nii, et suur garderoobikapp koos pesukastiga kenasti tuppa mahuks. Voodi asemele valiti lahtikäiv diivan, mille all on kastid, kuhu saab asetada voodiriideid või muud vajalikku. „Kui teil on palju asju, kuid vähe ruumi, siis on mõttekas kombineerida suletud ja avatud mööblit. Isiklikke asju saab hoida ustega kappides, kuid dekoratiivsemaid esemeid avatud riiulitel. Taoline lahendus aitab hoida tuba korras ning ruumi tundub rohkem,“ kirjeldas Freija. 

Koridori jaoks valiti samuti kõrge garderoobikapp, mille suletud uksed kaitsevad riideid köögist tuleva lõhna eest. Lisaks asetati esikusse kastike, kus saab asju hoiustada, kuid mida saab kasutada ka istepingina jalanõude jalga panemisel. 

Perekonna soovil kasutati läbivalt heledaid rahulikke toone, erksust toodi juurde roheliste toonide ning mõne silmapaistva aktsendiga. Sisekujundaja sõnul loob ühtlaselt heledate toonide kasutamine harmooniat, puhtust ning mugavust. 


Laadi alla
2019 07 23

Kuidas sisustada kööki taskukohaselt ning jätkusuutlikult?

Enamikus Eesti kodudes on köök kodu südameks, kus pere päeva lõppedes koguneb või kus võetakse külalisi vastu. Ometi kipuvad Eesti köögid olema üsna väikesed, mis muudab köögi sisustamise väljakutseks. Kuidas sisustada kööki taskukohaselt ning jätkusuutlikult?

IKEA sisekujundaja Baiba Freija sõnul on köögi sisustamisel kõige olulisem meeles pidada mugavust. “Kuna köögi sisustust tihti ei vahetata, tuleb võtta aega ning mõelda hoolikalt läbi kuhu ja kuidas kõik sobitada. Selleks on parim kujutada ette, kuidas köök tulevikus välja näeb ning simuleerida toiduvalmistamist ja poest toodud toidukraami ära panemist,” lausus Freija. Näiteks võiks ette kujutada, kuidas poest toidukotiga saabud, kuhu koti asetad, kus külmkapp peaks olema, kuidas liigud toidu valmistamisel ning kas kapiuksi on mugavam avada vasakule või paremale. 

Köögi sisustamisel on kasulik rakendada ka ergonoomilist kolmnurga reeglit. “Esimene nurk köögist peaks olema sisustatud toidukoti ära panekule ning külmkapile, et toodud toidupoolist oleks võimalikult lihtne kappi asetada. Teine nurk kraanikausile ning tööpinnale, kus toimub peamine toidu ettevalmistamine, viimases nurgas aga pliit ja ahi, kus süüa valmistada,” selgitas Freija. 

IKEA disainer toob esile, et köögi sisustamisel eristab Balti riike kõikidest teistest Euroopa riikidest asjaolu, et Baltikumis eelistavad inimesed kogu köögi ette planeerida, jätmata ruumi edasisteks muudatusteks. “Teistes Euroopa riikides on inimesed paindlikumad, näiteks kasutavad nad liikuvaid kärusid, köögisaarekesi ning avatud riiuleid, mis aitavad vajadusel kööki ruumi lisada, kuna liigutatavaid lahendusi on lihtne külaliste saabudes köögist eemaldada,” kirjeldas Freija, lisades, et liikuvate kärude lahendused nagu SUNNERSTA algavad 24,99 eurost. 

Samuti usub ta, et mida ajatum on köögimööbel, seda parem, kuna siis ei pea kööki iga paari aasta tagant uuendama. “Näiteks saab ajatu köögi luua kasutades METOD köögisarja, millele on 25-aastane garantii ehk need on loodud kestma suisa dekaadideks. Samuti on lihtne kööki muuta, kuna kõik uksepaneelid on võimalik lihtsalt välja vahetada,“ lausus Freija.  

