Suureks firmaks olemisega kaasneb ka suur vastutus.
Materjalide valimine on meie jaoks vastutustundlike valikute tegemine. Kui me ei saa kasutada taastuvaid ressursse, on meie eesmärk kasutada ümbertöödeldud või ümbertöödeldavaid. Kõiges, mis me loome, on meie eesmärk hoida hinnad madalad ja kvaliteet kõrge. Kuid asi ei ole vaid materjalides. Asi on ka inimestes, tootmises ja transpordis. Ja siin on alati ruumi enda parandamiseks. Tehes teistega koostööd ja tehes endale väljakutseid, on meie eesmärk kindlustada pikaajaline ligipääs jätkusuutlikele toormaterjalidele ja muuta viisi, kuidas meie tööstus töötab. Jätka lugemist, et näha lähemalt mõningaid materjale meie toodetes.
 
 
Puit

Puit on IKEA jaoks fundamentaalne - see laseb meie mööblil kaunilt vananeda ja muudab selle piisavalt vastupidavaks, et pidada vastu mitme generatsiooni vältel. Kuid metsad on õrnad ja tundlikud selles osas, kuidas me neid kohtleme. Täna saame kogu oma puidu vastavuses IWAY metsandusstandardiga, mis keelab puidu saamise sellistest allikatest, mis on seotud metsaga seotud  konfliktide või ebaseaduslike metsalangetajatega. Meie operatsiooni suurus tähendab, et meil on hea võime ja vastutus kaitsta maailma metsasid. 2020. aastaks on 100% meie puidust FSC (Forestry Stewardship Council) sertifikaadiga või saadud ümbertöötluse teel. Oleme juba jõudnud 80%. FSC standard kaitseb ökosüsteemi ja inimeste elupaiku.

Puuvill
Me armastame puuvillaga töötamist. See on naturaalne ja uuenev materjal, mis hingab hästi. Ja kuna see imab rohkem niiskust, on meie puuvillatekstiilid sobivad isegi kõige soojemasse kliimasse. Samas, meile tekitab ebamugavust fakt, et traditsioonilisel puuvillatööstusel võib olla negatiivne efekt keskkonnale ja see võib kahjustada puuvilla kasvatajaid ja nende perekondi. Alates 2015. aastast tuleb kogu meie toodetes kasutatav puuvill jätkusuutlikemast allikatest. "Jätkusuutlikum" tähendab paremat puuvilla tootmist nii inimestele kui ka keskkonnale ja seda saab teha minimeerides pestitsiidide ja väetiste kasutamist. Tänu sellele saame tagada parema vee kasutamise ja arendada põllunduspraktikaid. Tulevikus jätkame keskendumist vee efektiivsusele ja bioloogilisele mitmekesisusele. Osana enda eesmärgini jõudmisest, soovime, et jätkusuutlik puuvill oleks norm terves tööstuses, mitte ainult IKEA jaoks.
Naturaalsed kiud
Alates vesihüatsindist kuni korgi, banaanikiudude ja rotangpalmini - naturaalsete kiudude kasutamine IKEA poolt kasvab. Need kiud pole mitte pelgalt naturaalsed ja uuenevad, vaid neil on ka iseloom, mis muudab iga toote üsnagi unikaalseks. Suurem osa tootmisest on mittetööstuslik. Teeme teiste hulgas lähedast koostööd punujate ja käsitöölistega Vietnamis, Indoneesias ja Hiinas. Tehes koostööd osavate käsitöölistega üle terve maailma, saame ka meie koos luua, teineteist inspireerida ja saada uusi teadmisi tootmise alal.
Utiil/ümbertöödeldud

Kasutame ümbertöödeldud materjale mil iganes võimalik. Puit, plast, paber ja metall on vaid mõned neist, millega meile meeldib töötada. Teeme vahet utiili ja ümbertöödeldud materjalide vahel - utiil viitab tootmisjääkidele, samas kui ümbertöödeldud materjal tähendab, et saame taaskasutada vanade toodete materjali. Kuid see on veel palju enamat, see on ühtlasi mõtte- ja tootearendusviis. Meie eesmärgiks on disainida nii, et saaksid tooteid nende eluaja lõpus ümber töödelda ja seega prügi hulka vähendada. Seetõttu otsime pidevalt uusi viise utiilide ja ümbertöödeldavate materjalide kasutamiseks, et muuta need millekski kasulikuks ja stiilseks sinu kodu jaoks, nagu tegime KUNGSBACKA köögi esipaneelidega.

Komposiit

Komposiitmaterjal koosneb kahest või enamast materjalist, igaüks neist erineva iseloomuga. IKEA kasutab komposiitmaterjali, kuna see on tugev, lihtsasti hooldatav, madala hinnaga ja kerge. Hea näide on puitplastkomposiit. Kui kasutame puidukiude plastist toodetes, muudame need tugevamaks ja soodsamaks ning see aitab jäätmeid paremini kasutada. See on komposiidi ilu: kasutatakse vähem materjali ja olemas on suur potentsiaal kasutada väiksema kvaliteediga materjale (mis muidu liigitatakse jäätmete alla) ja muuta need millekski uueks, mis on tugev, kompaktne ja kerge ning pika elueaga. Leiad komposiiti paljudest esemetest, nagu BILLY raamaturiiulist, ODGER toolid ja RÖDTOPPA kattest.

Plast

Oleme teel selle poole, et kasutada vaid ümbertöödeldud ja/või uuenevat plastikut. Enamik plastikust on õli baasil, mis tähendab, et need pärinevad mitteuuenevast allikast. Seega, mil iganes võimalik, kasutame võimalikult palju ümbertöödeldud või uuenevat plastikut enda toodetes. Praegu on üks kolmandik meie plastikust toodetest tuleb uuenevatest ja/või ümbertöödeldud allikatest. PET, PE ja PP on kolm kõige tavalisemat kasutatavat plastikut IKEA toodetes ja need vastavad kõige rangematele seadustele ja ohutusstandarditele. Meil on tootmisprotsessides kemikaalide ja teiste  ainete kasutamiseks detailsed nõuded, mis võtavad arvesse tervise ja keskkonnamõju aspekte.

Bambus

Bambus on üks kiiremini kasvavaid taimi maailmas - see on üks paljudest põhjustest, miks meile sellega töötada meeldib. See on vastupidav, kõva ja niiskuskindel. Jagame bambuse kolme kategooriasse, vastavalt protsessile ja tootele, mille jaoks seda kasutatakse: Naturaalsed kiud - kiud in põimitud, rullitud või pressitud. Tööstuslik bambus - jagatud õhukesteks kihtideks ja liimitud kokku erinevatest laudadest. Liimkihid - vormis pressitud bambuse spoon. Enam kui 90% bambusest, mida me kasutame, on kasvatatud Hiinas ja 2016. aastal oli peaaegu kogu bambus FSC sertifikaadiga. Sertifitseerimine on olnud pikk teekond ja ootame, et saaksime enda bambuse standardeid levitada ja alustada tööstuse arendamisega ka Indias ja Vietnamis.

X