Baiba Freija märkis, et tavaliselt arvatakse, et köögi sisustamine või uuendamine on üsna kallis ettevõtmine, kuid samas võib vaid 100 euroga anda köögile värskust ning paarisaja euroga suisa uue ilme. “Eelarve koostamisel on oluline meeles pidada, et pool eelarvest tuleks planeerida mööbli soetamisele ning pool kodumasinatele ning köögitarvetele,” lausus Freija. 

Rohkem ruumi ja valgust
IKEA sisekujundaja selgitas, et nagu kõikides Balti riikides, on ka Eesti köögid küllaltki väikesed ning tihtilugu puudub piisavalt köögitasapinda ning ladustamisruumi ja õige valguslahendus. “Enamikus köökides on lae keskel ainult üks lamp, kuid samas on ka köögitasapinnal toitu ette valmistades valgustust vaja,” ütles Freija, lisades, et tasapinnale saab valgustust hõlpsasti lisada ülemiste köögikappide alla. Samuti saab kööki õdusust lisada paigutades LED-tulesid alumiste kappide ääre ja põranda vahele. 

Asjade paigutamiseks saab ladustamisruumi hõlpsasti kahekordistada seinasüsteemidega, kuhu on võimalik riputada erinevaid köögitarbeid nagu nuge, vispli või kulbi, kasvatada maitsetaimi või paigutada väiksemaid potte ning panne. “Need seinasüsteemid on ka igati taskukohased, kus hinnad algavad vaid 1,49 eurost ning neid saab kasutada absoluutselt igas köögis. Koos köögikappide ja sahtlitega on seeläbi võimalik ladustamisruumi suurendada suisa ühe kolmandiku võrra. Samuti annavad taolised lahendused köögile parema funktsionaalsuse ning kaasaegse välimuse,” märkis Freija. Ta rõhutas, et mida vähem lebavad köögitarbed köögitasapinnal, seda praktilisem köök on. 

Ümbertöödeldud plastpudelitest köögikapid
IKEA disainer rõhutas, et jätkusuutlikkuse tagamine on muutunud populaarseks ka köögimööbli valimisel. “Kuna inimesed on keskkonnateadlikumad, pööravad nad jätkusuutlikkuse kõikidele võimalikele aspektidele rohkem tähelepanu. Näiteks ei räägi me vaid prügi sorteerimisest, vaid et inimesed hoolivad ka materjalist, millest nende tulevane köök on valmistatud,” selgitas Freija. 

Väiksema keskkonnamõju tagamiseks on IKEA välja töötanud köögimööblisarja KUNGSBACKA, mis on tõeline jätkusuutlikkuse kangelane, kuna köögikappide esiküljed on valmistatud taaskasutatud plastpudelitest ning puidust. 

Lisaks aitavad LED-lambid köögis energiat ning segistid vett kokku hoida. “Aeraatoriga segistid võivad vähendada veetarbimist kuni 40%, mis on märkimisväärne sääst,” lausus Freija. Ta lisas, et vett aitab säästa ka vaheseinaga valamu, kus saab äravoolu sulgeda ning seega ühes valamuosas nõusid pesta ja teises loputada.  


Laadi alla
2019 07 18

IKEA palkab Eestisse enam kui 40 töötajat

Rootsi kodusisustuse ettevõte IKEA on alustanud töötajate värbamisega Eestis. IKEA, mis siseneb Eesti turule esmalt digitaalselt ehk e-poega ja mida toetab Tallinnasse loodav väljastuspunkt koos näidistesaaliga, on avanud konkursi enam kui 40 töökohale. Enne sügist otsitakse töötajaid logistika, müügivaldkonna ja klienditeeninduse töökohtadele. 

IKEA Eesti väljastuspunkti juhi Aleksejs Mihailovsi sõnul on IKEA Eesti töökohad sobilikud nii varasema kogemusega kui ka alles alustavale töötajale, kes otsivad kas osalise või täiskoormusega töökohta ja on huvitunud jaekaubandussektorist. 

„IKEA palkab inimesi eelkõige tuginedes väärtustele. Oleme tuntud oma demokraatliku organisatsioonikultuuri poolest, kus juhtide ja töötajate vahel on vastastikune austus, jagatud vastutus ning ka panustamine ettevõtte arengusse. Seetõttu otsime inimesi, kes soovivad töötada paindlikus töökeskkonnas, kus on palju väljakutseid, kuid kus ka tunnustatakse kõiki,“ selgitas Mihailovs. Tema sõnul on ettevõttes võimaldatud paindlik tööaeg, kus saaks õppida tööks vajalikke oskuseid ning kus töö- ja eraelu oleks tasakaalus. 

„IKEA kui Rootsi ettevõte hindab enda inimesi. Kuigi jaemüügisektor on töökoormuse ja -tempo poolest nõudlik, pakub IKEA võimalust kasvada, tagades kõigil ametikohtadel õppimisvõimaluse ja turvalise ning austusväärse töökeskkonna, kus on toetavad kolleegid kõigist kolmest Balti riigist. Lisaks tagab tööandja kõigile tööriietuse ja ohutusjalatsid,“ loetles IKEA väljastuspunkti juht. 

IKEA Eesti kollektiiv koosneb esialgu ligikaudu 50-st inimesest. 
Kõik veel vabad töökohad on leitavad siit: http://bit.ly/IKEAEstonia


Laadi alla
2019 07 08

Kolm lihtsat nippi, kuidas anda kodule värske ilme

Kuigi puudub ühtne reegel kui tihti peaks kodu sisustust värskendama, on loomulik, et mõne aja möödudes on soov anda kodule uus ilme. IKEA disainer toob välja kolm lihtsat ning taskukohast nippi, kuidas suvepuhkuse ajal kodu värskendada. 

IKEA disaineri Baiba Freija sõnul on kõige lihtsam kodu uuendada, mõeldes kõigepealt läbi, millised kohad kodu juures enim muret teevad. “Kui olete välja valinud asjad, mida soovite muuta, siis tulevad muutused loomulikumalt ning tihtilugu saavutatakse siis ka parim lahendus. Isegi väikesed asjad võivad tuua suure muutuse – näiteks riidekapi korrastamine kastide ning korvidega aitab asju paremini sorteerida, mistõttu tundub ka kodu puhtam,“ lausus Freija. 

Ta lisas, et märkimisväärse muutuse kodus saab juba tuua uuendades vaid seinavärvi või kodutekstiile. “Muutused ei pea olema üldsegi kallid. Näiteks vahetades ära padjapüüri mustri, võib luua täiesti uue atmosfääri, kuid vahetades välja nii padjad, kardinad ja vaiba, võib kodule anda hoopis uue ilme ning seda vaid paarikümne euro eest,“ lausus Freija, lisades, et kui kodu vajab ka mööbliuuendust, siis on raha kokkuhoiu mõttes nutikas osta mööbliesemeid järk-järgult, kuid peab jälgima, et mööbliesemed üksteisega sobituks. 

1.    Seinavärv ja tapeet
Kõige populaarsemad seinavärvid on hetkel kreemikad värvitoonid – terrakota, kahvatu sinine, roheline, tolmune roosa, peaaegu valge, helehall ning samuti naturaalsed materjalid ning looduse mustrid. „Eestis on kõige populaarsemad toonid endiselt beež, liivakarva toonid, pruun ning mustjaspruun, kuid samuti naturaalne tamm ning töötlemata puidu varjundid,“ nentis IKEA disainer Baiba Freija. Ta lisas, et kuigi eelistatuimad toonid on naturaalsed, võib leida ka julgeid lahendusi. Näiteks on seinu värvitud erksates toonides nagu punane, lilla ja roheline või on seinu kaetud mustriliste tapeetidega. 

IKEA disainer selgitas, et seinavärvi või tapeedi valikul on mõned reeglid, mida peaks jälgima koduse atmosfääri loomisel. „Magamistubades võiks kasutada rahulikke ja tuhmunud toone, kuid elutoas võib kasutada ka rõõmsamaid ning värvikamad lahendusi,“ kirjeldas Freija. See-eest tapeet võiks magamistubades olla mustriline või ornamentidega, kuid parem on valida mitte väga kontrastseid toone ning kaunistada kirkamalt pigem voodi päise tagune sein, et magama jäädes silmad puhkaksid, vaadates värvilt rahulikuma seina poole,“ selgitas Freija. Elutubades kehtib sama põhimõte – televiisori tagust seina ei tohiks üle koormata, sest silmad väsivad ruttu. „Parem on dekoreerida üks-kaks efektsemat seina ning jätta ülejäänud rahulikematesse toonidesse,“ lisas IKEA disainer. 

Freija tõi välja, et köögis ning vannitoas on soovituslik kasutada värskeid ja puhtaid toone, kuid lisada ka natukene vürtsi erksamate värvitoonidega, et toit maitseks paremini ning hommikune dušš aitaks üles ärgata. „Köögiplaadid võivad olla dekoratiivsemad, kuid siiski on soovitus jätta võimalikult puhas mulje ning mängida rohkem tekstiili ja nõude värvitoonidega,“ selgitas Freija. 


2.    Tekstiilid ja aksessuaarid
IKEA disainer usub, et tekstiilid ning aksessuaarid loovad kodus õdusa tunde. “Tekstiilid loovad hubasust, väljendavad loovust ning toovad välja omaniku isikupära. Nendeks võivad olla üksteisega sobituvad värvilised padjad või hoopis terve magamistoa sisustamine valgetes värvitoonides,” tõi Freija välja. Ka tekstiilide puhul on kasulik järgida reeglit, et valida üks aktsent toon ning sobitada seda teiste värvidega. Näiteks võiks voodiriided olla erksamad või mustrilised ning padjad ja vaip julgete ornamentideta.

Freija usub, et just tekstiilid on parim viis, kuidas toale värskem ilme anda. Seda eriti just lastetubades, kuna lapsed ning nende vajadused muutuvad kiiresti. “Rohelistele dinosaurustele pühendatud tuba on võimalik kiiresti muuta kosmoselaevaks, vahetades vaid voodiriideid, kardinaid, vaipa ning patju,” selgitas Freija. Samuti aitavad tekstiilid luua sobilikku atmosfääri. 

Aksessuaare ning nipsasju on võimalik leida kodudes kõikjalt – need seisavad riiulitel, vitriinkappides ning fotode ja kunsti näol seinal. “Siin on kõige olulisem koondada ühesugused asjad kokku – näiteks kasutada seinu kunsti ning perepiltide jaoks, mis on seotud kaunite mälestustega, kuid samas jälgida, et pilte ei saaks seinale ka üleliia palju,” lausus Freija. 

3.    Targad ladustamislahendused
Selleks, et hoida ruumid puhtad ning korras, on mõttekas kasutada tarku ladustamisvahendeid, et asjad ei vedeleks põrandal, riiulitel või toolidel. “Näiteks on vannitoas võimalik kõik hügieenitarbed panna valamukappidesse, kasutades lisasahtleid, karpe ning korve. Vannitoa kappidele mõeldud karbikeste hind algab vaid 0,99 eurost,” lausus Freija, lisades, et elu-, magamis- ja lastetoas saab ladustamiskastidega riiuleid sobitada kenasti ka interjööri. 

IKEA disainer tõi välja, et ladustamisvahendid peaksid sobituma toa üldise värvigamma ja stiiliga. Näiteks kui valitaks punutud korvid, siis ei tasuks kasutada üle kahe erineva punutud materjali. Disainer usub, et hoides kodu minimalistliku ning puhta välimusega, aitab see kogu kodu ka puhtamana hoida, sest vähem on asju, mis tolmu koguvad. 


Laadi alla
2019 06 03

Kuidas tagada lastetoa turvalisus?

Kuumad joogid, kodukeemia ning mööbel on peamised vahendid, millega lapsed end kodus vigastavad. IKEA disainer Baiba Freija annab nõu, kuidas sisustada lapsetuba turvaliselt, arvestades lapse vanust.
 
IKEA sisekujundusosakonna juhataja Baiba Freija sõnul on lastetuba üks nendest tubadest kodus, mille sisustus kõige rohkem muutub, sest lapse kasvades tuleb toas üht-teist välja vahetada. „Lastetuba sisustades on oluline läheneda kujundusele lapse perspektiivist – nii mööbel kui aksessuaarid peaksid olema lapsesõbralikud ning lastele sobivas suuruses,“ selgitas Freija. Näiteks peaks laps lihtsasti ulatuma nagide, riiulite, laua ning teiste tasapindadeni. 
 
Sisedisainer soovitab lastetoa sisustamiseks kasutada vaid spetsiaalselt lastetoale mõeldud mööblit, millel on isesugune disain, mida on testitud ning toodetud tavamööblist erinevalt. „IKEAs oleme pühendanud lastele eraldi tootesarja, mida toodetakse teistest mööblisarjadest erinevalt – teistsugused materjalid, värvid ning konstruktsioon, et tagada mööbli ergonoomika, vastupidavus ning turvalisus,“ lausus Freija. Ta lisas, et kui mööbli juhisel on kirjas, et kummut tuleb kinnitada vastava kinnitusega seina külge, siis seda tuleb kindlasti ka teha, et tagada mööbli täielik funktsionaalsus.
 
Turvalisus alla 1-aastase toas
Beebiaja olulisimaks mööbliesemeks on kindlasti voodi, mida peaks olema mugav kohendada vastavalt lapse kasvule. „Reeglina on vastsündinu voodi kõige kõrgemal astmel, et vanematel oleks beebit voodist lihtne võtta, ilma selga liigselt koormamata. Kui beebi aga hakkab keerama ning ehk ka istukile ajama, siis tuleb voodipõhi panna madalamale astmele, et beebid liigutama hakates end voodist välja ei saaks kukutada,“ kirjeldas IKEA disainer, lisades, et kui laps on juba suurem saab võrevoodil kergesti ühe külje eemaldada, et laps saaks voodist ise liikuma. Kuni esimese eluaastani on soovitatav hoiduda ka padjast ning kasutada vaid lina ja kerget tekki.  
 
IKEA disainer rõhutab, et beebi voodi peaks olema eemal kirgastest tuledest või tuleks voodit kaitsta kardinaga. „Seejuures on oluline, et voodit kaitsev kangas oleks vähemalt 40cm kaugusel, et tagada maksimaalne turvalisus,“ lausus Freija. Voodi ümbrusesse tasub võimalusel jätta 70cm vaba ruumi, et lapsega oleks mugav toimetada ning voodit ka kergem puhastada. Samuti tasub voodi lähedusse panna mähkimislaud koos väikese kummutiga, kuhu panna beebi riideid ning hügieenitarbeid. 
 
Lisaks on alla aastased lapsed on enamasti usinad käputajad ning esimeste sammude astujad, kes proovivad kätte saada kõike, mis käeulatusse jääb. Seetõttu tasuks kindlasti kasutada erinevaid kaitsevahendeid. „Elektripistikud on lastetoas ühed ohtlikumad elemendid, mis tuleks kindlasti katta pistikupesa kaitsmetega, vältimaks pistikusse pistetud esemetest tulenevat elektrišokki,“ kirjeldas IKEA disainer. Ta lisas, et spetsiaalsete pehmendustega tasuks kaitsta ka teravad laudade ning kappide nurgad. Spetsiaalsete kaitsmete ostmine eeldab minimaalset investeeringut, kuna kaitsmete hinnad algavad 3.49 eurost ning uksestopperite hinnad 4,99 eurost. 
Põrandamaterjali valikul tasub tähelepanu pöörata sellele, et põrandakate oleks vastupidav ja kergesti puhastatav. „Mänguhoos võib põrandale kukkuda nii mänguasju kui ka värve, vett või toitu, mis käib laste õppimise ja arengu juurde,“ tõi IKEA disainer esile, lisades, et kõva kate ehk näiteks parkett aitab vähendada ka allergiate ohtu. Sama kehtib ka seinamaterjali kohta – matti seinavärvi on märksa keerulisem puhastada kui siidist või satiinist viimistlust. 
 
Turvalisus väikelapse toas (1-3a)
„Kui vastsündinu puhul on oluline pöörata tähelepanu eelkõige voodi ja magamisega seotud turvalisusele, siis väikese maadeavastajate puhul tuleb jälgida juba kogu mööbli ning sisustuslahenduse turvalisust,“ lausus IKEA disainer. Näiteks tunnevad lapsed end magades turvalisemalt voodis, mis on nende pikkusele vastav ehk soovitatav on osta pikendatav voodi, mille mõõtmeid saab muuta vastavalt lapse kasvule. Samuti tasub jälgida mööbli paigutust, kus erinevad mööbliesemed peaksid olema kõrvuti või vähemalt 40cm üksteisest eemal, et väikelaps ei jääks pead pidi mööbli vahele kinni. 
 
Lisaks tuleks väikelaste toas vältida ruloosid ning kardinaid, millel on rippuvaid aasasid, mis võivad põhjustada lämbumist. „Samuti tuleb vältida sisustuslahendusi, kus akna alla paigutatud mööblilt saab laps ronida aknalauale. Samuti ei tasu ka lapse voodit või mänguala aknale liiga lähedale panna. Kui akna alla panekut ei saa vältida, siis tuleks kasutada spetsiaalseid aknale mõeldud kinnitusi, et lapsed ei saaks akent avada, “ selgitas Freija. Ta lisas, et valgusti valimisel tasub jälgida, et lambid ei kuumeneks ega puruneks.  
 
Söögiajal on soovitatav kasutada lastele mõeldud nõusid, et tagada ergonoomika ning soodustada nende ise sööma õppimist. „Sööma õppimisele aitavad kaasa ka kõrged lastetoolid, millega laps saab end tunda ema-isa kõrval justkui täiskasvanuna, kuna tegemist pole enam beebiaja söögitooliga vaid moderne söögilaua tooliga. Samuti on olemas söögitoolid, mida saab kinnitada otse laua külge, sobitudes seeläbi hästi ka väiksematesse elamutesse,“ lausus IKEA disainer. 
 
Turvalisus 3-5-aastaste toas
Selles vanuses laste puhul on tähtsaim luua piisavalt palju põrandaruumi, kus nad saaksid vanemate või sõpradega mängida. „Kasuks tulevad nutikad ladustamislahendused, kuhu panna nii mänguasju kui klotse ning kust lapsed need ise ka kätte saaksid. Samuti lahendused, mida on vajadusel kerge liigutada, et luua lisa mänguruumi,“ lausus IKEA disainer. Kuna selles vanuses on olulised rollimängud, tasuks kaaluda väikse köögi või laua ostmist, et mängida kohvikut. 
 
Kuni 5-aastaste laste tubades tuleks vältida ka klaasist esemeid või kasutada vaid karastatud klaasi, mis purunemisel ei ole lapsele ohtlik. Samuti tasub vältida teravate nurkadega esemeid või kasutada pehmendusi.


Laadi alla
2019 05 03

IKEA avaldas esimese eestikeelse e-kataloogi

Rootsi mööblifirma IKEA alustas digitaalse tootekataloogi pilootprojektiga, mille raames avaldati kaheksas riigis, sealhulgas Eestis, esimene digitaalne kevadkataloog. 200-leheküljeline kevadväljaanne keskendub magamis- ja vannitubade disainile ning sisustusele. 

Esimene e-kataloog avaldati kaheksas riigis – Rootsis, Singapuris, Saksamaal, Venemaal, Jaapanis ning Balti riikides. IKEA Baltikumi turundusjuhi Kristina Mažeikytė sõnul on e-kataloogi eesmärgiks teha väljaanne kõigile kättesaadavamaks ning seeläbi inspireerida kliente, sõltumata ajast ja kohast.

 „Kuna Eesti on esimene riik IKEA ajaloos, kuhu siseneme esmalt digitaalselt, avades siin e-poe ning väljastuspunkti koos näidistesaaliga, siis leidsime, et Eesti kui e-riik sobib suurepäraselt ka meie digitaalse kataloogi testprojekti, mille eesmärgiks on leida uusi võimalusi, kuidas kliente veelgi enam inspireerida ning nendega suhelda,“ selgitas Mažeikytė. Ta lisas, et e-kataloog on täiendav väljaanne traditsioonilisele suve lõpus avaldatavale paberkataloogile.

IKEA Baltikumi turundusjuht nentis, et iga kataloogi sisu baseerub põhjalikel teadmistel ning uuringutel kodusest elust.  „Iga väljaande koostamisel võtame arvesse klientide erinevaid vajadusi, huve, unistusi ning väljakutseid kodu sisustamisel ning renoveerimisel, pakkudes inspireerivaid lahendusi taskukohase hinnaga,“ selgitas Mažeikytė. 

Tänavune kevadkataloog keskendub magamis- ja vannitoa sisustuslahendustele. „Me alustame ning lõpetame oma igapäeva just magamistoas. Kuigi tihtilugu ei peeta magamis- ja vannituba kõige olulisemateks ruumideks, soovime pöörata tähelepanu just neile, sest neist ruumidest sõltub, kui puhanuna hommikul ärkame ning kuidas oma päeva alustame,“ selgitas IKEA Baltikumi turundusjuht. 

E-kataloogis on ära toodud ka kõikide mööbliesemete ning sisustuselementide nimed ning hinnad, lihtsustamaks seeläbi toote leidmist mööblifirma füüsiliselt poest või e-poest. Eesti e-poe avamiseni on eestlastel võimalik külastada lähimat IKEA poodi Riias. 

Kataloog on leitav aadressil: http://bit.ly/Kevadkataloog


Laadi alla
2019 04 15

Baltikumi IKEA hakkab Vilniuses kokku panema digitaalarengu meeskonda

IKEA frantsiisivõtja Baltikumis ja Islandil loob Vilniusesse digitaalarengu meeskonna, et kiirendada jaekaubandusketi digitaalset üleminekut neljas riigis: Eestis, Lätis, Leedus ja Islandil. Esialgu 8-liikmelise meeskonna eesmärk on muuta IKEA Baltikumi ja Islandi turul jaekaubanduse digiliidriks.

“Digitaalarengu meeskond keskendub Balti riikides ja Islandil kahele peamisele eesmärgile: kliendikogemuse parendamisele kõikides kanalites ja IKEA jaekaubandusketi töö tõhususe kasvatamisele. Pikaajaline eesmärk on muuta digitaalareng meie äri standardiks. Lühemas perspektiivis soovime parendada firma igapäevast toimimist. Praegu oleme kindlaks määranud juba 150 projekti, mis on vajalikud täieliku digikompetentsuse tagamiseks,“ lausus Baltikumi ja Islandi IKEA peateabejuht Ölvir S. Sveinsson.

Hetkel otsib IKEA Vilniuse kontorisse kuute liiget, kes tooksid meeskonda enda ekspertteadmised projektijuhtimise, võrguarhitektuuri, Microsoft Dynamics NAV-süsteemide ja veebiarenduse vallas.
 
Ölvir S. Sveinssoni sõnul otsib firma spetsialiste nii Leedust kui ka teistest riikidest.
 
Nelja riigi peale kokku investeeritakse projekti esimesel aastal pool miljonit eurot ning igal järgneval aastal on plaanis investeerida lisaks miljon eurot.

“Oleme juba nii Baltikumis kui ka Islandil algust teinud edukate digitaalarenguprojektidega, kuid uue meeskonna eesmärk on digitaalset üleminekut veelgi kiirendada, et täita pidevalt kasvavat vajadust digilahenduste järgi,” lausus Ölvir S. Sviensson.
 
Peateabejuhi sõnul saavad uue meeskonna tähtsaimateks projektideks uute veebilahenduste väljatöötamine ja e-kaubanduse integratsioon Balti riikides ja Islandil.


Laadi alla
2019 04 03

IKEA siseneb Eesti turule

Selle aasta varasügisel avab IKEA Eestis e-poe ning Tallinnas asuva väljastuspunkti koos näidistesaaliga. Ühtlasi saab Eestist esimene riik, kuhu IKEA siseneb esmalt digitaalselt ja avab enne füüsilise poe olemasolu e-poe.
 
“Digitaalset ja füüsilist kohalolu kombineeriv lahendus toob IKEA Eesti kodudele lähemale, pakkudes võimalust tellida IKEA tooteid eestikeelsest e-keskkonnast ning tutvuda IKEA tootevalikuga näidistesaalis, kus saab tooteid oma silmaga näha ning proovida ja avastada põnevaid kodusisustuslahendusi. IKEA sisenemine Eesti turule esmalt digitaalselt ning alles seejärel füüsilise poe näol on unikaalne samm ka IKEA jaoks,” lausus IKEA Baltikumi müügijuht Johannes R. Jóhannesson, lisades, et see samm sai tehtud sooviga tuua IKEA kiiremini Eesti inimesteni, kuna Riia IKEA poodi külastab märkimisväärne hulk kliente Eestist.

IKEA Eesti e-pood saab olema kaasaegne ja kiire veebikeskkond, kus huvilised saavad oste sooritada mugavalt kas arvuti, tahvelarvuti või nutitelefoni abil. E-pood tagab ligipääsu ligi 8000 kodusisustustootele, mille võib tellida e-poest otse kulleriga koju või Tallinnas asuvasse väljastuspunkti, kuhu saab tootele ise järgi minna. 

IKEA väljastuspunkt koos näidistesaaliga rajatakse Tallinnasse, aadressile Peterburi tee 66. Hoone koguala on 6000 m2, millest 1500 m2 on mõeldud väljapanekusaaliks ja planeerimise alaks. „Seal saavad kliendid koha peal näha ja proovida umbes 3000 erinevat toodet ja lahendust ning koguda ostudeks inspiratsiooni. Samuti saab näidistesaalis soovi korral konsulteerida meie töötajatega köökide, garderoobilahenduste ja teiste mööblisüsteemide planeerimiseks ning tellimiseks,“ selgitas Jóhannesson. Ülejäänud 4000 m2 on pühendatud logistilisteks operatsioonideks. Lisaks on väljapanekualal umbes 200 kõige populaarsemat kodusisustustoodet saadaval ka kohe ostmiseks. 

R. Johannessoni sõnul otsib IKEA Eesti meeskonda tööle 30-40 inimest – nii juhti, meeskondade juhte, müügi-, logistika- ja klienditeenindusspetsialiste.


Laadi alla